Fabletown News

Rewolucja w ogrodach Woodlands

Nie od dziś wiadomo, że koniec wiosny i początek lata jest okresem, w którym ogrodnicy z Woodlands mają najwięcej pracy. Tym razem, o pomoc poproszono uczniów Zespołu Szkół im. Ch. H. Andersena oraz wolontariuszy - wszystkich chętnych Baśniowców, którzy kochają rośliny i chcą, aby to miejsce wyglądało jeszcze wspanialej.
Nie od dziś wiadomo, że po zmroku w sklepie Golden Goose dzieją się dziwne rzeczy. Spadające z półek produkty, latające mopy i samo-jeżdżące wózki. Tym razem, właściciel sklepu stracił cierpliwość i postanowił wytoczyć wojnę złośliwym duchom. Wynajął specjalistów, którzy mają pozbyć się natrętnych mieszkańców.Bufkin donosi, że...

...po tym, jak Vanessa bohatersko pomogła rozstrzygnąć spór w sprawie skradzionych czekoladek, w barze Trip Trap panuje większy ruch. Nie chodzi jednak o promocję piwa ani nowe piosenki Kapitana Haka. Otóż, wielu Baśniowców szuka darmowej porady "jak żyć" u uroczej barmanki. Podobno pomogła już w niejednej sprawie! Najnowszą z nich jest tajemnicze zniknięcie szamponu, który został skradziony w biały dzień, wprost z łazienki Erwina!
"Zbliża się apokalipsa zombie!" - donoszą nagłówki gazet z dzielnicy Doczesnych sąsiadujących z naszym Fabletown, którzy spanikowali na widok spacerującego po ulicach samotnego zombie. Tymczasem, to tylko jeden z pacjentów Victora wydostał się ze szpitala i wybrał się na wycieczkę. Z kolei przy wszystkich lokalach i tablicach ogłoszeń w Fabletown, pojawił się komunikat z prośbą do wrażliwszych Baśniowców, by nie atakowali zombie. W końcu to też Baśniowcy, prawie tacy jak my!

Zakochane Fabletown - Zakończenie

Kochane dziabągi!
Szalenie cieszymy się ze wspaniałego przebiegu walentynkowej zabawy! Stworzyliście całą masę ciekawych, uroczych i poruszających notek fabularnych, które czytało nam się niezwykle przyjemnie. Gratulujemy również pomysłowości w notkach osób, które napisały je pojedynczo. Jesteśmy z was naprawdę dumne i mamy nadzieję, że z równym zaangażowaniem weźmiecie udział w nowej zabawie „Co by było, gdyby…” i napiszecie kolejne cudowne prace.
Notka Skipper i Q pojawi się z opóźnieniem, za co przepraszamy!

Dla przypomnienia:
Treść zabawy / Zadania do wykonania


... a teraz:

Podsumowanie:

(w kolejności dodania prac)

Miyuki & Mordred

Notka: This morning I wake up to the last night's dream
Foxiu, Night Tear, do tej pory nie możemy przestać zachwycać się waszą notką. Dziękujemy wam za ten cudowny debiut, niesamowitą historię i rzecz jasna cudowne zakończenie. Przepięknie udało się wam stworzyć lekką, przyjemną i bardzo uroczą historię, w której jednak można dostrzec coś więcej - skomplikowane charaktery waszych postaci i refleksje nad tym, jak dotąd oboje błędnie się oceniali. Dostarczyliście nam masy wspaniałych emocji, a końcówka tylko rozbudziła naszą ciekawość na temat tego, co wydarzy się dalej i czy wasi bohaterowie znajdą w końcu swoje szczęśliwe zakończenie, czego im z całego serca życzymy!
Ogłaszamy was Najlepszym małżeństwem na niby, szczególnie ze względu na grę aktorską, która przekonała cały dwór. Ale czy na pewno tylko udawaliście…? ;) Choć Miyuki w niewielkim stopniu przekonała się do Mordreda, zostaje naszą nieposkromioną Złośnicą roku, za to Mordred (i tu chyba każdy się zgodzi!) jest naszym Dżentelmenem roku, bo któż inny w tak cudowny sposób ująłby się za kobietą?

Lucy & Huck

Notka: Caribbean, we are coming!
Skipper: Kundelku i Zuz, co mogę o was powiedzieć... Wasza notka jak zwykle szerzy epidemię tęczozy* na blogu. Jest przeuroczo, cukierkowo i zabawnie, niczym na pierwszej randce. Osobiście po lekturze mam też pewną refleksję: Uważam, że Hak zdecydowanie minął się z powołaniem i powinien zostać raczej projektantem mody (damskiej!) niż pianistą w Trip Trap.
*Tęczoza - ( tenchosis simplex acuta) - ostro przebiegająca choroba przenoszona drogą płciową. Rozpoczynająca się symptomami ze strony przewodu pokarmowego, oraz sercowo naczyniowego. Następnie atakuje oczy, oraz wiele innych zmysłów. W końcowej fazie zajmuje mózg, pozbawiając całkowicie zdolności analizy, logicznego myślenia, oraz wnioskowania na postawie bodźców zewnętrznych. Nie leczona doprowadza do destrukcji psychofizycznej lub w skrajnych przypadkach do ślubu.
Dzięki Hakowi, Lucy odkryła wreszcie swój najseksowniejszy (lub najbardziej oszałamiający!) strój... i nie będzie mieć już problemów "w co się ubrać?"! Hak za to został naszych blogowym Rycerzem i Obrońcą nimf, szczególnie przed paskudnymi gadami w lesie. Jesteście naszymi Królem i Królową Katastrofy!

