Fabletown News

Rewolucja w ogrodach Woodlands

Nie od dziś wiadomo, że koniec wiosny i początek lata jest okresem, w którym ogrodnicy z Woodlands mają najwięcej pracy. Tym razem, o pomoc poproszono uczniów Zespołu Szkół im. Ch. H. Andersena oraz wolontariuszy - wszystkich chętnych Baśniowców, którzy kochają rośliny i chcą, aby to miejsce wyglądało jeszcze wspanialej.
Nie od dziś wiadomo, że po zmroku w sklepie Golden Goose dzieją się dziwne rzeczy. Spadające z półek produkty, latające mopy i samo-jeżdżące wózki. Tym razem, właściciel sklepu stracił cierpliwość i postanowił wytoczyć wojnę złośliwym duchom. Wynajął specjalistów, którzy mają pozbyć się natrętnych mieszkańców.Bufkin donosi, że...

...po tym, jak Vanessa bohatersko pomogła rozstrzygnąć spór w sprawie skradzionych czekoladek, w barze Trip Trap panuje większy ruch. Nie chodzi jednak o promocję piwa ani nowe piosenki Kapitana Haka. Otóż, wielu Baśniowców szuka darmowej porady "jak żyć" u uroczej barmanki. Podobno pomogła już w niejednej sprawie! Najnowszą z nich jest tajemnicze zniknięcie szamponu, który został skradziony w biały dzień, wprost z łazienki Erwina!
"Zbliża się apokalipsa zombie!" - donoszą nagłówki gazet z dzielnicy Doczesnych sąsiadujących z naszym Fabletown, którzy spanikowali na widok spacerującego po ulicach samotnego zombie. Tymczasem, to tylko jeden z pacjentów Victora wydostał się ze szpitala i wybrał się na wycieczkę. Z kolei przy wszystkich lokalach i tablicach ogłoszeń w Fabletown, pojawił się komunikat z prośbą do wrażliwszych Baśniowców, by nie atakowali zombie. W końcu to też Baśniowcy, prawie tacy jak my!

Administracja

Kontakt z Administracją:


Skipper

(urlop do końca czerwca)


mail: skiperowa@gmail.com
gg: 48404604

Baskervilka


mail: baskerville.harlot@gmail.com
gg: 8022070

Q


mail: wszechmocnyq@gmail.com
gg: 61602561

Morgana


mail: morgana.pendragon1992@gmail.com
gg: 51616759

Urlopy:

marble (Thana Ali) – 26.06
Czarny Jeździec (Snow White) – 30.06
Miyu Potato Potato (Morgause Fraser/Moryena Griffin/Devril Branson) – 30.06
Bociek (Lucek Boruta/Willard Scarlet/Ivan Zwonariew/Erwin König) – 30.06
Annabel Lee (Oberon Alder) – 07.07
Prezydent Galaktyki (Owen Raven/Percy Fisher) – 01.09

32 komentarze:

 1. Przyszłam prosić o urlop do 10 czerwca i zobaczyłam ten piękny szablon <3 Tak więc urlop poproszę i przy okazji składam ochy i achy, genialna robota przy szablonie <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Urlop już wpisuję! ;) I dziękujemy bardzo, cieszymy się niezmiernie, że nasze dzieło się podoba. <3

   Usuń
 2. Przybywam z zaproponowaniem miejsca pracy, a mianowicie sklepu z antykami.

  "Golden Dust"

  Nieduży sklep z antykami, który wbrew swojemu podejrzanemu wyglądowi nie sprzedaje nic podejrzanego ani nielegalnego. Można znaleźć tutaj drogocenne antyki ciekawego pochodzenia bądź też mniej. Oprócz tego, można zakupić inne przydatne rzeczy, które mogą przydać się do kolekcji, projektów lub po prostu do dekoracji mieszkania. Niewątpliwie jest to jedno z najmilszych miejsc w Fabletown, bo dla stałych klientów i wtajemniczonych osób można przejść do dosyć sporej podziemnej biblioteki. Przebywający mogą w niej znaleźć różne książki, napić się dobrego alkoholu i posłuchać relaksującej muzyki.

  Fotografia: https://farm6.static.flickr.com/5006/5257990149_723e2a1b69_b.jpg

  Przy okazji proszę o zarezerwowanie wizerunku Darli Baker.

