Fabletown News

Jesień w Fabletown

Wielkimi krokami zbliża się jesień, chociaż panujące na zewnątrz temperatury jeszcze nic na to nie wskazują. Jednak już dziś, burmistrz Król Cole poszukuje chętnych do pomocy przy grabieniu liści i przygotowaniu ogrodów przed Woodlands na nadchodzącą porę roku. Według początkowych planów, zająć mieli się tym Baśniowcy osadzeni w więzieniu, jednak tych oddelegowano do prac porządkowych na Farmie.
Jesień oznacza także rozpoczęcie nowego roku szkolnego. W związku z tym w Zespole Szkół im. H. Ch. Andersena ogłoszono nabór na kilka wolnych miejsc w kadrze nauczycielskiej. Zgłaszać mogą się wszyscy ci, którzy lubią pracę z dziećmi i/lub mają doświadczenie w zawodzie.Bufkin donosi, że...

...w Fabletown jest ostatnio bardzo gorąco. I nie mam tu wcale na myśli upałów czy piekielnych kazań Lucyfera w jego kościele, oj nie. Ostatnio na trzynastym piętrze wybuchł pożar i chociaż wiedźmy nie chcą o tym rozmawiać udało mi się podsłuchać ich rozmowę. Podobno jedna z czarownic postanowiła poprosić ifryta o by zrobił z niej "gorącą laskę" cokolwiek to znaczy. Marid najwyraźniej też tego nie wiedział, bo spełnił jej życzenie bardzo dosłownie i czarownica stanęła w płomieniach. Przy okazji spaliło się też kilka mebli.
Zresztą to nie jedyny pożar w ostatnim czasie. Smok Drake opowiadał mi ostatnio, że niedawny pożar w okolicach Farmy nie był spowodowany falą upałów. Podobno Devril był znudzony i zirytowany wycieczką i postanowił nieco się zabawić. Wydawał się bardzo zadowolony z siebie, zwłaszcza kiedy okazało się, że w trakcie pożaru zginęło kilkoro doczesnych. Podobno Snow White za karę przydzieliła mu kilka godzin prac społecznych. Mam tylko nadzieję, że nie trafi do Biblioteki. Wciąż niemiło wspominam nasze ostatnie spotkanie...

Gry

- Poznajcie Bufkina -


Za tym wdzięcznym, niewinnym imieniem kryje się latająca małpa z Krainy Oz, niegdyś służąca Złej Czarownicy. Jak większość Baśniowców, był zmuszony opuścić rodzinne strony i osiąść w Fabletown, jako jeden z pierwszych mieszkańców. Otrzymał zaszczytne zadanie zarządzania zbiorami Biblioteki Woodlands, w której znalazły się wszelkie księgi uratowane z Baśniowych Krain, a także spisane baśnie ze Świata Doczesnych.
Pomimo niezwykle ważnej roli, jaką pełni nie obywa się bez małych skandali z jego udziałem, znikających butelek drogiego wina z biura burmistrza i całej masy wrednych żarcików jego autorstwa. Nie w głowie mu korzystanie z glamour, gdyż uważa się za bajecznie przystojnego i za nic nie chce tego zmieniać. Musicie wiedzieć, iż Bufkin jest niezwykle ciekawską małpką i uwielbia wsadzać nos w nie swoje sprawy. Zawsze pojawia się tam, gdzie coś się dzieje lub tam, gdzie nie powinien, co (obok wszelkiego rodzaju alkoholu) jest jego ogromnym hobby. W efekcie, jest jednym z najlepiej poinformowanych mieszkańców Fabletown, a swoimi spostrzeżeniami lubi dzielić się z innymi.
Bufkin pełni zaszczytną funkcję Mistrza Gry. Do jego obowiązków należy prowadzenie zabaw i gier dostępnych na blogu, o których możecie przeczytać poniżej. W wolnych chwilach (trzeźwości) organizuje niewielki plotkarski dział, z którego możecie wyczytać mniej lub bardziej prawdziwe nowinki o mieszkańcach Fabletown.

Gry

1. "Nie mam nic do ukrycia"

Czy na pewno?


Pod tym tajemniczym hasłem kryje się gra, polegająca na umieszczaniu w dziale „Bufkin donosi, że…” zabawnych plotek na temat postaci, które aktualnie znajdują się na blogu.
Każdy, kto chciałby wziąć udział w zabawie musi umieścić w Karcie Postaci (w widocznym miejscu, najlepiej na końcu Karty) hasło „Nie mam nic do ukrycia”. Jest to znak, że nasz drogi Bufkin ma prawo zapoznać się np. z treścią wątków, które dana postać prowadzi, z jej historią, powiązaniami, a nawet rozmowami na czacie i wysnuć z nich zabawną (lub wręcz przeciwnie!) plotkę, którą z ogromną satysfakcją zamieści w swoim dziale.