Fabletown News

Rewolucja w ogrodach Woodlands

Nie od dziś wiadomo, że koniec wiosny i początek lata jest okresem, w którym ogrodnicy z Woodlands mają najwięcej pracy. Tym razem, o pomoc poproszono uczniów Zespołu Szkół im. Ch. H. Andersena oraz wolontariuszy - wszystkich chętnych Baśniowców, którzy kochają rośliny i chcą, aby to miejsce wyglądało jeszcze wspanialej.
Nie od dziś wiadomo, że po zmroku w sklepie Golden Goose dzieją się dziwne rzeczy. Spadające z półek produkty, latające mopy i samo-jeżdżące wózki. Tym razem, właściciel sklepu stracił cierpliwość i postanowił wytoczyć wojnę złośliwym duchom. Wynajął specjalistów, którzy mają pozbyć się natrętnych mieszkańców.Bufkin donosi, że...

...po tym, jak Vanessa bohatersko pomogła rozstrzygnąć spór w sprawie skradzionych czekoladek, w barze Trip Trap panuje większy ruch. Nie chodzi jednak o promocję piwa ani nowe piosenki Kapitana Haka. Otóż, wielu Baśniowców szuka darmowej porady "jak żyć" u uroczej barmanki. Podobno pomogła już w niejednej sprawie! Najnowszą z nich jest tajemnicze zniknięcie szamponu, który został skradziony w biały dzień, wprost z łazienki Erwina!
"Zbliża się apokalipsa zombie!" - donoszą nagłówki gazet z dzielnicy Doczesnych sąsiadujących z naszym Fabletown, którzy spanikowali na widok spacerującego po ulicach samotnego zombie. Tymczasem, to tylko jeden z pacjentów Victora wydostał się ze szpitala i wybrał się na wycieczkę. Z kolei przy wszystkich lokalach i tablicach ogłoszeń w Fabletown, pojawił się komunikat z prośbą do wrażliwszych Baśniowców, by nie atakowali zombie. W końcu to też Baśniowcy, prawie tacy jak my!

czwartek, 4 stycznia 2018

Lustrzane odbicie

Każdy z naszych bohaterów czymś się wyróżnia. Znamy ich historie z baśni, bajek lub legend. Są ci źli i ci dobrzy. Są też tacy, którzy nie wyróżniali się niczym szczególnym, choć i oni przeżywali przeróżne przygody. Każdy czymś się zajmował, czymś interesował. Jedni zabijali, inni ratowali. Jednych życie nie rozpieszczało, inni żyli w luksusach i niczego im nie brakowało.
A gdyby tak wszystko odwrócić?
Co by było, gdyby Czerwony Kapturek okazała się wredną, niewdzięczną córką uciekającą przed obowiązkami do lasu, polującą na biedne, bezbronne wilki i głodzącą własną babcię, którą z resztą zamknęła samiutką w leśnej chacie? A może Dziewczyna z zapałkami urodziła się w bogatej kochającej rodzinie, mieszkała w ogrzanej willi i nigdy nie brakowało jej jedzenia? Może to Kopciuszek znęcała się nad macochą i jej córkami, a Brzydkie Kaczątko wykluło się jako to najpiękniejsze z całego gniazda?

Tym razem, wyobrażamy sobie, iż nasi bohaterowie są zupełnie inni niż to, jakimi ich znamy. Odbijamy w lustrze ich charaktery, zawody, zainteresowania, historię, może nawet fabułę całej ich baśni? Czarne charaktery rodzą się jako prawdziwe aniołki, a ci dobrzy okazują się diabłami wcielonymi już od dziecka. Przewracamy do góry nogami wszystko to, co kiedykolwiek o nich wiedzieliśmy, zarówno w czasach Baśniowych Krain, jak i w Fabletown.
Wszystko zależy tylko i wyłącznie od waszej wyobraźni!


CZEKAMY NA WASZE OPOWIADANIA!
 • Prace można pisać w pojedynkę, w parach lub w grupach,
 • Długość oraz forma notek jest dowolna,
 • Autorzy, którzy prowadzą więcej niż jedną postać, mogą napisać osobną notkę dla każdej z nich, bądź umieścić wszystkie w jednej,
 • Opowiadania oznaczamy etykietą "[lustereczko]" oraz "[notka fabularna]",
 • Tradycyjnie, wszystkie prace znajdą się w zakładce Opowiadania,
 • Oczywiście, będą nagrody! ;)
 • W przypadku jakichkolwiek pytań i wątpliwości, Administracja służy pomocą,
 • Czas na publikację trwa do 31 marca.
 • 10 komentarzy:

  1. Ha! Nie mógłbym przepuścić takiej okazji! Z pewnością coś się pojawi! Gwarantuję! :D

   OdpowiedzUsuń
  2. Czekałam na tą zabawę... ;)
   Będzie notka, zobaczycie!

   OdpowiedzUsuń
  3. I Verity i Regina zgłaszają chęć do wzięcia udziału <3

   OdpowiedzUsuń
  4. A, co mi tam. Obiecuję spróbować, nie obiecuję, że się uda (choć chciałabym). :)

   OdpowiedzUsuń
  5. Zgłaszam się! Co prawda miałam pisać piękną notkę o Indianie Jonesie, ale mam tak piękną wizję na notkę, w której Percy jest inteligentny, że... biorę udział! :D

   OdpowiedzUsuń
  6. To będzie moje trzecie podejście (bo zimowej nie opublikowałam na czas ze względu na stracenie danych. :<) i mam nadzieję, że udane. Bo kochana i słodka Mary oraz złowrogi i zawistny Jack? Przecież to genialne! XD

   OdpowiedzUsuń
  7. Bardzo bym chciała coś napisać, więc może z jedną z moich dziewuch coś się uda. :D

   OdpowiedzUsuń