Fabletown News

Uwaga na upały!

Środek lata uraczył Nowy Jork typową dla tej pory roku temperaturą, która nie spada poniżej 28 stopni w dzień i poniżej 20 stopni w nocy. To idealna wiadomość dla ciepłolubnej części Baśniowców. Burmistrz, Król Cole zatroszczył się jednak o tych, którzy nie są zwolennikami tropikalnej pogody. Zwłaszcza o pracowników z najwyższych pięter Woodlands, poprzez zwiększoną ilość schłodzonej wody do picia oraz podział obowiązków w taki sposób, by nikt zbyt długo nie przebywał w nagrzanym pomieszczeniu. Prognozy niestety nie są pomyślne i nie wiadomo, kiedy wreszcie się ochłodzi.
W związku z falą upałów, wszystkie lokale w dzielnicy świecą pustkami. Nawet klub Puddin'n'Pie odnotowuje coraz mniejsze przychody. Władze Fabletown podtrzymują, iż nie ma jeszcze podstaw, aby straszyć nadciągającym kryzysem finansowym właścicieli lokalnych przedsięwzięć i liczą, że sytuacja wkrótce ulegnie znacznej poprawie.Bufkin donosi, że...

...najwyraźniej nie wszystkich odstraszyła panująca w mieście fala upałów. Podczas gdy pozostali Baśniowcy starają się nie opuszczać swoich mieszkań i przez pogodę brakuje im chęci do wykonywania codziennych obowiązków, Rose Red korzysta z okazji i świetnie się bawi! Podobno ostatnio widziano ją na miejskim kąpielisku w dzielnicy Doczesnych, gdzie wraz z nimi popijała drinki z palemką. Spokojnie, Farma nie pozostała bez opieki w te trudne dni! Biała Dama i kierowana przez nią fundacja, rzetelnie zajęła się mieszkańcami Farmy. Niczego im nie brakuje, a zwłaszcza chłodnej wody i miejsca, w którym mogą schronić się przed żarem z nieba!
Ostatnio w dzielnicy krążą informacje, o rzekomych przerwach w dostawie prądu w godzinach najwyższych temperatur. Podsłuchałem Lucyfera, który w samotności narzekał, że zmuszony będzie pić ciepłą wódkę, jeśli ów plan wejdzie w życie. Z kolei John jako dżinn spełniający życzenia cieszył się z możliwości szybkiego zarobku na ludziach proszących o schłodzenie procentowych napoi!

Gry

- Poznajcie Bufkina -


Za tym wdzięcznym, niewinnym imieniem kryje się latająca małpa z Krainy Oz, niegdyś służąca Złej Czarownicy. Jak większość Baśniowców, był zmuszony opuścić rodzinne strony i osiąść w Fabletown, jako jeden z pierwszych mieszkańców. Otrzymał zaszczytne zadanie zarządzania zbiorami Biblioteki Woodlands, w której znalazły się wszelkie księgi uratowane z Baśniowych Krain, a także spisane baśnie ze Świata Doczesnych.
Pomimo niezwykle ważnej roli, jaką pełni nie obywa się bez małych skandali z jego udziałem, znikających butelek drogiego wina z biura burmistrza i całej masy wrednych żarcików jego autorstwa. Nie w głowie mu korzystanie z glamour, gdyż uważa się za bajecznie przystojnego i za nic nie chce tego zmieniać. Musicie wiedzieć, iż Bufkin jest niezwykle ciekawską małpką i uwielbia wsadzać nos w nie swoje sprawy. Zawsze pojawia się tam, gdzie coś się dzieje lub tam, gdzie nie powinien, co (obok wszelkiego rodzaju alkoholu) jest jego ogromnym hobby. W efekcie, jest jednym z najlepiej poinformowanych mieszkańców Fabletown, a swoimi spostrzeżeniami lubi dzielić się z innymi.
Bufkin pełni zaszczytną funkcję Mistrza Gry. Do jego obowiązków należy prowadzenie zabaw i gier dostępnych na blogu, o których możecie przeczytać poniżej. W wolnych chwilach (trzeźwości) organizuje niewielki plotkarski dział, z którego możecie wyczytać mniej lub bardziej prawdziwe nowinki o mieszkańcach Fabletown.

Gry

1. "Nie mam nic do ukrycia"

Czy na pewno?


Pod tym tajemniczym hasłem kryje się gra, polegająca na umieszczaniu w dziale „Bufkin donosi, że…” zabawnych plotek na temat postaci, które aktualnie znajdują się na blogu.
Każdy, kto chciałby wziąć udział w zabawie musi umieścić w Karcie Postaci (w widocznym miejscu, najlepiej na końcu Karty) hasło „Nie mam nic do ukrycia”. Jest to znak, że nasz drogi Bufkin ma prawo zapoznać się np. z treścią wątków, które dana postać prowadzi, z jej historią, powiązaniami, a nawet rozmowami na czacie i wysnuć z nich zabawną (lub wręcz przeciwnie!) plotkę, którą z ogromną satysfakcją zamieści w swoim dziale.