Fabletown News

Rewolucja w ogrodach Woodlands

Nie od dziś wiadomo, że koniec wiosny i początek lata jest okresem, w którym ogrodnicy z Woodlands mają najwięcej pracy. Tym razem, o pomoc poproszono uczniów Zespołu Szkół im. Ch. H. Andersena oraz wolontariuszy - wszystkich chętnych Baśniowców, którzy kochają rośliny i chcą, aby to miejsce wyglądało jeszcze wspanialej.
Nie od dziś wiadomo, że po zmroku w sklepie Golden Goose dzieją się dziwne rzeczy. Spadające z półek produkty, latające mopy i samo-jeżdżące wózki. Tym razem, właściciel sklepu stracił cierpliwość i postanowił wytoczyć wojnę złośliwym duchom. Wynajął specjalistów, którzy mają pozbyć się natrętnych mieszkańców.Bufkin donosi, że...

...po tym, jak Vanessa bohatersko pomogła rozstrzygnąć spór w sprawie skradzionych czekoladek, w barze Trip Trap panuje większy ruch. Nie chodzi jednak o promocję piwa ani nowe piosenki Kapitana Haka. Otóż, wielu Baśniowców szuka darmowej porady "jak żyć" u uroczej barmanki. Podobno pomogła już w niejednej sprawie! Najnowszą z nich jest tajemnicze zniknięcie szamponu, który został skradziony w biały dzień, wprost z łazienki Erwina!
"Zbliża się apokalipsa zombie!" - donoszą nagłówki gazet z dzielnicy Doczesnych sąsiadujących z naszym Fabletown, którzy spanikowali na widok spacerującego po ulicach samotnego zombie. Tymczasem, to tylko jeden z pacjentów Victora wydostał się ze szpitala i wybrał się na wycieczkę. Z kolei przy wszystkich lokalach i tablicach ogłoszeń w Fabletown, pojawił się komunikat z prośbą do wrażliwszych Baśniowców, by nie atakowali zombie. W końcu to też Baśniowcy, prawie tacy jak my!

Co by było, gdyby... - Podsumowanie

Drodzy Autorzy!
Nie wiecie nawet, jak wielką radość sprawiliście nam publikując tak wiele prac! Nie spodziewałyśmy się tak dużego odzewu z waszej strony i tylu tak różnych i ciekawych publikacji. Wszystkie notki przeczytałyśmy z wielką przyjemnością; jedne wzruszały, inne rozśmieszały, a niektóre wręcz przerażały! Jesteśmy z was na prawdę dumne i mamy nadzieję, że z każdą kolejną notkową zabawą, prac będzie coraz więcej.
Korzystając z okazji, zapraszamy do udziału w kolejnej zabawie "Jedna chwila"!

Podsumowanie:

(w kolejności dodania prac)

Dla przypomnienia:
Treść zabawy


Huckelberry Jones

Notka: What if there were no magic?

Zuz, zaskoczyłaś nas pozytywnie ekspresową wręcz publikacją notki! Jak zwykle dużo smutku, cierpienia i bólu z powodu nieszczęśliwej miłości i złamanego serduszka, ach ten nasz biedny kapitan Hak – nie układa mu się nawet w alternatywnej rzeczywistości :)
Ze względu na starania o tytuł blogowego Romea i zacięcie szekspirowskie, przyznajemy Ci jakże upragniony (i już oficjalny!) tytuł pana Szekspira i czekamy na kolejne notki.
(Nie bij za ogolonego Haka <3)

Ivan Zwonariew

Notka: On musi zniknąć...

Lucyfer Boruta

Notka: Bo z rodziną to tylko na zdjęciu

Erwin König

Notka: Belfer

Boćku! Niesamowicie nas ucieszyłeś taką ilością notek! Na dodatek tak bardzo różnorodnych :D
Jaka szkoda, że do kompletu nie pojawiła się jeszcze notka naszego drogiego Willa.
Ivan, za historię rodem z rasowego polskiego serialu kryminalnego, zyskuje tytuł Agenta Boćka (ze specjalną dedykacją dla autora i małym nawiązaniem do serialowego Bociana).
Lucyfer, który zachwycił nas swoją rodzinką (i Bogusiem, który chyba w tej notce całkiem skradł publikę) otrzymuje tytuł Diabła NieStrasznego za niezwykle kreatywny pomysł na nastraszenie kuzynki.
Zaś Erwin... Erwin i jego zakręcony Matrix powalił na łopatki część Administracji. Przyznajemy mu więc tytuł Wyśnionego Belfra za pokręcony pomysł i niespodziewaną końcówkę.

