Fabletown News

Rewolucja w ogrodach Woodlands

Nie od dziś wiadomo, że koniec wiosny i początek lata jest okresem, w którym ogrodnicy z Woodlands mają najwięcej pracy. Tym razem, o pomoc poproszono uczniów Zespołu Szkół im. Ch. H. Andersena oraz wolontariuszy - wszystkich chętnych Baśniowców, którzy kochają rośliny i chcą, aby to miejsce wyglądało jeszcze wspanialej.
Nie od dziś wiadomo, że po zmroku w sklepie Golden Goose dzieją się dziwne rzeczy. Spadające z półek produkty, latające mopy i samo-jeżdżące wózki. Tym razem, właściciel sklepu stracił cierpliwość i postanowił wytoczyć wojnę złośliwym duchom. Wynajął specjalistów, którzy mają pozbyć się natrętnych mieszkańców.Bufkin donosi, że...

...po tym, jak Vanessa bohatersko pomogła rozstrzygnąć spór w sprawie skradzionych czekoladek, w barze Trip Trap panuje większy ruch. Nie chodzi jednak o promocję piwa ani nowe piosenki Kapitana Haka. Otóż, wielu Baśniowców szuka darmowej porady "jak żyć" u uroczej barmanki. Podobno pomogła już w niejednej sprawie! Najnowszą z nich jest tajemnicze zniknięcie szamponu, który został skradziony w biały dzień, wprost z łazienki Erwina!
"Zbliża się apokalipsa zombie!" - donoszą nagłówki gazet z dzielnicy Doczesnych sąsiadujących z naszym Fabletown, którzy spanikowali na widok spacerującego po ulicach samotnego zombie. Tymczasem, to tylko jeden z pacjentów Victora wydostał się ze szpitala i wybrał się na wycieczkę. Z kolei przy wszystkich lokalach i tablicach ogłoszeń w Fabletown, pojawił się komunikat z prośbą do wrażliwszych Baśniowców, by nie atakowali zombie. W końcu to też Baśniowcy, prawie tacy jak my!

wtorek, 28 lipca 2015

Don't talk to strangers, you might fall in love

Girls like her were born in a storm. They have lightning in their souls. Thunder in their hearts. And chaos in their bones.
You watch her walk away and it hits you that she is an entire ocean. And you were wrong, so very wrong, because you let her go thinking she was
just a girl.
——————————— ———————————
L ucy C rale
Lorelei Piosenkarka i barmanka w klubie jazzowym 'Moonriver'
zdradziecka nimfa 'Błękitnooka' 'Łabądek' niegdyś strażniczka skarbu Nibelungów Królowa Katastrofy nałogowa uciekinierka zbuntowana królewna ex-złodziejka i oszustka była rezydentka więzienia Golden Boughs syreni głos długowieczność magiczne moce powróciły tęsknota za morzem zaręczona z piratem Jolly Roger nowym domem dedykacja dla Hucka i taty :*
W tym świecie nie jestem nikim szczególnym. Garść złotych pukli, para błękitnych oczu. Kolejny Baśniowiec udający, że radzi sobie na tym padole łez, zwanym Fabletown. Baśniowiec wyrwany z własnej Krainy, pozbawiony dawnego życia i przeszłości. Kolejna zagubiona dusza w tłumie przechodniów na nowojorskich bulwarach. Dusza, która musi zniknąć pomiędzy miejscowymi, przesiąknąć ich zapachem, dostosować się lub zginąć.
I nie, nie wyróżniam się zbytnio. Przynajmniej nie tak, jakbym tego chciała. I nie, nie traktują mnie poważnie, bo ten świat kieruje się własnymi stereotypami. Docześni nie widzą nimfy Lorelei, nie widzą strażniczki skarbu, nie widzą kogoś, kto sprowadził na śmierć tysiące marynarzy. Nie mogą widzieć. Tu jestem tylko blondynką, na którą dla zabawy mogą zagwizdać, której można wcisnąć drink w barze, zupełnie jak wielu innym, zupełnie podobnym do mnie. Tutaj mój syreni głos jest zaledwie talentem wokalnym, a setki lat życia w tamtym świecie zakrywa fałszywa tożsamość dwudziestoparolatki.
Nie mam zbyt wielu przyjaciół. Mam za to pracę, mam dom i kogoś, kto o mnie dba. Mam też cholernie skomplikowane życie pełne demonów, błędów nie do naprawienia, głupich decyzji i chowania twarzy w dłoniach. Tu każdy myśli wyłącznie o sobie i o tym, by przetrwać kolejny dzień. Liczy się zarabianie pieniędzy, utrzymanie mieszkania, jedzenie oraz to, by zabawić się i zapomnieć. Liczy się wyścig szczurów wokół murowanych drzew betonowej dżungli. A ja coraz częściej mam ochotę zaszyć się pod taflą wody i już nigdy nie wypłynąć.
Nie jestem nikim szczególnym. Czasem jestem tylko ładną buzią na wystawie 'Moonriver'. Czasem jestem łabędziem i miłością czyjegoś życia. Czasem jestem czarną sukienką i stukotem obcasów w ciemnej uliczce. Nie, nie jestem czarnym charakterem. Nie jestem też bohaterką, wojowniczką, ani królewną w lśniącej sukni. Jestem nijaka, niepodobna do niczego. Sprowadzam kłopoty i zostawiam za sobą bałagan. Utrudniam innym życie. Za to nimfą już nie bywam.
Jestem puszczalską morską wiedźmą. Jestem choleryczką i wredną zołzą. Jestem małą zagubioną dziewczynką.
Kim jestem?
B liscy H istoria F abletown
——————————— ———————————
Starsze karty: I - II
Historia Lucy powstała na podstawie połączenia opowieści dotyczących skały Lorelei, legendy o skarbie Nibelungów oraz pomysłu (i notki fabularnej!) autorki Hucka. Dla zainteresowanych: coś o postaci. Cytat u góry: Nikita Gill. Twarzy użyczyła Margot Robbie. GG: 8022070

Nie mam nic do ukrycia!
(szczególnie w mojej najlepszej kreacji...)

[Nagrody]

135 komentarzy:

 1. [Miło mi napisać pierwszy komentarz pod nową kartą. Z wielkim opóźnieniem, ale dziękuję bardzo za przemiłe powitanie. Fajnie wiedzieć, że Cian jest waszym pierwszym klawiszem, mam nadzieję, że będzie fajnie. Pozdrawiam i kolejnch 200 komentarzy życzę.]

  Cian

  OdpowiedzUsuń
 2. [ I ja ci za to cierpliwe czekanie jestem niezmiernie wdzięczna <3
  Awwww <3 Miłość zawsze pomaga ^^
  Ach te gify XD <333333 ]

  Sam tego chciał, a mimo wszystko jej pewność siebie i władczość zaskoczyła go. Lucy była kobietą pełną sprzeczności i on nie potrafił w pełni je pojąć. Tak delikatna i nieśmiała, momentami wydawała mu się wręcz krucha. Tymczasem była przecież nimfą zwodzącą często na śmierć. Dowiedział sie tego nie tak dawno, ale przeczuwał coś podobnego już od pierwszego ich spotkania. Przecież czuł od niej tę siłę, tę moc. Ale przy nim Łabądek nie często pokazywała swoje pazurki. Tym większą przyjemność sprawiała mu w momentach, gdy już to robiła. Nikt inny nie potrafił go zaskoczyć, wszyscy wydawali sie tacy przewidywalni. Lucy przewidywalna nie była.
  Och z jaką łatwością potrafiła go ona doprowadzić do szału! Te delikatne, ostrożne ruchy. Doskonale wiedział, że robiła to celowo. Jej uśmiech mówił wszystko. Huck mógł tylko się poddać. Zresztą, jej jednej mógł pozwolić na wygraną. Nikomu innemu, on przecież nie przegrywa, ale Lucy... To inna bajka. Jego bajka. Jego pani. Jego miłość.
  Błękitne oczy jeszcze chwilę świdrowały go na wylot, a potem był już tylko dotyk. Jej ręce błądzące po jego skórze i je usta. Składała kolejne pocałunki na jego ciele i Jones nie był w stanie zrobić nic ponad zamknięcie oczu i nerwowe oblizanie warg. Ta chwila była tak idealna, choć pirat bliski był zwariowania. To były jego granice. Zbyt mocno jej pragnął, zbytnio chciał stać się z nią jednością. A Lucy tak bezczelnie to wykorzystywała i przeciągała w nieskończoność każdą sekundę. Bawiła się nim! Och jakże ona się nim bawiła. Okrutna bogini...
  Wszystkie myśli uciekły mu z głowy. Pozostało coś, co dla Hucka zwykle było abstrakcyjne. Jako kapitan Hak doskonale to znał, ale Huckelberry'emu było to obce. Tu i teraz. Tylko tu i teraz. Dawno już zapomniał jak cudownie żyje się chwilą. Zero zmartwień i tylko czysta radość, rozkosz, przyjemność. Chociażby obserwowanie spod przymrożonych jak Lucy pozbywa się resztek ubrań. Na sam ten widok serce zabiło mu szybciej. Jak on dawno... jej nie widział. To były już tysiące lat odkąd mógł przyglądać się jej w całej okazałości. Do tej pory nawet nie wiedział jak bardzo za tym tęsknił. Och jak cholernie tęsknił. Tak bardzo, że aż odebrało mu mowę. Lucy zajęła się jego spodniami. A potem... Potem stali się jednością. Jego ciało przeszył dreszcz, a z ust wydobył się krótki jęk. Dwa ciała i dwie dusze złączone w jedno. Dwa serca bijące w równym rytmie. Dwa równe oddechy.
  Jego dłoń samowolnie powędrowała do jej uda. Musiał jej dotknąć, upewnić się że była prawdziwa. Z nim. Razem. Przecież był potworem, przecież wszystko stracił. To było tak nieprawdopodobne, że znów miał ją u boku, że po prostu musiał. Musiał sprawdzić. Ale ona ta była. Najprawdziwsza na świecie. Ciepłe, nagie ciało. Jej westchnienie doprowadziło go do szału. W tamtej chwili, w niej, poczuł wreszcie, że jest w odpowiednim miejscu. W domu. Szczęśliwy i spełniony. Teraz musiał tylko... Odwdzięczyć się jej równie wielką przyjemnością, jaką ona sprawiała jemu. Jego lewa dłoń, ta której nie miał, jakby zadrżała, gdy ta druga, prawdziwa, ulokowała się na biodrze Lucy. Gdyby miał je obie... Ale miał tylko jedną i nie było nad czym rozważać.
  - Och Lucy - westchnął, odchylając głowę do tyłu. - Tęskniłem, Łąbądku.

  [Ciii, wszystko gra XD <3 Jest przecudownie ;) ]

  wierny sługa kapitana Lucy <3

  OdpowiedzUsuń
 3. [Odpiszę Ci najpierw jako Fel, bo do Miyuki dojdę za moment. I mam tu mniejsze zaległości. :D
  Tak, sam początek mamy już ustalony. Teraz musimy się zastanowić nad sprawą :D
  Generalnie możemy pojechać tutaj miksem z dwóch moich aktualnych wątków. Fabletown nawiedziła jakaś nawałnica kradzieży. Podejrzanym w sprawie jest Willard - i to on zostaje zatrzymany, aczkolwiek kradzieże wcale się wtedy nie zmniejszają. Fel podejrzewa o to swojego prawie-byłego męża, który też świętoszkiem w tej sprawie nie jest, i wjeżdża mu z buta na mieszkanie (do którego notabene miała klucze, sam jej dał, tylko w zupełnie innym celu), ale on wraca wcześniej niż się spodziewała, nakrywa ją, wybucha awantura stulecia, Fel próbuje jego wkurw tysiąclecia ogarnąć i w międzyczasie słyszy od niego, żeby zapytała swojej koleżanki, która teraz podobno pracuje w burlesce.
  No więc łącząc fakty, Fel udaje się do burleski, gdzie "napada" Lucy. I tutaj musimy ustalić, jak może potoczyć się współpraca, co mogą po drodze odkryć, żeby na końcu okazało się, że to nie Willard jest winny, ale ktoś bardzo, bardzo do niego podobny - być może nawet ktoś, kto używa nielegalnego glamour. :D]

  Felice Fletcher

  OdpowiedzUsuń
 4. [No dobra, to teraz Miyuki.
  Trochę to wszystko wyszło pogmatwane. :D Ale to miało być tak - aby jakiś czas temu Lucy i Miyuki mijały się głównie bez słowa aż do momentu, w którym Lucy przychodzi z jakąś sprawą do Tytani, a ta akurat jest czymś bardzo zajęta i odsyła ją do mniej zajętej Miyuki. Tak by się zaczęła ich znajomość. Przy kolejnych "podróżach" do Tytanii, dziewczyny mogły zamieniać parę słów i od słowa do słowa zaczęły się zaprzyjaźniać. :D
  A cyrki z Mordredem zaczną się trochę po 14. lutym - w chwili, w której Miyu zobaczy swojego crusha u boku Lucy, w dodatku wszystko wygląda na to, że są w całkiem ciepłych i bliskich relacjach.
  Miyuki miała zamiar wpaść na Jolly Rogera z przyjacielską wizytą, ale że ma problemy z panowaniem nad swoimi nerwami, wpada tam z awanturą stulecia i wyzywa Lucy od wszystkiego, co najgorsze i możliwie najbardziej puszczalskie, bo co, bo oBożeszumiącytwójpiratjużciniewystarczaoglądaszsięterazzarycerzamitak? I w sumie w trakcie Lucy zacznie ogarniać, z jakim rycerzem mogła widzieć ją Miyuki, po czym ze śmiechem gasi swoją towarzyszkę tekstem, że kocha Mordreda. :D Dalej możemy to pociągnąć jakąś niemrawą rozmową i zmuszaniem Miyu do wyznania mu, że go polubiła. A ona się będzie zapierać rękami i nogami. :3]

  Miyuki Fuyuhime

  OdpowiedzUsuń
 5. [ A więc ta niebieska diwna konsystencja to galaretka?! Bloody hell... XD ]

  OdpowiedzUsuń
 6. [Chciałaś powiedzieć, moją ulubioną szefową. :D :D
  Nadgodzin się raczej nie przewiduje, burleska to nie striptiz (a nagością powinny się bardziej martwić tancerki), więc nie ma obaw. :D
  I właśśśśnie próbuję zwerbować Hakusia, zobaczymy, czy się uda! :D
  No i cześć. :3 Lecimy z trzecim wątkiem? xD]

  Margot Werner

  OdpowiedzUsuń
 7. [Oh, nowa karta, gratuluję ;) Mnie to jeszcze tu nie spotkało, ciekawe dlaczego... ;)
  Słuchaj, jak załatwisz mi wizę i bilety, wypróbuję Twój sposób i dam znać czy podziałało :D
  Ej, nie obwiniaj go o każdego zombie, bez przesady! (chociaż pewnie każdy to jego sprawka, ale obwiniać go o to od razu nie musisz! :D) Gif cudowny, szkoda że nie ma takiej opcji związku na fejsie ;)
  My tu gadugadu, a nawet nie zapytałam: masz ochotę na jakiś wątek? Się mijamy na tym blogu, nie wiem nawet czy kiedykolwiek coś pisałyśmy...]

  Oscar Wielki i Potężny

  OdpowiedzUsuń
 8. [Cześć i dziękuję bardzo! :3]

  ANALISE

  OdpowiedzUsuń
 9. [Nie zdążyłam nawet napisać, że robię sobie jaja i naprawdę nie czuje się pokrzywdzona o takie drobiazgi, ale Night Tear jest szybsza niż ja uderzam w klawiaturę! Mam nadzieję, że nie zabrzmiałam jak jakiś debil czy coś, głupio mi ... D:
  Jest sentyment oczywiście, przyjemnie się wraca choć nie pobyłam za długo (tym razem mam nadzieję na dłużej).
  Przemysł muzyczny, a to tylko seryjni mordercy... :)
  Dziękuję i wzajemnie! Długiego utrzymywania bloga!]

  Cash

  OdpowiedzUsuń
 10. [Wybacz, że tak późno zawitałam! Dla mnie nie znajdziesz czasu, proszę Cię :D Nie wiem jak Ci pasuje, ale zrobiłabym z nich te najlepsze przyjaciółki! Możemy zostać współczesności i już uznać, że maja wspólną przeszłość ( wspominki w kursywie, to lubię!) A jak byśmy już celowały w teraźniejszość, to Amara może pomóc jej w przygotowaniach, choć pewnie będzie ciągle marudzić na jej wybranka serca. Panna młoda musi mieć przecież piękną suknię! A wszystko będzie pięknie, bo Amara nie jest już w więzieniu, kto by się spodziewał, co wytłumaczę niedługo w karcie :D Rzucimy czar zapomnienia i wszyscy zapomną o tym maluteńkim wykroczeniu xD Tak więc jestem gotowa na wątek i by zabrać Ci trochę tego cennego czasu <3]

  Amara

  OdpowiedzUsuń
 11. [ Oczywiście, że tak! To jest zbyt idealne żeby to w jakikolwiek sposób przerwać XD <3 ]

  Jej bliskość była upajająca. Wyraźnie czuł jej oddech na swoje skórze, a jej dłonie, och jej dłonie! Były ciepłe, tak ciepłe. W tamte chwili był pewien, że żaden dotyk nigdy nie sprawił mu tyle przyjemności. I żaden go tak bardzo nie podniecił. Chciał się odwdzięczyć jej tym samym, zamknąć ją w swoich ramionach, dotykać i tylko tym doprowadzać do granic. Problem był jednak taki, ze miał tylko jedną dłoń i dopiero teraz w pełni to do niego dotarło. Nigdy przedtem nie przeszkadzał mu ten brak, jak właśnie w tamtej chwili. Na chwilę poczuł się niedoskonały i niegodny jej, gdyż nie mógł się w pełni odwdzięczyć. Ale musiał przynajmniej spróbować, z jedną dłonią.
  Tym razem dotknął jej pleców. Chwilę potem usłyszał te cudowne słowa padające z jej ust i poczuł dotyk jej twarzy na swoim policzku. Już nie było centymetrów pomiędzy ich ciałami. Mimo to przyciągał ją jeszcze bardziej, popychając ku sobie jedyną dłonią i tym, co zostało z jego drugiej ręki. Tymczasem z jego ust wydobył się kolejny jęk, tym razem głośniejszy i zsynchronizowany z westchnieniem Lucy. Huck musiał przyznać, choć nie było to odpowiednie przemyślenie na taki moment, że z żadna inną kobietą tak się nie czuł. Żadna inna nie była w stanie zmusić go... do wydawania z siebie podobnych dźwięków.
  - O tak, my love... - wydusił z siebie, przyciskając twarz do jej szyi.
  Tymczasem jego dłoń zjechała po jej kręgosłupie w dół do jej pośladków, które tak uwielbiał. Choć tak po prawdzie to nie było takiego fragmentu jej ciała, którego by nie ubóstwiał. Zdecydowanie była jego ideałem. Taka piękna, taka pachnąca, miła w dotyku, pełna wigoru. Ile ona miała lat? Nie mniej niż on, a być może nawet więcej niż on. I nadal potrafiła wyczyniać z nim takie rzeczy. Potrafiła stać się dzika!
  - Powiedz mi jak bardzo mnie pragniesz - wyszeptał jej prosto do ucha, a jego biodra poruszyły się równo z jej, po czym oboje westchnęli. - W ten sposób mógł bym się budzić każdego dnia - dodał.
  Uwielbiał ja prowokować. W dzień i w nocy, ale w łóżku najbardziej. Podczas dnia Lucy reagowała śmiechem lub rumieńcem, ale w takich chwilach... Wciąż pamiętał jak potrafiła mu odpowiedzieć. I to nie zawsze słowem. Pamiętał jak zszokowany był ich pierwszym razem. Pamiętał jak wyjątkowo delikatny był i jak ona po chwili zażądała by przestał być delikatny. Samo wspomnienie tamtych chwili nakręciło go jeszcze bardziej, choć chwile temu przekonany był, że bardziej pobudzonym być by nie mógł. A jednak panienka Crale po raz kolejny zdołała zmusić go do przekroczenia własnych granic.

  kapitan, który zawsze chętnie przejmie stery

  OdpowiedzUsuń
 12. [Tak, mamy. :D Ale zostawmy jednak Jolly Rogera, przerywanie prób w miejscu pracy zdecydowane nie jest w stylu Miyuki. :D]

  Miyuki Fuyuhime

  OdpowiedzUsuń
 13. [Myślę, że to nie w stylu Harleya. :D Harley zna się z Margot jeszcze z czasów przed Fabletown, spotkali się już w wielkim świecie i razem pracowali - a teraz jest bywalcem Moonriver i wie, kto tam się potrafi kręcić. I jakie wtyki może mieć Margot. Stąd też wyśle ją właśnie tam. Pewnie wie, że Lucy się bawiła w kradzieże, bo to w towarzystwie zawsze wychodzi, ale na pewno by jej nie podkablował. Skoro Felice nie miała oporów (miała, ale kto musi o tym wiedzieć), żeby wydać własnego męża, kto wie, co zrobi z rzekomą dobrą znajomą. :D
  Ale mogło być tak, że podsunął jej po prostu, że w Moonriver może być ktoś, kto lepiej niż on orientuje się, co się dzieje. No bo on tam tylko napić się przychodzi, czasem tylko pogadać ze starą znajomą. Więc Felice postanawia wykorzystać stary kontakt - czyli Lucy - do ogarnięcia w miarę sprawy. :D
  I myślę, że to mogłoby być tak - że Lucy stwierdziła, że pomoże jak będzie tylko umiała, postara się odnowić kontakty i zajrzeć, kto teraz i co najlepszego może wyprawiać, może chodzi o jakieś zlecenia - dopóki Felice nie spotkałaby dziwna sprawa. Otóż złapała na gorącym uczynku kogoś, kto powinien aktualnie siedzieć w celi - i jak się okazało, faktycznie cały czas siedział.
  Łącząc fakty, mogłyby z Lucy dojść do tego, że może chodzić tutaj o coś grubszego - i ktoś, kogo wsadziła, rzeczywiście jest niewinny, a ktoś zabawia się jego kosztem, za pomocą nielegalnego glamour.
  Faktycznie możemy wmieszać tutaj Oscara, chociaż Lucy musiałaby wtedy wymóc na Felice, że nie zaszkodzi klubowi i jego reputacji (chociaż wtedy Felice mogłaby jej po prostu rzucić, że utrudnia śledztwo, no ale... pomyślimy nad tym). Mogą dotrzeć do Oscara - ale nie chcę mieszać w to autorki, która zupełnie nie jest aktualnie zaangażowana w sprawę, więc trop poprowadzi ich dalej, do jeszcze innej nielegalnej wiedźmy.
  Co Ty na to?]

  Felice Fletcher

  OdpowiedzUsuń
 14. [Ale sporo, na pewno więcej ode mnie :D
  Nie no, nie mogłabym tam zostać, a co z moją najlepszą żoną? Baker przyjeżdża ze mną do Polski, także trzeba uknuć plan przemytu :D
  Możemy coś kombinować, aczkolwiek być może, to dopiero takie knucie cichutkie ze Skipper, Nadusia się znowu pojawi. Więc jeśli wolałabyś odnowić nasze siostrzane znajomości, możemy się do tego momentu wstrzymać. Chyba że uda się nam pociągnąć dwa wątki, daj znać co myślisz ;)]

  Oscar Wielki i Potężny

  OdpowiedzUsuń
 15. [ Uwierz mi, że ja też XD <3 123! :D Oł yeah, mamy rozmach XD <3 ]

  Dzięki niej czuł się zdecydowanie lepiej. Silniej, pewniej. Znów gotów był rzucić wyzwanie światu i przeciwstawić się niedogodnościom losu. Dla niej. Kimże była ta kobieta, że odszukała kapitana Haka we wraku człowieka? Jones nie potrafił odpowiedzieć na to pytanie. Zresztą nie potrzebował tego. Wystarczyła mu świadomość, że to była jego kobieta. Potężna i niebezpieczna nimfa, która dla niego była delikatnym, wrażliwym dziewczęciem. Oboje mieli na siebie silny wpływ. Niszczeli w odosobnieniu i nabierali sił, gdy stawali się jednością. Dwie połówki całości.
  No i stali się całością. Reagując wzajemnie na każdy swój najmniejszy ruch. To była ich chwila, ich wieczność. Huck był pewien, że Lucy czuła dokładnie to samo co on. Albo raczej jej uczucia były dopełnieniem jego. Szybciej, mocniej, więcej. Chciał jej całej, chciał jej dla siebie. Tu i teraz i na wieki. Żeby mogli się tak kochać już zawsze. Bez świata, bez zmartwień,bez kłótni, bez innych ludzi. Tylko oni dwoje. Powiedz mi jak bardzo mnie pragniesz. Musiał wiedzieć, że ona chce tego samego. Musiał ją choćby w ten najgłupszy sposób potorturować, czekając na jej słowo zanim spełni jej niewypowiedziane prośby. To była tylko gra, taka niedorzeczna, niepotrzebna gra, ale on lubił w nią grać. Był jej... Szekspirem. Czyż nie tak go nazywała? Mistrzem słowa, który lubował się w wysublimowanych postępach i sprośnych żartach. Ponad to rodowitym Anglikiem. Wszystko sie zgadzało.
  No i powiedziała mu. Powiedziała jak bardzo, bardzo go pragnie, a on rozpływał się w jej każdy słowie. A ty spełnisz tę prośbę, prawda? Tak, tak, tak! Do stu beczek rumu, do czorta, siarka i żółć, cholera jasna TAK! Gotów był spełnić każdą jej prośbę, ale taką najchętniej. Nie potrzebował zachęty w postaci jej obietnicy. Choć była to bardzo miła obietnica. Przeżywać w ten sposób każdy nadchodzący poranek... Nie potrzebował zachęty pod postacią jej szybszych ruchów, które na chwilę odebrały mu całkowicie władzę nad samym sobą. Zacisnął mocniej dłoń na jej pięknym ciele i westchnął tuż obok jej ucha. Głośno, wyraźnie. Jakże mógłby zatrzymać dźwięki dobywające się z jego ciała? Poczuł się niczym instrument, na którym tylko ona potrafiła prawidłowo grać. Ale przecież on też potrafił zrobić to samo z nią, czyż nie?
  Kapitanie! Och jak on tęsknił za tym słowem! Ileż peności siebie mu ono dawało, ileż władzy i dzikości. Jako kapitan był nieobliczalny, łaknął krwi i zemsty, wody i soli, kolejnych sztormów, z którymi mógłby walczyć! I Lucy musiała to odczuć, bo tym jednym słówkiem odblokowała to, co zostało uśpione przez szare Fabletown. A kapitan Hak wyraźnie słyszał, że jego nimfie podoba się jego władczość. Teraz to ona jęczała mu do ucha, gdy przyśpieszył, próbując przejąć inicjatywę. Na jego ustach błądził ten buntowniczy uśmiech, którego już dawno nie pokazywał światu.
  - Uważaj, co mówisz, kochanieńka - ostrzegł ją szeptem i delikatnie ugryzł jej miękką, pachnącą szyję.

  ten kapitan wie jak zadbać o maszt i żagle na jego okręci ;p

  OdpowiedzUsuń
 16. [Tak, był moim pierwszym pomysłem. I nawet stwierdziliśmy chyba, że mógłby wyjść fajny wątek w wikińskich klimatach. :)
  A ja mam trochę mało czasu. W sumie jakbyś nadal chciała popisać o wikingach, to możemy sobie zrobić taki powolny wątek z odpisami raz na ruski rok, żeby nie mieć problemów z wyrobieniem się.
  Poza tym - dziękuję za życzenia i ogarnięcie moich spraw, zapis idealnie mi odpowiada. ;)]

  Hati

  OdpowiedzUsuń
 17. [Bardzo dobrze, będziecie chociaż mieć motyw do kłótni i dram. Ale jajecznica jest tego warta. :D
  Nie śpiesz się, muszę trochę odświeżyć Duncana, bo z Ktulem mam trochę do przerobienia.]

  Duncan

  OdpowiedzUsuń
 18. [Hmm... A nie chcesz swojej Lucy awansować w przyszłości, na przykład? :D To by nam dało spore pole do popisu! :D]

  Margot Werner

  OdpowiedzUsuń
 19. [Widzisz jaka ja uniwersalna jestem. ;)
  Ja się w ogóle dowiedziałam, że Gary Oldman starał się o rolę Merlina w najnowszym gniocie o Królu Arturze i Murzynach Okrągłego Stołu. Miałam wyczucie. I muszę kogoś namówić na Merlina. ;)
  To nie tęczoza... to dendrofilia. xD
  Czeka na Ciebie, więc jak już Hak Cię zaobrączkuje i zmusi do skończenia kariery w burlesce to praca na Ciebie czeka. ;)
  Buziaczki ;*]

  - Nimue

  OdpowiedzUsuń
 20. [Cześć skarbie :3
  Napisać coś musimy, pytanie tylko co. Chcesz zacząć od naszego spotkania w Fable i epickiej kłótni? Czy już po tym fakcie? ;) W sumie to byłoby ciekawe, bo Nadine traktuje Haka jak młodszego braciszka, więc jeszcze zmyje jej głowę że go skrzywdziła :D Nie tylko za przelecenie Dejwida. Ciekawie by było. Daj znać co myślisz, może masz lepszy pomysł.]