Baskerville: Od siebie dodam, że mimo problemów z brakiem komputera u Zuzajs (i moim brakiem czasu na myślenie xD), zdołałyśmy wszystko pięknie napisać na czas, więc dzięki ci my love za poświęcenie i wykradanie sprzętu rodzince :D
Kochani Baśniowcy, przygotujcie się na nasze kolejne notki!

Peter

Notka: Znak pięciu
Droga Pendragon, tobie dziękujemy za niezwykłą kreatywność i ogromne zaangażowanie, bo mimo kłopotów, w krótkim czasie udało ci się stworzyć cudowną notkę w pojedynkę! Ujął nas humor, z jakim opisałaś wszystkie przezabawne scenki. Pomysł na wróżki z pewnością przejdzie do historii bloga i sądzimy, że wszyscy czekają teraz na pojawienie się oddzielnej karty postaci dla tych pięciu wariatek :D W ciekawy sposób wplątałaś w treść innych blogowych bohaterów: Haka, Lucy, Oberona i kult Lucyfera, za co należą ci się wielkie brawa! Dodatkowo, dzięki tobie do stałego menu Trip Trap trafią tosty z serem.
Tak oto, Peter otrzymuje tytuł Blogowego Władcy Wróżek, a nasze małe panie zostają oficjalnie Najlepszymi Swatkami w Fabletown!
Czekamy na twoje kolejne prace i dalsze losy wróżek.

Burton

Notka: Where do we go when it's all over?
Burtonku, nasz drogi administracyjny dziabągu, chociaż Twoja notka pierwotnie nie była pisana pod walentynki, zdecydowałyśmy się zaliczyć ją do zabawy ze względu na niezwykle romantyczne pożegnanie z postacią, z którą pierwotnie miałeś brać udział w zabawie. Jest pięknie i bardzo wzruszająco, choć niestety również smutno. Pokazałeś nam przejmujące zakończenie niezwykłej miłości i tego, że nie zawsze wszystko kończy się długo i szczęśliwie.
Zasługujesz na tytuł naszego blogowego Wertera - bohatera łączącego w sobie tyle samo tragedii, co pięknego uczucia miłości.
Czekamy na twoje kolejne publikacje; oby tym razem były weselsze.

Tytania & Oberon

Notka: Set fire to the rain
Kochane, w swojej publikacji stworzyłyście cudowną bajkową atmosferę, godną takiej królewskiej pary jaką jest Tytania i Oberon. Nie pomyślimy się, jeśli uznamy, iż jesteście najwspanialszym blogowym małżeństwem, bez wątpienia o najdłuższym stażu i mimo burz zawsze potraficie się pogodzić. Choć czasem przy małej pomocy ;) Wasze postacie są po prostu dopasowane idealnie, chyba pod każdym względem. Jesteśmy pod wrażeniem wspaniale dobranych opisów, wręcz poetycko ukazanych uczuć, co pięknie wpasowało się w szekspirowski klimat.
Chyba każdy Baśniowiec zgodzi się, że należy wam się tytuł Najtrwalszego małżeństwa Fabletown!. Co więcej, Tytania pokazała nam swoje dwa oblicza: Rozważnej, a za razem Romantycznej. Oberon natomiast, otrzymuje +110% do fabulous, za ogromną miłość, jaką darzy swoją żonę.
Oby powstało więcej notek waszego autorstwa!
* po kliknięciu obrazki będą lepiej widoczne.

3 komentarze:

 1. A w następnej części Złośnica i Dżentelmen zaprezentują: Poskromienie Złośnicy 2. Wkrótce w kinach. :D
  Jestem dumna z przyznanym mi i Mordredowi nagród, są świetne i pasują wręcz idealnie. <3 Pytanie nam zadane pozostawimy może jednak bez odpowiedzi... :D
  Gratuluję raz jeszcze świetnych postów. Cudownie się bawiłam, czytając je. Każde z opowiadań prezentowało jakieś inne oblicze miłości, w różnym stadium zaawansowania. Świetna robota. <3
  I mam nadzieję, że przyszła zabawa będzie co najmniej tak udana jak ta. :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję bardzo za docenienie mojej ciężkiej pracy :D
  A więc jak Władca Wróżek :D
  Mogę sobie to dodać do karty? Zrobić oddzielny dział dla nagród-naklejek :D Oby takich zabaw było więcej :D o tej nowej już się zgłaszam :)
  Teraz oficjalnie mogę zdradzić, iż moja notka miała być pierwotnie dużo, dużo dłuższa. Miałam bardzo dużo pomysłów ale ograniczyłam się bardzo, bo powstałoby opowiadanie na kilka rozdziałów :D Może przy następnej okazji się wykażę :)
  Raz jeszcze dziękuję za mianowanie Władcą Wróżek :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna odznaka, normalnie czuję się zaszczycony. :D No i pozostaje jedynie podziękować za miłe słowa. Obiecuję, że niedługo pojawi się coś weselszego!

  OdpowiedzUsuń