  Thana Ali

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, już wpisuję! :)
   Przy okazji, prosiłabym o informację w jaki sposób wpisać sklep do zakładki Zawody? Ile stanowisk i jakie? :D

   Usuń
  2. O, faktycznie. Umknęło mi. :)
   Właściciel - Thana Ali
   Sprzedawcy 1/2 - Thana Ali
   Dostawca 0/1
   Biblioteka 0/1

   Usuń
 3. Hej,

  Mam w planach przygotowanie drobnej "gry" w poście i odnośnikach do zamkniętej, stworzonej przeze mnie strony (którą nomen omen już sobie powolutku projektuje) - coś na kształt paragrafówki, ale nie do końca bo chciałabym wypróbować inną formę, bardziej nastawioną na rozwiązywanie zagadek.
  Gra byłaby bardzo dostosowana tematyką do postaci Casha, ale chciałabym wcześniej omówić ją z Administracją, czy taka forma zabawy i tematyka pasuje, żebym nie przechyliła się za bardzo w nieodpowiednią stronę :)
  Czy zgłaszać się z projektem do konkretnej osoby w Administracji, czy może wysłać ogólnego maila?

  Z góry dzięki za pomoc!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej,
   Przede wszystkim pomysł na zorganizowanie jakiejkolwiek zewnętrznej zabawy należałoby najpierw skonsultować z nami. Cenimy inicjatywę autorów, ale tego typu przedsięwzięcia należy omówić z nami zanim zacznie się je wprowadzać w życie.

   Zgłoś się w tej sprawie do mnie - czy to na maila czy gg. Chciałabym zapoznać się ze szczegółami, a jeszcze lepiej z ewentualną treścią.

   Pozdrawiam.

   Usuń
  2. Dlatego zanim zaczęłam zagłębiać się bardziej w temat napisałam do Was z pytaniem o kontakt, bo nie chce wychodzić przed szereg bez zgody :)
   Przepiszę notatki na czysto z kartek, przerysuje co trzeba do Photoshopa i wyślę maila.

   Dzięki za pomoc!

   Usuń
  3. W takim razie czekam na wiadomość! :)

   Usuń
  4. Wysłałam, dziękuję :)

   Usuń
  5. Odpowiedź poszła. :)

   Usuń
 4. Ja bym poprosiła o usunięcie jednak Mireille z wolnych. Znalazłam zamiennik dla tego powiązania. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja tak ładnie proszę o przedłużenie urlopu od dwa tygodnie. Będę się w tym czasie pojawiała, ale wolę mieć podkładkę, bo zaliczenie goni zaliczenie i na fantasy nie mogę się w pełni skupić :(

  Snow White

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma problemu, już przedłużam. ;) I trzymamy kciuki za Ciebie kciuki! ;)

   Usuń
  2. Jeszcze raz muszę przedłużyć urlop. Do końca czerwca. Potem, o ile nie wskoczy mi kolejne zaliczenie, obiecuje wrócić <3
   Śnieżka

   Usuń
  3. Nie ma problemu, już przedłużam. ;)

   Usuń
 6. [Wolna postać]

  Imię i nazwisko: Brandish Descry, Książę Złotego Królestwa
  Imię i nazwisko w Fabletown: Werian Holt
  Bajka/baśń/legenda: Śnieżka i Różyczka
  Wiek: Wizualnie ok. 30 lat
  Historia: Zamordował własną matkę, po tym jak przyłapał ją na intymnym zbliżeniu z ojcem, ponieważ uważał, że królowa powinna zostać "czysta". W pewnym momencie Książę został zamieniony w niedźwiedzia, aby pilnował skarbu, który chciał ukraść mu zły i wredny krasnal. Pewnej nocy pod postacią niedźwiedzia znalazł się w chatce pewnej wdowy, która wraz z córkami przyjęła go i ugościła przez całą zimę. Na wniosę Pan Miś wyruszył w las, aby dalej pilnować skarbu. Niestety, wredny krasnal (który rzucił na niego zły urok) ciągle go okradał. Śnieżka, dzięki temu, że ścinała mu brodę, odbierała mu część mocy. Koniec końców krasnal stracił całą swoją moc. Pan Miś pozbawił go życia i odzyskał swoją ludzką postać. Śnieżce obiecał złote góry (dosłownie, bo pochodzi ze Złotego Królestwa) oraz w przenośni. Przysięgli sobie miłość, a on obiecał, że po nią wróci.
  Tak się jednak nie stało. Jego ojciec nie wyraził zgody i przez nich Snow musiała uciekać, aby nie stracić życia.
  W Fabletown jest od niedawna. Oficjalnie przybył dlatego, aby odzyskać żonę, nawet wbrew jej woli. Nieoficjalnie tylko on jeden wie, ale to na pewno nic dobrego.
  Opis: Raczej negatywny bohater ze skłonnościami do manipulacji i krętactwa. Utrzymuje, że przybył po ukochaną żonę, ale jest w stanie zrobić dosłownie wszystko, aby ją zdobyć. Nawet zamknąć w jakimś pokoju, aby mu nie zwiała. Kompetentny szermierz z akrobatycznym stylem walki, Brandish zdaje się polegać na umiejętnościach swojego miecza bardziej niż na własnych umiejętnościach. Porywczy, bogaty i przystojny i gdyby nie ciemne oblicze mógłby konkurować na najlepszego księcia.
  Kiedy zajdzie potrzeba, potrafi zamienić się w niedźwiedzia. Ma na sobie zaklęcie, które powoduje, że każdą ranę i ból, jaki się mu zada, odczuwa również Śnieżka. To (oraz popularność baśni) sprawia, że jest niemal nieśmiertelny.
  Wizerunek: Proponowany Sam Claflin (na zdjęciu jako książę William)
  Powiązania:
  Snow White - łączy ich przysięga małżeńska, o której ona nie miała pojęcia. To dzięki niej znów stał się człowiekiem. Wyczuwał od niej bijącą moc, dlatego chciał pojąć ją za żonę. Niestety jego ojciec stwierdził, że nie ożeni się ze zwykłą wieśniaczką i skazał dziewczynę na śmierć. Na szczęście matka Śnieżki w porę zainterweniowała i odesłała córkę do swojej siostry - Złej Królowej. Nazywa ją swoją Zamiecią Śnieżną.
  Rose Red - siostra bliźniaczka Śnieżki. Planował wydać ją za swojego brata, aby Śnieżka nie przebywała sama w zamku. Niestety jego plan się nie powiódł.
  Holben - młodszy brat. Chciał, aby poślubił bliźniaczkę Śnieżki. Holben go wyśmiał, nie zgadzając się na jego pomysł.
  Więcej informacji/kontakt: Fable Wiki oraz pod kartą Snow White i na mailu: czarny.jezdziec69@gmail.com
  Zdjęcie: Klik

