Fabletown News

Rewolucja w ogrodach Woodlands

Nie od dziś wiadomo, że koniec wiosny i początek lata jest okresem, w którym ogrodnicy z Woodlands mają najwięcej pracy. Tym razem, o pomoc poproszono uczniów Zespołu Szkół im. Ch. H. Andersena oraz wolontariuszy - wszystkich chętnych Baśniowców, którzy kochają rośliny i chcą, aby to miejsce wyglądało jeszcze wspanialej.
Nie od dziś wiadomo, że po zmroku w sklepie Golden Goose dzieją się dziwne rzeczy. Spadające z półek produkty, latające mopy i samo-jeżdżące wózki. Tym razem, właściciel sklepu stracił cierpliwość i postanowił wytoczyć wojnę złośliwym duchom. Wynajął specjalistów, którzy mają pozbyć się natrętnych mieszkańców.Bufkin donosi, że...

...po tym, jak Vanessa bohatersko pomogła rozstrzygnąć spór w sprawie skradzionych czekoladek, w barze Trip Trap panuje większy ruch. Nie chodzi jednak o promocję piwa ani nowe piosenki Kapitana Haka. Otóż, wielu Baśniowców szuka darmowej porady "jak żyć" u uroczej barmanki. Podobno pomogła już w niejednej sprawie! Najnowszą z nich jest tajemnicze zniknięcie szamponu, który został skradziony w biały dzień, wprost z łazienki Erwina!
"Zbliża się apokalipsa zombie!" - donoszą nagłówki gazet z dzielnicy Doczesnych sąsiadujących z naszym Fabletown, którzy spanikowali na widok spacerującego po ulicach samotnego zombie. Tymczasem, to tylko jeden z pacjentów Victora wydostał się ze szpitala i wybrał się na wycieczkę. Z kolei przy wszystkich lokalach i tablicach ogłoszeń w Fabletown, pojawił się komunikat z prośbą do wrażliwszych Baśniowców, by nie atakowali zombie. W końcu to też Baśniowcy, prawie tacy jak my!

Zakochane Fabletown - Pary

Na samym początku Administracja pragnie życzyć wam wszystkim udanych walentynek i zadedykować wam wspaniałą i nastrojową piosenkę - idealną na tą okazję...

Walę-Tynkowy Hicior

ZABAWA WALENTYNKOWA

Przejdźmy teraz do naszej walentynkowej zabawy. Ze względu na niewielką pulę postaci, które zgłosiły się do zabawy, dobraliśmy pary nie w drodze losowania, a pod względem zbliżonego wieku postaci. Mamy nadzieję, że będziecie się dobrze bawić!

ZASADY

💗 Każda z par otrzymała specjalne zadanie w postaci krótkiego wstępu do małej walentynkowej przygody, która czeka wasze postacie w walentynki. Macie pełną dowolność w interpretacji i rozwinięciu pomysłów - ogranicza was jedynie wasza wyobraźnia.

💗 Forma w jakiej zdecydujecie się wykonać pracę jest dowolna - może to być notka fabularna, krótkie opowiadanie, komiks, praca graficzna czy cokolwiek sobie wymyślicie. Nie ma również ograniczeń jeśli chodzi o długość/objętość pracy.

💗 Czas na wykonanie i opublikowanie zadania to równy miesiąc. Prace publikujemy w osobnym poście, oznaczamy etykietką - walentynki i umieszczamy na blogu do 31 marca. 4 kwietnia na blogu pojawi się wspólna galeria prac.


PARY


Zgłoszenia w Parach:


BONUS:
* zadania wyświetlą się po kliknięciu na imiona.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz