Fabletown News

Rewolucja w ogrodach Woodlands

Nie od dziś wiadomo, że koniec wiosny i początek lata jest okresem, w którym ogrodnicy z Woodlands mają najwięcej pracy. Tym razem, o pomoc poproszono uczniów Zespołu Szkół im. Ch. H. Andersena oraz wolontariuszy - wszystkich chętnych Baśniowców, którzy kochają rośliny i chcą, aby to miejsce wyglądało jeszcze wspanialej.
Nie od dziś wiadomo, że po zmroku w sklepie Golden Goose dzieją się dziwne rzeczy. Spadające z półek produkty, latające mopy i samo-jeżdżące wózki. Tym razem, właściciel sklepu stracił cierpliwość i postanowił wytoczyć wojnę złośliwym duchom. Wynajął specjalistów, którzy mają pozbyć się natrętnych mieszkańców.Bufkin donosi, że...

...po tym, jak Vanessa bohatersko pomogła rozstrzygnąć spór w sprawie skradzionych czekoladek, w barze Trip Trap panuje większy ruch. Nie chodzi jednak o promocję piwa ani nowe piosenki Kapitana Haka. Otóż, wielu Baśniowców szuka darmowej porady "jak żyć" u uroczej barmanki. Podobno pomogła już w niejednej sprawie! Najnowszą z nich jest tajemnicze zniknięcie szamponu, który został skradziony w biały dzień, wprost z łazienki Erwina!
"Zbliża się apokalipsa zombie!" - donoszą nagłówki gazet z dzielnicy Doczesnych sąsiadujących z naszym Fabletown, którzy spanikowali na widok spacerującego po ulicach samotnego zombie. Tymczasem, to tylko jeden z pacjentów Victora wydostał się ze szpitala i wybrał się na wycieczkę. Z kolei przy wszystkich lokalach i tablicach ogłoszeń w Fabletown, pojawił się komunikat z prośbą do wrażliwszych Baśniowców, by nie atakowali zombie. W końcu to też Baśniowcy, prawie tacy jak my!

poniedziałek, 1 stycznia 1990

Mita kuye ayasin

Lakota | 25 lat | Weterynarz
Jestem Indianinem i choć dużo nauczyłem się od cywilizacji, to nigdy nie zatraciłem indiańskiego poczucia sprawiedliwości i zdolności odróżniania dobra od zła. Jestem za rozwojem i postępem na drodze społecznej i duchowej, a nie na drodze handlu, nacjonalizmu czy wydajności.
~*~
Kiedy zwracamy uwagę bardziej na innych, niż na samych siebie, to obowiązek staje się słodszy i bardziej inspirujący, a przyjaźń – czysta i trwała.
Od 5 lat w Fabletown. Wciąż tęskni za dawnym życiem w zgodzie z matką Ziemią, za wolnością, za harmonią z naturą i duchami... Nie potrafi do końca zaakceptować nowej rzeczywistości, choć z całych sił stara się żyć po swojemu i postępować słusznie. Pracuje jako weterynarz w schronisku i lecznicy dla zwierząt, choć często z wielkim zaangażowaniem pomaga też zwierzęcym mieszkańcom Fabletown, również tym przebywającym na Farmie. Dobry, łagodny, lojalny przyjaciel, odważny.
Kiksuyapi
Wracam z moją ukochaną postacią z ukochanej bajki. :)
Na zdjęciach cudowny Uncas czyli Eric Schweig. Cytaty Ohiyesa (Charles Eastman), a wszystkie dziwne wyrazy pochodzą z języka lakota (btw. jednego z piękniejszych języków). 
Zapraszam do wątków, powiązań itp.

6 komentarzy:

 1. [Pamiętam Twojego Wartkiego Potoka i miło go znowu widzieć. :) Życzę Ci powodzenia z drugą postacia i dużo ciekawych wątków.]

  - Davy Jones & Henry Baskerville

  OdpowiedzUsuń
 2. [Podglądałem kartę i nawet się zastanawiałem czy nie poczekać i nie zgłosić się od razu do Wartkiego Potoka. :) W każdym razie wpadam. Panowie powinni się znać choćby ze schroniska, chociaż można też pokombinować z powiązaniem z przeszłości. Daj znać co myślisz. :)]

  Raven

  OdpowiedzUsuń
 3. [Oby tylko tym razem nam się pisanie nie skończyło na wzajemnym słodzeniu. ;)
  Dziękuję - postać była robiona w całości pod wizerunek, więc to zasługa boskości Bowiego.
  No to co wąteczek z którąś z postaci? ;)]

  Urthona

  OdpowiedzUsuń
 4. [Aaaaaaaaaa! Nigdy nie ulegnę, nigdy nie ulegnę wam- nie!
  Przyszłam ukochać, aaaa, ale się jaram. Jedna z lepszych bajek mojego dzieciństwa! Pozdrawiam cieplutko!]

  R.Rolf
  Pocahontas

  OdpowiedzUsuń
 5. [UU, tym bardziej się cieszę. Masz już jakiś pomysł, czy wymyślamy wspólnie? :D]

  R.Rolf
  Pocahontas

  OdpowiedzUsuń
 6. [Znam bajkę. :) Pomysł na powiązanie mi idealnie pasuje.
  A co do dalszego wątku. Może coś z Mustangiem? Powiedzmy Mustang również siedział w więzieniu, jak Raven. I tutaj dwie opcje - Wartki Potok chciałby go uwolnić. Albo Mustang uciekł przy okazji ucieczki Ravena i teraz nasi panowie próbowaliby go znaleźć. Nie wiem, ostatnio mi wena zdechła, więc daj znać co uważasz. :)]

  Raven

  OdpowiedzUsuń