Fabletown News

Rewolucja w ogrodach Woodlands

Nie od dziś wiadomo, że koniec wiosny i początek lata jest okresem, w którym ogrodnicy z Woodlands mają najwięcej pracy. Tym razem, o pomoc poproszono uczniów Zespołu Szkół im. Ch. H. Andersena oraz wolontariuszy - wszystkich chętnych Baśniowców, którzy kochają rośliny i chcą, aby to miejsce wyglądało jeszcze wspanialej.
Nie od dziś wiadomo, że po zmroku w sklepie Golden Goose dzieją się dziwne rzeczy. Spadające z półek produkty, latające mopy i samo-jeżdżące wózki. Tym razem, właściciel sklepu stracił cierpliwość i postanowił wytoczyć wojnę złośliwym duchom. Wynajął specjalistów, którzy mają pozbyć się natrętnych mieszkańców.Bufkin donosi, że...

...po tym, jak Vanessa bohatersko pomogła rozstrzygnąć spór w sprawie skradzionych czekoladek, w barze Trip Trap panuje większy ruch. Nie chodzi jednak o promocję piwa ani nowe piosenki Kapitana Haka. Otóż, wielu Baśniowców szuka darmowej porady "jak żyć" u uroczej barmanki. Podobno pomogła już w niejednej sprawie! Najnowszą z nich jest tajemnicze zniknięcie szamponu, który został skradziony w biały dzień, wprost z łazienki Erwina!
"Zbliża się apokalipsa zombie!" - donoszą nagłówki gazet z dzielnicy Doczesnych sąsiadujących z naszym Fabletown, którzy spanikowali na widok spacerującego po ulicach samotnego zombie. Tymczasem, to tylko jeden z pacjentów Victora wydostał się ze szpitala i wybrał się na wycieczkę. Z kolei przy wszystkich lokalach i tablicach ogłoszeń w Fabletown, pojawił się komunikat z prośbą do wrażliwszych Baśniowców, by nie atakowali zombie. W końcu to też Baśniowcy, prawie tacy jak my!

Zakochane Fabletown


Wielkimi krokami zbliża się Dzień Zakochanych. W Fabletown świętowany jest równie uroczyście, co w innych dzielnicach Nowego Jorku, a może nawet bardziej? Przecież na całym świecie nie mieszka tylu książąt o wielkim sercu i księżniczek o romantycznej duszy, co tutaj! Kwiaciarnie, kawiarenki i sklepy jubilerskie pękają w szwach, bo każdy pan chce zrobić swojej ukochanej najcudowniejszą niespodziankę.

Nie każdy Baśniowiec odnalazł jednak swoją drugą połowę, a samotność szczególnie doskwiera właśnie w Walentynki.
Dlatego - kochane baśniowe single - z tej okazji mamy dla was specjalną, ciekawą zabawę!


Zasady zabawy:

💗 Spośród postaci biorących udział w zabawie zostaną wylosowane pary, które otrzymają indywidualne zadanie - wstęp wspólnej ciekawej, romantycznej randki! - do wykonania w duecie.

💗 Wylosowane zadania należy przedstawić w dowolnej formie: notki fabularnej (długość dowolna), historyjki obrazkowej etc., w zależności od chęci i pomysłowości autorów.

💗 Aby wziąć udział w zabawie należy wpisać imię i nazwisko swojej postaci w komentarzu pod tym postem.

💗 Autorzy, którzy prowadzą więcej niż jedną postać mogą zgłosić wszystkie lub jedną wybraną - według chęci.

💗 Każdy autor może określić, czy chciałby przyjąć dla swojej postaci więcej niż jedno zadanie - w przypadku nierównych proporcji zgłoszonych pań i panów, ci autorzy otrzymają dodatkowe zadania.

💗 Zabawa dedykowana jest postaciom-singlom, jednak obecne blogowe pary również mogą brać z niej udział - co należy zaznaczyć przy zgłoszeniu.

💗 Wszystkie publikacje zostaną zebrane i umieszczone w okolicznościowej notce z galerią prac.

💗 Każda para, za wykonanie swojego zadania otrzyma małą nagrodę.

💗 Zgłoszenia chętnych do udziału w zabawie zbieramy do niedzieli 12.02.

9 komentarzy:

 1. Terrence Burton i Amara Celeste, jako szczęśliwa parka zgłasza się do zabawy! Prosimy we dwoje o coś ciekawego <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Pan Peter też się zgłasza :)
  Chyba, że nikt inny się nie zgłosi to najwyżej spędzę te straszne święto samotnie XD

  OdpowiedzUsuń
 3. W sumie... why not? Jack Frost też się zgłasza! A co! Może trochę spoważnieje...?

  OdpowiedzUsuń
 4. Tytania się zgłasza w parze ze swoim mężem :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię zabawy grupowe, więc co mi tam. Mordred Deschain się zgłasza. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ha, czemu nie! Miyuki Fuyuhime też weźmie udział i już współczuje swojej przyszłej drugiej połówce. :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Do kiedy trzeba opublikować te prace? Bo Wendy Darling jest chętna wziąć udział, ale nie jest pewna, czy się wyrobi z czasem. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnego terminu jeszcze nie ustaliliśmy, ale na pewno będzie równy miesiąc czasu od chwili otrzymania zadania. Czyli czas na pewno będzie dany tak, by każdy mógł się wyrobić. :)

   Usuń
 8. Acheron weźmie udział :)

  OdpowiedzUsuń