Fabletown News

Rewolucja w ogrodach Woodlands

Nie od dziś wiadomo, że koniec wiosny i początek lata jest okresem, w którym ogrodnicy z Woodlands mają najwięcej pracy. Tym razem, o pomoc poproszono uczniów Zespołu Szkół im. Ch. H. Andersena oraz wolontariuszy - wszystkich chętnych Baśniowców, którzy kochają rośliny i chcą, aby to miejsce wyglądało jeszcze wspanialej.
Nie od dziś wiadomo, że po zmroku w sklepie Golden Goose dzieją się dziwne rzeczy. Spadające z półek produkty, latające mopy i samo-jeżdżące wózki. Tym razem, właściciel sklepu stracił cierpliwość i postanowił wytoczyć wojnę złośliwym duchom. Wynajął specjalistów, którzy mają pozbyć się natrętnych mieszkańców.Bufkin donosi, że...

...po tym, jak Vanessa bohatersko pomogła rozstrzygnąć spór w sprawie skradzionych czekoladek, w barze Trip Trap panuje większy ruch. Nie chodzi jednak o promocję piwa ani nowe piosenki Kapitana Haka. Otóż, wielu Baśniowców szuka darmowej porady "jak żyć" u uroczej barmanki. Podobno pomogła już w niejednej sprawie! Najnowszą z nich jest tajemnicze zniknięcie szamponu, który został skradziony w biały dzień, wprost z łazienki Erwina!
"Zbliża się apokalipsa zombie!" - donoszą nagłówki gazet z dzielnicy Doczesnych sąsiadujących z naszym Fabletown, którzy spanikowali na widok spacerującego po ulicach samotnego zombie. Tymczasem, to tylko jeden z pacjentów Victora wydostał się ze szpitala i wybrał się na wycieczkę. Z kolei przy wszystkich lokalach i tablicach ogłoszeń w Fabletown, pojawił się komunikat z prośbą do wrażliwszych Baśniowców, by nie atakowali zombie. W końcu to też Baśniowcy, prawie tacy jak my!

Jedna chwila

Każdy bohater przeszedł długą drogę nim trafił do Fabletown. Życie większości z nich nie oszczędzało, rzucając kolejne kłody pod nogi lub wręcz przeciwnie, dając im wiele szczęścia i radości. Każdy z nich dokonywał wielu ważnych wyborów - czasem dobrych, czasem złych, jednak wszystkie decyzje w jakimś stopniu wpływały na ich dalsze życie.
A gdyby w tamtym momencie nasz bohater postanowił coś zupełnie innego? Gdyby zmienił zdanie, wybierając inną drogę życia? Gdyby ten jeden tragiczny lub cudowny, ale najważniejszy dzień z jego historii nigdy nie miał miejsca?
Otóż to! Może Zły Wilk w ostatniej chwili postanowiłby ocalić babcię i Kapturka? Geppetto uznałby, że lepszym towarzyszem byłaby mała drewniana dziewczynka? Królewna Śnieżka w ostatniej chwili minęłaby chatkę krasnoludków i udała się wprost do sąsiedniego pałacu? Co zrobiłaby Dziewczynka z Zapałkami, gdyby ktoś bezinteresownie przyjął ją pod swój dach w Nowy Rok?

A co ty zmieniłbyś w historii swojego bohatera? Opisz ją na nowo!

Drodzy Autorzy! Macie do wyboru dwa zadania:
1. Wyrzucacie z życiorysu swojej postaci cały jeden dzień (pozytywny lub negatywny), który zadecydował o jego przyszłości.
2. Zmieniacie jedną decyzję (dobrą lub złą), którą świadomie podjęła wasza postać, a która zaważyła na jej losie.

Podziel się z innymi swoimi pomysłami!
 • Prace można pisać w pojedynkę, w parach lub w grupach,
 • Długość oraz forma notek jest dowolna,
 • Chętni mogą napisać dwa opowiadania, po jednym do każdego z zadań.
 • Autorzy, którzy prowadzą więcej niż jedną postać, mogą napisać notkę dla każdej z nich,
 • Opowiadania oznaczamy etykietą "[jedna chwila]" oraz "[notka fabularna]",
 • Tradycyjnie, wszystkie prace znajdą się w zakładce Opowiadania,
 • Czas na publikację to 3 miesiące, równo do 13 października
 • 9 komentarzy:

  1. To będzie coś :D Hakuś już zaciera... Osz kurde. Nie wyszło XD Już ostrzy sobie hak na te zabawę! O!

   OdpowiedzUsuń
  2. Zgłaszam się! A co! Wyczekujcie notki...albo i notek ;)

   OdpowiedzUsuń
  3. Jak na razie nie angażowałam się zbytnio, więc chyba najwyższa pora, aby to zmienić! Jeśli tylko wena dopisze, pojawi się notka mojego Potworka! :D

   OdpowiedzUsuń
  4. Verity jak najbardziej jest zainteresowana ;)

   OdpowiedzUsuń
  5. Już to widzę xD Zgłaszam swoich dwóch panów do tej niezwykłej zabawy.
   A naklejki będą?

   OdpowiedzUsuń
  6. Ja też zgłaszam z Cashem udział - teraz postaramy się zrobić spokojniejsza notkę... Przynajmniej mam taką nadzieję! :)

   OdpowiedzUsuń
  7. Amara Celeste pojawi się z notką!

   OdpowiedzUsuń