  OdpowiedzUsuń
 7. Uniżenie błagam o urlopę do końca czerwca. Zły stan zdrowia jest zły i nie dam rady zrobić nic, poza podtrzymywaniem podstawowych funkcji życiowych ;_;

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żaden problem, już wpisuję. ;) I życzę szybkiego powrotu do zdrowia, a także i do nas! ;)

   Usuń
 8. Miałam kiepski początek tutaj odnośnie aktywności, za co mi wstyd i przepraszam :( jestem na dwóch blogach, co w sumie dotychczas był pikuś. Ale mam egzaminy zawodowe 19 czerwca i 26 czerwca oraz zaliczenia do 13 czerwca. Zaliczenia obecnie mi zabierają czas, a teraz chcę zrobić porządne powtórki do egzaminów. Ale po nich będę obficie działać, chociaż myślę, że już nawet po teorii. Mam nadzieję, że Administracja mi wybaczy <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, że wybaczymy. :) Maj/czerwiec to najcięższy okres dla Autorów, bo koniec semestrów, a co za tym idzie zaliczenia i egzaminy. Jeśli chcesz, mogę wpisać Ci urlop do 19 czerwca, bo domyślam się, że to będzie egzamin z teorii, bądź do 26, żebyś mogła sobie powtórzyć wszystko i potem z czystym sumieniem wrócić do zabawy. ;)

   Usuń
  2. Poproszę do 26 czerwca, w razie czego, żeby się zabezpieczyć :D

   Usuń
  3. Wszystko wpisane. ;) Życzymy powodzenia, trzymamy kciuki i szybciutko do nas wracaj! :D

   Usuń
 9. A ja oczywiście jestem gapą, bo mnie nie było i przegapiłem listę. Oczywiście, że jestem obecny. Nie pozbędziecie się mnie tak łatwo! ;)

  Victor i Marid :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszymy się bardzo z tego powodu i bądź z nami jak najdłużej! ;) Postacie w linkach przywrócone ;)

   Usuń
 10. Dobry! A ja przychodzę z pewną ważną rzeczą...uwaga, bo teraz będę się chwalić moim perfekcyjnym "ęgielskim". Aj nid e urlop :D
  No dobrze to się pochwaliłem i proszę o wpisanie urlopu "poprawiającego kondycję wenowo-twórczą" tak do końca czerwca :D Myślałem że nie potrzebuję, ale jednak potrzebuję xD

  Tenk ju from de mołtajn przesyłają Lucyfer, Willard, Ivan i Erwin :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki temu ingliszowi, nie dało się nie spełnić prośby. :D Urlop wpisany, życzę odzyskania weny i wracaj do nas szybciutko! ;)

   Usuń
 11. A ja dopiero się pojawiłam i już muszę prosić o urlop dla Gwen. Niestety, okazało się, że na praktyki jednak nie zabieram komputera, a słaby ze mnie pisarz telefoniczny. Dlatego poproszę o wpisanie nieobecności do 21.06.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wprawdzie twoja nieobecność nie przekracza regulaminowych czternastu dni, które należy zgłaszać i mogłaś spokojnie jechać. ;) Nie ma przeciwwskazań, aby urlopu nie wpisać, dlatego już się tym zajmuję. Udanych i lekkich praktyk życzę, oraz oczywiście wracaj do nas szybko! ;)

   Usuń