  Nadine

  OdpowiedzUsuń
 21. [Bardzo, bardzo dziękujemy :)
  I możemy tylko zapewnić, że będzie ciekawie!]

  Dorothy

  OdpowiedzUsuń
 22. [Bardzo dziękuję za powitanie. Oby Leszy się tu zakorzenił (ach, ale ja kocham słabe żarty tematyczne)]

  Lachlan

  OdpowiedzUsuń
 23. [Uprzejmie witam piękną królewnę Lucy i od razu powiem, że ładny nowy wygląd karty. :D Musimy coś w końcu napisać i tyle, nie odpuszczę.]

  Sweeney

  OdpowiedzUsuń
 24. [Myślę, że brzmi sensownie. :D
  To czekam w takim razie na zaczęcie u Miyu ;)]

  Miyuki Fuyuhime

  OdpowiedzUsuń
 25. [ Nie ma to jak planować fikcyjny ślub i tak bardzo się nim ekscytować XD <3 ]


  Ona była jego szczęściem. Teraz to wiedział. Wraz z Lucy pojawiła się w nim nadzieja na przyszłość, której przez tak wiele lat sobie odmawiał. Czuł się pusty i nie widział przed sobą celu, nie miał po co żyć. Do czasu. Wszystko się zmieniło, bo teraz już mógł marzyć. O wspólnym życiu, o rodzinie. Nie było więcej samotność, istniała istota, którą on mógł się opiekować. Choć nigdy jeszcze tego nie robił. To była wizja czegoś nowego, nieznanego, kuszącego. Najdziwniejsze jednak było to, że myślał o tym wszystkim właśnie w tamtej chwili. Nie dość, że z Lucy wcale nie znali się długo i ponad to przeszli przez wiele złego, nie raz raniac siebie wzajemnie, to on przecież nigdy wcześniej nie myślał na poważnie o tym, by założyć własną rodzinę… Tak, marzył o tym. Wcześniej jednak słowem rodzina określał brata i kochający rodziców, których nigdy nie miał. Przez jakiś czas używał tego wyrażenia w odniesieniu do Czarnobrodego, który nauczył go pirackiego fachu, aż wreszcie myśląc o Smee i najbliższej załodze. Jednak nigdy nie myślał wtedy o kobiecie, nawet jak już Lucy poznał. Była jego światem, miłością, światłością, nadzieją i wiarą. A mogła być także rodziną. Czyż nie tak to jest w tym zwykłym świecie? On i ona zakochują się, kupują dom i tworzą własną rodzinę, wychowują dzieci, pielęgnują ogródek . I choć osobiście chętnie wiele rzeczy by z tej sielskiej wizji wyrzucił, to jednak stworzenie z Lucy czegoś podobnego było niezwykle pociągające. Ich dwoje i niezmierzony bezkres mórz.
  Tak bardzo za nią tęsknił. Tak długo był sam. Tyle samotnych, zimnych nocy przepędził w Fabletown. Ileż to było? Dziesięć lat? I to tylko w tym cholernym miejscu. Wcześniej wieki spędził w Nibylandii. Jak to się mogło stać, że po tylu długich latach, po czasie praktycznie nie do zliczenia, ich miłość nadal była tak świeża i mocna? Choć może to było tylko złudzenie. Wszak zadawali sobie tyle bólu, tyle nieporozumień przeżyli… Ale czy ta chwila mogła kłamać? Trzymał ją w ramionach. Trzymał ją mocno, jakby bał się wypuścić.
  Jej pocałunek był słodki i pełen namiętności. Był wszystkim, czego Jones potrzebował. No i jeszcze te blond włosy spływające na jego twarz. Tak pięknie pachniały, prawie jak ocean. Ona cała była jak ocean, dlatego ja kochał. Bo nic nie może konkurować z morzem o serce mężczyzny. Lucy była jak morze. Piękna, dzika, zmienna, wolna. Pokazywała mu to nawet w tamtej chwili. To wszystko zawierało się w jej cichym śmiechu, ruchach, jękach. Jak on dobrze ą znał od tej strony. A ona znała jego. Podniosła się do siadu i wbiła w niego to wiele mówiące spojrzenie. Wyglądała pięknie, idealnie. Pot spływał ukradkiem po jej ciele. I jeszcze och… jeszcze to oblizanie warg. Jones był jak zahipnotyzowany. Jego jedyna dłoń machinalnie wyciągnęła się ku jej nagiemu ciału…
  Tylko na tyle cię stać?
  Czysta kpina! I to jeszcze z zadartą w górę brwią. O nie, to była jego rola. Czyż nie? Więc uśmiechnął się buntowniczo i podniósł ku niej. Teraz oboje praktycznie siedzieli, a on miał doskonały dostęp do jej szyi i piersi. Znów poruszali się rytmicznie, znów szybciej po tej przerwie na prowokację. Huck czuł, że oboje są już bardzo blisko tego cudownego uczucia spełnienia.
  - Stać mnie na wiele więcej, kochana – warknął wręcz, prawie agresywnie przyciągając ją ku sobie.

  Szekspir i jego maszt <3

  OdpowiedzUsuń
 26. [Dziękuję bardzo :) starałam się wykreować Verity jak najlepiej :)]

  Verity Coeur

  OdpowiedzUsuń
 27. [Wiem, bo w sumie mam obecnie podobnie. Niby teraz już więcej czasu, ale jakoś nadal nie do końca ogarniam. :)
  No i super, nie musimy się śpieszyć.
  Nibelungi są pod inną nazwą opisane w Eddzie, więc mniej więcej jeden czas co i wikingowie i inne mity.
  Myślę, że na pewno za dnia nie miał czego ścigać, więc mógł schodzić na ziemię. Tak w sumie sobie przyjęliśmy też z Miyuki na potrzeby wątku. Można też zawsze dać akcję przed tym. Czyli z młodości Hatiego, zanim zaczął ścigać Księżyc.
  Lubię wymyślać to może coś pomogę. Powiedz Ty mi tylko czy widzisz swoją postać tylko w scenerii nad Renem czy może bardziej odległa Skandynawia też by wchodziła w grę?]

  Hati

  OdpowiedzUsuń
 28. [Dziękuję za powitanie! Szczerze mówiąc nie miałabym pojęcia jak ugrać wątek z Lorelei, więc na ten moment się wstrzymam, ale mam nadzieję, że będę tutaj na tyle długo, żeby móc popisać po trochu z Wami wszystkimi :). Co do Bigby'ego to jak dobrze pójdzie, może napiszę kiedyś jakąś notkę, co by przybliżyć moją interpretację tej postaci, bo w to, że inni ją znają, nie wątpię. Tymczasem życzę owocnych wątków oraz sobie i innym, aby blog trwał i trwał jak najdłużej!]

  Bigby Wolf

  OdpowiedzUsuń
 29. [Przepraszam, że do odpowiedzi na powitanie zbierałam się tak długo, ale sesja żyć nie daje!
  W każdym razie; bardzo dziękuję i również mam nadzieję, że zagrzeję tu miejsce. :)]

  Blanche Snow

  OdpowiedzUsuń
 30. // Mogli kiedyś próbować poderwać siebie nawzajem za starych czasów, jeszcze może w Fabletown? Ale oboje zaprawieni w boju, to im nie wyszło? Albo Twojej mogło wyjść, tylko nie uwiodła Księcia na długo, bo to taka dusza co to szybko się zakochuje i jeszcze szybciej odkochuje, więc jego serce pognało dalej, poza jego kontrolą? Jakoś to tam można dograć.

  Prince

  OdpowiedzUsuń
 31. // Tak dlugo nad tym myslalam, zeby Ci odpisać, bo chciałam to dobrze przemyśleć. Rzecz w tym, ze Pronce sam przybywając do Fable z Homeworldu, nie mial żadnej kasy. Musiał sprzedać swoje tytuły, a potem je znów odkupił, więc nie ma już kasy, ale tak naprawdę pasożytuje na majątku ex-żony, więc nie wiem czy mógł mieć coś cennego. Raczej nie. Chyba, ze jakiś sygnet rodziny, ale tego to by łatwo nie dał sobie ukraść. Zresztą jako zawodowy krętacz, spodziewa się takich przekrętów więc ostatecznie mogła może zwinąć coś niewartościowego, ale chyba by nawet nie próbowała?
  Sama nie wiem. Uwodzić tp się mogli, póki nie zauważyli, że oboje są "spłukani" i może zostali przyjaciółmi w Fabletown? Takimi wiesz, najlepszymi, przy zachowaniu charakteru obu z nich, więc Huck będzie miał powód do zazdrości, a wam się w związku nie będzie nudzić. Co?

  Prince

  OdpowiedzUsuń
 32. // Jesli wolisz cos z Lirą zagrać to możemy grać tą dwójką, a z Princem i Lucy spróbować później.

  Prince

  OdpowiedzUsuń
 33. [Druga Adminka moich kochanych pałsztajnów. <3 Zastanawiałam się cały czas, która to postać, bo nie pamiętałam/nikt mi nie powiedział. Mniejsza :D I szalenie ciekawa postać, musimy wątek jakiś stworzyć, koniecznie! ;)
  I dziękuję bardzo, starałam się, by była bardzo zła. I na pewno zostanę z Wami długo. Mam ambitny plan pomęczenia wszystkich przynajmniej kilka lat. :D]

  Asherah Connor & Morgana Le Fay

  OdpowiedzUsuń
 34. // Chociaż obawiam się, że Lira nie będzie przepadała za Lucy. Z uwagi na to, że poczuwa się do bycia JEDYNĄ córką Oberona, a w dodatku na pewno denerwuje się, że Lucy była pierwszą córką, dlatego jako córki jej ojca, ani swojej siostry jej pewnie nie uznaje. XD

  OdpowiedzUsuń
 35. [O ogarnianiu rzeczywistości nic mi nie mów nawet, bo do dzisiaj aż się na czaciku nie odzywam przez małą wpadkę. Pomyliłam Cię z kimś o nicku Huckelberry, bo mi się skojarzyło z piesełem, bo Ty w administracji masz nick Kundel Baskervillów. Także... serio, brak słów na to wszystko. xD Niemniej to ja. ;)
  Ależ nie ma za co, należało się! <3 A co do spotkania w przeszłości - czytałam całą kartę i mogłybyśmy zrobić tak, że Lucy spotkała Morganę po tym, jak przybyła do Anglii. Poszukiwała Hucka i trafiła gdzieś w okolice jeziora Avalon. Morgana chciała jej pomóc, ale wtedy nadeszło to zesłanie Lorelei do Fable, więc nie udałoby się, a koniec końców by się spotkały wtedy już tutaj.
  Zaś co do powiązań, ja nie miałabym nic przeciwko, ugodowa jestem i wiem, że sporo powiązań było z poprzednią Morganą, więc nie chcę tak bardzo psuć tutejszych rzeczy. ;D
  Także jak coś, czekam na ustalenia i piszemy! ;)]

  Asherah Connor & Morgana Le Fay

  OdpowiedzUsuń
 36. [Cieszę się, że się podobało :D Planuję założyć nowe miejsce pracy, a gdy już powstanie, serdecznie zapraszam nowożeńców! Wam z pewnością słodyczy nie brakuje, ale chyba nie odmówicie swemu ulubionemu jednorożcowi <3]

  Amarcia

  OdpowiedzUsuń
 37. [Dziękuję za przemiłe przywitanie!
  Zdecydowanie muszę teraz zrobić zakładkę z powiązaniami "wanted undead or alive", żeby team Bollywood się rozrastał.
  Gdybyś miała kiedyś ochotę na wątek, to ja nawet mam zalążek pomysłu. Tak tylko mówię :D ]

  Shandar Bhandari

  OdpowiedzUsuń
 38. [W takim razie zaraz zapoznam się z zakładką i szablonem zgłoszeń!
  Ja tam nawet lubię trochę poczekać na odpis, także potrzebuję w moim życiu ludzi takich, jak Ty. Jeśli zaś chodzi o pomysł, to jest bardzo prosty: Sindbad już z doświadczenia wie, że przebywanie w pobliżu syren to tak samo dobry pomysł, co wkładanie palców do blendera. W moim idealnym scenariuszu, on i Lucy poznają się w jakichś niezobowiązujących okolicznościach, ona wspomina, że wieczorem będzie śpiewać w Moonriver Brulesque, on jest szczęśliwy, że ktoś wreszcie traktuje go jak człowieka. Pojawia się wieczorem, ale jak tylko słyszy jej śpiew, wychodzi. Bo syrena, blender te sprawy. To piękna okazja, żeby Lucy poczuła się urażona na przykład. A on poczuł się głupio.
  Jak Ci się to widzi? ]

  Shandar Bhandari

  OdpowiedzUsuń
 39. [Uwierz, siebie także. Potem serio - przestałam się udzielać, bo po prostu umarłam z własnej głupoty, hahahah. xDD No geniusz jak nic, normalnie muszę gdzieś to opisać, będzie śmiech dla pokoleń! xD A przy okazji rozśmieszam ludzi, lubię to. ^^
  Właśnie tak próbowałam sięgnąć po jakiś fragment czasu, gdzie tam nie było opisanego, a ja lubię w takie luki się wpasowywać, więc wymyśliłam coś takiego. I wiek jak najbardziej mi pasuje. ;)
  Przyznam szczerze i bez bicia - nie czytałam, ale motyw mi się szalenie podoba. A jakby taki prawdziwy, zagorzały wyznawca Starej Religii się znalazł, to naprawdę by się udało. Tym bardziej, że zaślepieni swoim wymysłem, że Lorelei to Pani Jeziora, więc pomoc kogoś wtajemniczonego byłaby wręcz pożądana. :D
  No i już pisałam w tej sprawie do Oberona, spytałam właśnie czy, pomimo zmiany autorki i w ogóle chce kontynuować tamto powiązanie, bo ja jestem otwarta na wszystko i nie chcę nic zmieniać. Tym bardziej, że ciekawie by się potoczyło własnie, jakby Morgana wyczuła, że Lucy to jej krewna. Tym bardziej starałaby się jej pomóc i, rzecz jasna właśnie nie zdradzając niczego. Bo powiedzmy, nawet może by wątpiła w to albo uważała, że się myli. No, jakoś by to wszystko wyszło z czasem.
  Ewentualnie jakaś przygoda, podczas której by Lucy odesłało do Fable, a jakiś czas później i Morgana by się w nim znalazła i ponownie by się spotkały. I właśnie dowiedziałaby się, że są spokrewnione, bo w końcu by musiała powiedzieć prawdę.
  Hm, a moce... jak najbardziej by się przydały. Może nawet jakiś motyw z próbą "przywołania" portalu i znalezienia się z powrotem w tamtych czasach, bo Morgana opowiedziałaby swoją historię Lucy, która nie wiem... jakoś by chciała wesprzeć w dążeniu do celu Morgańcię moją, żeby w końcu dostać koronę Camelotu na przykład. :D]