Sygurd Fafnesbane

Notka: Love is a lot like a backache, it doesn’t show up on X-rays, but you know it’s there

Burton, jaka szkoda, że Sygurd już nas opuścił! Cieszymy się jednak, że zostawił po sobie ślad w postaci tej jakże zabawnej notki. Miło było zobaczyć naszego pogromcę smoka, w starciu z jeszcze groźniejszą bestią, czyli... własną żoną. Coś pięknego. Zgodnie przyznajemy tytuł Pogromcy Potworów choćby za dzielne starania by jakoś okiełznać wściekłą kobietę i nie dać się (a przynajmniej nie tak prędko) wyrzucić z własnego mieszkania.

Oscar Diggs

Notka: Fabulous hair, fabulous style, fabulous eyes and that fabulous smile

xoxo., notka wielce niepoprawna tak samo jak i Ty! Oscar rozrabia, czaruje i udaje prawdziwego Mentalistę, a wszystko byle tylko wykorzystywać biedne kobiety w potrzebie. Nie wspominając już o końcówce z Dorotką! Dlatego nasz pan Wielki i Potężny otrzymuje specjalne wyróżnienie i tytuł Karnego Kaktusa. Oby nosił go z dumą! :)
(mała zmiana w gifie, na specjalne życzenie, eeh xD)

Lucy Crale

Notka: Before I fall to pieces

Skipper & Q: Kundelku, parę słów od nas. Żeby nie bawić się w nepotyzm i chwalenie notki naszej ulubionej współadminki powiemy tylko, że notka powinna nazywać się „Cała prawda o Lucy”, bo idealnie podsumowuje naszą Luśkę – zbuntowaną nastolatkę z problemami. Z radością dostajesz od nas robioną w paintcie naklejkę z tytułem Czarnej Owcy, bo jesteś prawdziwą czarną owcą w naszej rodzinie. Niech tęcza będzie z tobą... i tylko tobą! :D

Alexander Heller

Notka: !! Witamy w Zakładzie dla Psychicznie Chorych "Fabletown" !!

Władco Nocy, pomysł cudowny! Cała Administracja śmiała się do łez z pomysłu na zakład psychiatryczny i jego pacjentów. Domagamy się więcej notek z tej serii! Notka napisana w fantastycznym stylu i z niesamowitym humorem, który nas oczarował. Sam Alex zaś, zasłużył sobie na tytuł Wzorowego Pacjenta, który przepięknie odbywał terapię i (rzecz jasna) wzorowo dał nogę! :D

Amara Celeste

Notka: Gwiezdny pył to konfetti, brokat i bąbelki szampana

Persono, przeurocza notka! Tęczowa kawa i jednorożce – czy może być coś bardziej uroczego? Amara zdecydowanie powinna otworzyć swoją kawiarnię w Fabletown i serwować tęczową kawę. Na pewno jej lokal zrobiłby furorę! :) Zgodnie przyznajemy tytuł pani Kaworożcowej za najsłodszą, jednorożcową kawę!

Cash Paul Knowles

Notka: Slaughtering is hard and messy work [+18]

Sky! Po pierwsze gratulujemy debiutu i cieszymy się, że zadebiutowałaś właśnie u nas. Po drugie zgodnie chwalimy pomysł, klimat i styl notki – nikt z nas nie powiedziałby, że to twój debiut! :)
Cała notka była bardzo ciekawa, ale najbardziej ujęła nas scena z łańcuchem, dlatego przyznajemy tytuł Mistrza Zrywania Łańcuchów. Co prawda, część Administracji strasznie ubolewa, że w owej scenie nie znalazło się jakieś miejsce dla piły, biedny Cash nie musiałby się aż tak męczyć. Czekamy na twoje kolejne notki!
Skip: I want to play a game, Cash!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz