Gry

- Poznajcie Bufkina! -

Za tym wdzięcznym, niewinnym imieniem kryje się latająca małpa z Krainy Oz, niegdyś służąca Złej Czarownicy. Jak większość Baśniowców, był zmuszony opuścić rodzinne strony i osiąść w Fabletown, jako jeden z pierwszych mieszkańców. Otrzymał zaszczytne zadanie zarządzania zbiorami Biblioteki Woodlands, w której znalazły się wszelkie księgi uratowane z Baśniowych Krain, a także spisane baśnie ze Świata Doczesnych.
Pomimo niezwykle ważnej roli, jaką pełni nie obywa się bez małych skandali z jego udziałem, znikających butelek drogiego wina z biura burmistrza i całej masy wrednych żarcików jego autorstwa. Nie w głowie mu korzystanie z glamour, gdyż uważa się za bajecznie przystojnego i za nic nie chce tego zmieniać. Musicie wiedzieć, iż Bufkin jest niezwykle ciekawską małpką i uwielbia wsadzać nos w nie swoje sprawy. Zawsze pojawia się tam, gdzie coś się dzieje lub tam, gdzie nie powinien, co (obok wszelkiego rodzaju alkoholu) jest jego ogromnym hobby. W efekcie, jest jednym z najlepiej poinformowanych mieszkańców Fabletown, a swoimi spostrzeżeniami lubi dzielić się z innymi.
Bufkin pełni zaszczytną funkcję Mistrza Gry. Do jego obowiązków należy prowadzenie zabaw i gier dostępnych na blogu, o których możecie przeczytać poniżej. W wolnych chwilach (trzeźwości) organizuje niewielki plotkarski dział, z którego możecie wyczytać mniej lub bardziej prawdziwe nowinki o mieszkańcach Fabletown.

GRY

1. "Nie mam nic do ukrycia"

Czy na pewno?
Pod tym tajemniczym hasłem kryje się gra, polegająca na umieszczaniu w dziale „Bufkin donosi, że…” zabawnych plotek na temat postaci, które aktualnie znajdują się na blogu.
Każdy, kto chciałby wziąć udział w zabawie musi umieścić w Karcie Postaci (w widocznym miejscu, najlepiej na końcu Karty) hasło „Nie mam nic do ukrycia”. Jest to znak, że nasz drogi Bufkin ma prawo zapoznać się np. z treścią wątków, które dana postać prowadzi, z jej historią, powiązaniami, a nawet rozmowami na czacie i wysnuć z nich zabawną (lub wręcz przeciwnie!) plotkę, którą z ogromną satysfakcją zamieści w swoim dziale.
Szablon wykonany przez drama queen. Obsługiwane przez usługę Blogger.