Fabletown News

Rewolucja w ogrodach Woodlands

Nie od dziś wiadomo, że koniec wiosny i początek lata jest okresem, w którym ogrodnicy z Woodlands mają najwięcej pracy. Tym razem, o pomoc poproszono uczniów Zespołu Szkół im. Ch. H. Andersena oraz wolontariuszy - wszystkich chętnych Baśniowców, którzy kochają rośliny i chcą, aby to miejsce wyglądało jeszcze wspanialej.
Nie od dziś wiadomo, że po zmroku w sklepie Golden Goose dzieją się dziwne rzeczy. Spadające z półek produkty, latające mopy i samo-jeżdżące wózki. Tym razem, właściciel sklepu stracił cierpliwość i postanowił wytoczyć wojnę złośliwym duchom. Wynajął specjalistów, którzy mają pozbyć się natrętnych mieszkańców.Bufkin donosi, że...

...po tym, jak Vanessa bohatersko pomogła rozstrzygnąć spór w sprawie skradzionych czekoladek, w barze Trip Trap panuje większy ruch. Nie chodzi jednak o promocję piwa ani nowe piosenki Kapitana Haka. Otóż, wielu Baśniowców szuka darmowej porady "jak żyć" u uroczej barmanki. Podobno pomogła już w niejednej sprawie! Najnowszą z nich jest tajemnicze zniknięcie szamponu, który został skradziony w biały dzień, wprost z łazienki Erwina!
"Zbliża się apokalipsa zombie!" - donoszą nagłówki gazet z dzielnicy Doczesnych sąsiadujących z naszym Fabletown, którzy spanikowali na widok spacerującego po ulicach samotnego zombie. Tymczasem, to tylko jeden z pacjentów Victora wydostał się ze szpitala i wybrał się na wycieczkę. Z kolei przy wszystkich lokalach i tablicach ogłoszeń w Fabletown, pojawił się komunikat z prośbą do wrażliwszych Baśniowców, by nie atakowali zombie. W końcu to też Baśniowcy, prawie tacy jak my!

sobota, 23 lipca 2016

Ciekawostki

Tak, to ta sama Baba Jaga, którą ojciec straszył cię kiedy byłeś niegrzeczny.
Tak, ta sama, która rzekomo próbowała zeżreć Jasia.
Mieszkała w Europie, zmieniając kilka razy miejsce, bywała na ziemiach rosyjskich, słowackich, czeskich, polskich.
Łajdak poza swoimi przysłowiowymi 9 życiami, jest przez nią w kółko wskrzeszany.
Przed rozwojem chrześcijaństwa naprawdę była inna niż głoszą wszystkie legendy.
W Fabletown jest już dość długo.
Jej dom znajduje się niedaleko Farmy.
Została oskarżona o porwanie dziecka jednego z doczesnych, ale nie znaleziono żadnych dowodów i ostatecznie została uniewinniona.
Siedzi głęboko w różnych czarach, zaklęciach i miksturach, poza zwykłymi mieszankami i ziołami jakie sprzedaje w swoim sklepie, tworzy różne inne dziwne i czasem niebezpieczne produkty.
Nadal kultywuje starodawne tradycje i odprawia rytuały.