Fabletown News

Uwaga na upały!

Środek lata uraczył Nowy Jork typową dla tej pory roku temperaturą, która nie spada poniżej 28 stopni w dzień i poniżej 20 stopni w nocy. To idealna wiadomość dla ciepłolubnej części Baśniowców. Burmistrz, Król Cole zatroszczył się jednak o tych, którzy nie są zwolennikami tropikalnej pogody. Zwłaszcza o pracowników z najwyższych pięter Woodlands, poprzez zwiększoną ilość schłodzonej wody do picia oraz podział obowiązków w taki sposób, by nikt zbyt długo nie przebywał w nagrzanym pomieszczeniu. Prognozy niestety nie są pomyślne i nie wiadomo, kiedy wreszcie się ochłodzi.
W związku z falą upałów, wszystkie lokale w dzielnicy świecą pustkami. Nawet klub Puddin'n'Pie odnotowuje coraz mniejsze przychody. Władze Fabletown podtrzymują, iż nie ma jeszcze podstaw, aby straszyć nadciągającym kryzysem finansowym właścicieli lokalnych przedsięwzięć i liczą, że sytuacja wkrótce ulegnie znacznej poprawie.Bufkin donosi, że...

...najwyraźniej nie wszystkich odstraszyła panująca w mieście fala upałów. Podczas gdy pozostali Baśniowcy starają się nie opuszczać swoich mieszkań i przez pogodę brakuje im chęci do wykonywania codziennych obowiązków, Rose Red korzysta z okazji i świetnie się bawi! Podobno ostatnio widziano ją na miejskim kąpielisku w dzielnicy Doczesnych, gdzie wraz z nimi popijała drinki z palemką. Spokojnie, Farma nie pozostała bez opieki w te trudne dni! Biała Dama i kierowana przez nią fundacja, rzetelnie zajęła się mieszkańcami Farmy. Niczego im nie brakuje, a zwłaszcza chłodnej wody i miejsca, w którym mogą schronić się przed żarem z nieba!
Ostatnio w dzielnicy krążą informacje, o rzekomych przerwach w dostawie prądu w godzinach najwyższych temperatur. Podsłuchałem Lucyfera, który w samotności narzekał, że zmuszony będzie pić ciepłą wódkę, jeśli ów plan wejdzie w życie. Z kolei John jako dżinn spełniający życzenia cieszył się z możliwości szybkiego zarobku na ludziach proszących o schłodzenie procentowych napoi!

Administracja

Kontakt z Administracją:


Skipper

E-mail: skiperowa@gmail.com
GG: 48404604
wszelkie sprawy organizacyjne, kanon, fabuła

Morgana

E-mail: morgana.pendragon1992@gmail.com
GG: 51616759
sprawy techniczne, grafika, korektorka

Moderatorzy:

Q

E-mail: wszechmocnyq@gmail.com
GG: 61602561

Czarny Jeździec

E-mail: czarny.jezdziec69@gmail.com
GG: 34885343

Urlopy:

CUT ME AND I BLEED DIOR (John Lockwood) – 31.08
Prezydent Galaktyki (Owen Raven/Percy Fisher) – 01.09

13 komentarzy:

 1. Pora rozruszać stare fejbjulus gnaty! :)
  Przejmuję poszukiwane powiązanie czyli Białego Smoka aka Aithusę z mordeczką Dakoty Fanning. Oczywiście jeśli można to poproszę by termin publikacji liczyć mi od końca urlopu, bo zwyczajnie chcę sobie zaklepać postać.

  Pozdrawiam Morganę i dziękuję jej za zastrzyk energii <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koniecznie trzeba! ;)
   A to ci niespodzianka... ;> Już się wszystkim zajmuję i oczywiście rezerwacja zostanie liczona wedle życzenia.

   Dziękuję bardzo za pozdrowienia! <3

   Usuń
 2. Dżem dobry, czy to w tym okienku można złożyć wniosek dowodowy? Tak? Doskonale. Nie, nie wyszłam za mąż, nie, nie rozwiodłam się, nie, nie popełniłam żadnego morderstwa, ale chciałabym uprzejmie zgłosić, że moje dane osobowe, które mam nadzieję, trzymają państwo głęboko w szufladzie, pod kluczem, uległy ostatnio zmianie, a więc mój ID card jest już nieaktualny, przez nowe nazwisko. Tu na rączki składam wniosek, dwa nowe zdjęcia i autograf prezesa, liczę na szybkie rozpatrzenie, ponieważ wybieram się za granicę.

  Podpisano,
  Jaga Drashnicaya

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień-dobry-wieczór!
   A już myślałam, że po walentynkowej przygodzie ten irytujący Kupidyn zadziałał i nasza cudowna Jadzia wyszła za mąż! Z podpisem prezesa wszystko idzie dwa razy szybciej, więc niezwłocznie podejmuję się wydania nowego dowodu osobistego, potwierdzającego wszelkie zmiany w dokumentach!

   Usuń
  2. Bóg zapłać dobra kobieto, Seszele, nadchodzę! A, cholera, zapomniałam, że mam szlaban na opuszczanie Fabletown...

   Usuń
  3. Szlabanu oficjalnie zdjąć nie mogę, aczkolwiek drogi przez portal nikt nie sprawdza i chwilowej nieobecności nikt nie odnotowuje. Będzie dobre i te pięć minut spędzonych na Seszelach, przynajmniej nie zdążysz się spiec na słońcu!
   Uprzejmie proszę o sprawdzenie, czy wszystko się zgadza w dokumentach, a następnie o autograf pod zgodą na przetwarzanie danych osobowych, bo RODO! :D

   Usuń
  4. Kierowniczko, podpisane!

   Usuń
 3. Dobry wieczór. :3
  Wraz z końcem listy obecności chciałabym poprosić o usunięcie postaci o imieniu Prince Charming z linków. Zwalnia się również wizerunek Seana O'Pry. Postać i dodatek usunę sama zapewne jutro, chciałabym jeszcze zapisać, aby jej nie stracić.
  Dziękuję za świetnie spędzony czas i mam nadzieję, że do zobaczenia niedługo. ^^

  Prince Charming

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Postać z linków została usunięta, oraz ze wszystkich innych zakładek bloga. Posty w nienaruszonym stanie są i czekają na odbiór. ;)
   My również dziękujemy za zabawę i za wspólnie spędzony czas, oraz liczymy, że Twoja rozłąka z Fable nie potrwa długo i wkrótce do nas wrócisz. ;)

   Usuń
 4. Niestety dość szybko jestem zmuszona poprosić o urlop do 30 lipca - jestem w trakcie przeprowadzki i z internetem bywa różnie :/

  Maria Zwonariew

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Doskonale to rozumiemy, więc nie ma problemu — już wpisuję! Życzę powodzenia przy przeprowadzce i wracaj do nas szybciutko! ;)

   Usuń
 5. Z racji małych wakacji i paru ambitnych planów - proszę ślicznie o urlop do 5 sierpnia dla Mordzia. Potem wracamy już z pełnią weny i wątków... i może notką ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już się robi! ;) Życzymy miłego wypoczynku i regeneracji weny oraz sił do pisania! Czekamy cierpliwie na Twój powrót! ;)

   Usuń