  Morgana Le Fay

  OdpowiedzUsuń
 40. [Dziękujemy za miłe słowa i również mamy nadzieję, że wkrótce pojawi się Jefferson i razem z Verity zyska szansę na szczęśliwe zakończenie :) A notki możliwe, że się pojawią - sesja to doskonały czas na wyrażenie swoich zdolności twórczych :D]

  Verity

  OdpowiedzUsuń
 41. [Dziękuję pięknie za powitanie!
  Muszę przyznać, że przeczytałam dopiero dziewięć pierwszych tomów (pozostałe nadrobię w najbliższym czasie), ale Kopciuszek w wersji szpiega zdążyła podbić moje serce. :) Bardzo mi się ten pomysł spodobał i mam nadzieję, że nie zawalę.
  I nie byłabym sobą, gdybym nie pochwaliła nowego wyglądu karty Lucy, bo jest pięknie!]

  Cindy

  OdpowiedzUsuń
 42. [Sindbadowi nie robi żadnej różnicy, czy to nimfa czy syrenka. Jak ma włosy w soli morskiej i hipnotyzuje śpiewem, to on robi zwrot przez sztag i tyle go widzieli.
  Rzeczywiście zagalopowałam się z pomysłem. Wszystkiemu winne komiksy i gra, które wyglądają, jakby w Fabletown mieszkało czterdzieści osób.
  Mówiąc o samej scenie, w której on się orientuje, że z tym śpiewem jest coś nie tak - myślę, że poznałby po samym śpiewie. Lata doświadczeń. A jego wyjście mogłoby być o tyle widoczne, że pewnie miałby specjalne miejsce w loży albo tuż pod sceną. W końcu przywileje dyplomaty na coś się przydają.
  To swoją drogą, bo jednak potrzeba mocniejszego powodu, żeby nawiązali znajomość. W tym momencie nie potrafię na żaden wpaść, bo moja głowa zawodzi wtedy, gdy najbardziej jej potrzebuję.]

  Shandar Bhandari

  OdpowiedzUsuń
 43. [ Dziękuję za powitanie. ;) Cieszę się bardzo, że Mare Ci się spodobała. Kiedy tylko znalazłam te gify wiedziałam, że będą pasowały i akurat z nich jestem bardzo zadowolona. Mam nadzieję, że moja Śnieżka faktycznie okaże się strzałem w dziesiątkę.
  Twoja Lucy również jest niezwykle interesująca. Nigdy bym ne pomyślała, że można tę postać przedstawić w ten sposób. Punk dla Ciebie!
  Co do użycia Baśniogrodu... Określiłam tym mianem zbiór wielu krain, z których pochodzą mieszkańcy Fabletown, a nie konkretną krainę, w której urodziła się Mare, ale jeśli źle to brzmi, to zmienię, nie ma problemu. ;) ]

  Mare

  OdpowiedzUsuń

 44. [ Nawet jak będą na to leki, to ja ich brać nie będę XDDD <3
  Przepraszam za zwłokę >,< Znowu mi głupio, ze musiałaś tyle czekać ]

  Jedyne, co docierało do jego świadomości, to ej głos. Ten słodki, wszechobecny głos, który wymawiał jego imię. I to było prawdziwe. Jakże prawdziwe. A on przecież nigdy się tego nie spodziewał. Spędził tak wiele czasu w tym potwornym Fabletown i nigdy nie liczył na to, że ten nowy świat będzie dla niego prawdziwy .Wszystko miał z mistyfikację, podstęp, oszustwo. Oczywiście to Lucy wywróciła jego światopogląd do góry nogami. Któż inny byłby w stanie go przekonać, że może żyć od nowa? Musiał jej tak wiele powiedzieć, podziękować, przeprosić, wyrazić słowami wszystko to, co w niej kochał. Była przecież jego ideałem bez skazy…
  - Lucy… - zdołał tylko wydusić. – Och Lucy!
  Nie był w stanie powiedzieć nic więcej. Tylko ona. Wypełniała całą jego świadomość, jej imię płonęło w jego jaźni wielkimi literami. Lucy, Lucy, Lucy, Lucy, Lucy. Cztery litery, fałszywe, zmyślone, oszukane, przypadkowa, nic nieznacząca zbitka. L.U.C.Y. Kłamstwo. Ale jakże mógłby się gniewać? Jakby mógł nienawidzić? Sam kłamał i oszukiwał, nic dziwnego, że zakochał się w kobiecie, która też to potrafiła. Była na tyle dobra, że nawet on nie doszukał się podstępu. Cudownie.
  Potem wszystko się zatrzymało, zwolniło, jakby zasnęło. Huck widział tylko błękitne oczy, które natarczywie się w niego wpatrywały. Powieki powoli unosiły się i opadały, a on nie mógł oderwać wzroku. Jeszcze te jasne kosmyki, w których błądziło jasne światło. Wiedział, że zapamięta tę chwilę na bardzo długo. Czyste piękno przed nim i czyste szczęście w nim. Dosłownie, bo jego ciało ogarnęła niesłychana błogość. Jego ciałem wstrząsnął dreszcz spełnienia.
  -Lucy… Czy…? Jesteś szczęśliwa? – spytał drżącym głosem.
  Zanim jednak zdążyła mu odpowiedzieć, przytulił błękitnooką do siebie i westchnął głośno w jej ramię. Nie chciał kończyć tej chwili. Wolałby na wieki zastygnąć w tych uczuciach, w tej pozycji, w tym świetle, wśród tych zapachów. W jej ramionach. Bo nagle poczuł się bardzo słaby i bezbronny, a ona była jedyną siłą, która mogła pomóc mu przetrwać to okropne życie. Choć sama miała trwać w wieczności, gdy on już dawno rozpadnie się w proch. Ale nie chciał o tym myśleć w tamtej chwili.
  - Jak mógłbym cię uszczęśliwić? Wszystko, czego chcę to twoje szczęście – wyszeptał bardzo cicho.
  Tak cicho, że nie miał pewności, czy go usłyszała.

  szczęśliwy pirat

  OdpowiedzUsuń
 45. [Dziękuję za powitanie :) Masz śliczną kartę i jeszcze skarb Nibelungów ^^ Jakbyś się ewentualnie nudziła czy coś to zapraszam na wspólny wątek :)]

  OdpowiedzUsuń
 46. [ Niby nie muszę, ale i tak wina się czuje XD ]

  Jej dotyk koił nerwy, jej słowa odgoniły strach. Był w odpowiednim miejscu. I będzie w nim, gdy po raz kolejny przyjdzie zwątpienie. Już nie będzie musiał walczyć w pojedynkę, bo o to przy nim leżało potwierdzenie, że życie nie straciło całkowicie sensu. Mógłby żyć tylko dla niej, jeśli po nic więcej. Wszystko będzie dobrze, może nawet wróci choć część dawnego Kapitana Haka. Przecież na chwilę zdołała go w nim rozbudzić. I najwyraźniej tego właśnie chciała. Widział to w jej oczach, gdy szeptem zdradzała mu swoje odczucia. Wyraźnie tęskniła za tamtym życiem. Jones też tęsknił i temu zaprzeczyć nie mógł.
  Niestety nie potrafił jej tego dać. Teraz było Fabletown, betonowa dżungla i brudne morza. Zero szafirowych wód i kryjących się w ich głębinach magicznych stworów. Właśnie to go zabijało, powolutku zatruwało mu duszę. Tyle okropnych lat spędził w ty przeklętym miejscu i wiedział jedno. Nie chciał tego dla niej. Tej nudy i jednostajności… Z drugie jednak strony oznaczało to bezpieczeństwo. Własny dom, rodzina, spokój. On o tym nie marzył. Pragnął przygód, niebezpieczeństwa, krwi. Zawsze tego chciał. Pytanie jednak brzmiało, czego chciała jego Lucy. Bo jej nie potrafiłby niczego odmówić.
  Dopiero jej słodkie usta zdołały uspokoić burze myśli w jego głowie. Została tylko ona. Błękitne oczy, w których tonął, za którymi tęsknił przez te wszystkie wieki. Byli rozdzieleni przez całą wieczność. Więc teraz powinny się liczyć tylko ich wspólne chwile, skradzione pocałunki i zaczepne słówka. Dwójka nastolatków w kilkusetletnich ciałach.
  Znów się położyli, a Lucy przykryła ich kocem. To mu wystarczyło. Wcale nie chciał więcej. Wystraszone serce na powrót zaczęło bić w równym rytmie. Zamknął oczy i odetchnął głęboko. Nie miał siły na uśmiech, więc tylko ją przytulił. Musiał być silny dla niej, ale równocześnie nie mógł jej okłamywać. Nawet uśmiechem. Nie. Jeśli ktoś miał wiedzieć, że coś było nie tak, to właśnie ona. Chciała dla niego szczęścia, wiedział, że mówiła prawdę, wiedział, że przyjemność jej sprawia wodzenie palcami po jego bliznach. Zapewne interesowała ją historia związana z każdą z jego dawnych ran. Jego słodka, urocza, naiwna Lucy.
  Uśmiechnął się. Tylko teraz, ten jeden raz. To jedno kłamstewko. Tylko dla niej.
  Hej! Wszystko gra, my love.
  - Wątpiłaś? – szepnął jej wprost do ucha, które zaraz potem pocałował.
  Prawą ręką przyciągnął ją jeszcze odrobinę bliżej siebie. Jakby chciał przygarnąć ją wprost do swojego serca. Gdyby tylko mógł… Pragnął też chwycić jej dłoń w swoją, oderwać te delikatne paluszki od własnych blizn i spleść ze swoimi. Na to jednak zabrakło mu dłoni. Posiadał tylko bezużyteczny kikut. Ale przecież cały czas się uśmiechał.
  Hej! Wszystko gra, my love. Po co komu druga dłoń?

  rozpływający się w tym cieple Hakuś

  OdpowiedzUsuń
 47. [Może poznałyby się w jakimś zamieszaniu? Tylko nie wiem kogo by można w to jeszcze wmieszać. Stwórzmy problem i wciągnijmy w to nasze postacie :) Może coś z jakimiś mafijnymi czy kryminalnymi motywami? One mogłyby się znaleźć gdzieś po prostu o złego dnia o złej porze ;) Albo mogę nie być takie do końca niewinne i też się do czegoś przyłożyć. Może być przemycane coś magicznego, niebezpiecznego i one też mogą chcieć z tego skorzystać? To takie luźne pomysły, daj znć co Ty na to :)]

  OdpowiedzUsuń
 48. [Dodam Ci spamerski komentarz pod kartą, a co! :D
  Widzisz no, przyszli kurde jacyś niedobrzy ludzie i ukradli Burtonowi twarz, teraz jakoś tak trochę dziko wygląda, no i z pozoru odmłodniał. Niedługo Ci Briana przyprowadzę. :D]

  Burton

  OdpowiedzUsuń
 49. [A niech przejmują, i tak w moich rękach ten wizerunek był najsuperowszy, najseksowniejszy i w ogóle, nie możesz zaprzeczyć! :D
  A tak w ogóle, to może dzisiaj się z jakąś notką pojawię, o!]

  super świetny piękny władca wszystkich niewiast

  OdpowiedzUsuń
 50. [Nie pyskuj mi tu! (Co z tego, że to ja Ci ciągle pyskuję :D) No, w każdym razie notka gotowa, ale obiecałem sobie, że opublikuję dopiero jak będzie komplet online, czyli Ty, Fenikseł i Skip. :D Co prawda jeszcze nie konkursowa, ale nad konkursową już powoli zaczynam pracować.
  No to ja, no! :D]

  OdpowiedzUsuń
 51. [W sumie nic specjalnego w niej nie ma, po prostu ostatnio mam jakiś do dupy okres i nic nie mam siły robić, ale myślenie o Was zmotywowało mnie do napisania, nawet jeśli straaasznie zardzewiałem i boję się jaki będzie odbiór. :D]

  super świetny piękny władca większości niewiast i Hagena

  OdpowiedzUsuń
 52. [Fenikseła już zawołałem, powoli się zbiera. :D
  Tak, Hagena, niewiasty nad niewiastami! :D]

  OdpowiedzUsuń
 53. [ Zawsze moja wina XD <3 Norma ]

  Westchnął ciężko i uśmiechnął się smutno. Niby wcale nie spędzili razem aż tak wiele czasu, a jednak ona znała go na wylot. Potrafiła go przejrzeć. Problem tkwił w tym, że on wcale nie miał ochoty się tłumaczyć. Może i był emocjonalny, ale niekoniecznie popierał dzielenie się wszystkimi swoimi uczuciami od razu ze światem. Zwłaszcza gdy sam nie do końca je rozumiał. Dlatego przez dłuższą chwilę po prostu milczał.
  - Nic się nie dzieje – zapewnił, odgarniając włosy z twarzy Lucy. – Naprawdę nic.
  Przez chwilę patrzyli sobie głęboko w oczy i Huckelberry czuł, że jego ukochana nie czuje się usatysfakcjonowana jego odpowiedzią. Ale on nie chciał rozdrapywać sprawy. Wolał po prostu chwilowo o tym nie myśleć. Tamta chwila była idealna, więc po co mieliby zajmować się jego obawami? To tylko popsułoby im humory. Wtedy Jones czułby się winny.
  - Nie przejmuj się, honey – dodał po chwili. – Wiem, że chcesz mi pomóc, ale teraz to nie ważne. Proszę… Nie… Nie chcę na razie o tym rozmawiać – przyznał cicho i spuścił wzrok.

  [ Przepraszam, ale nie potrafię wycisnąć z siebie więcej, a już nie chcę przedłużać twojego oczekiwania XD Wybacz… ]

  Hakuś, któremu smutno, że tylko na tyle go stać

  OdpowiedzUsuń
 54. [Początkowo zrobiłam wersję jeszcze szybciej przeskakującą, tak że te twarze prawie się zlewały i podjarałam się, że tak ładnie wygląda, ale potem zmieniłam, bo mówię oczopląsu dostać można, nikt tu nie będzie zaglądał xD Także to i tak jest delikatniejsza wersja :D
  Też mam nadzieję, że czasu będę miała wystarczająco, żeby tu się zakorzenić na długo, a co do wątków to narazie próbuję się odnaleźć w tych wszystkich postaciach, kto jest kim itd, bo strasznie was dużo xd więc jak wszystko poogarniam to się zgłoszę :D]

  Jaga

  OdpowiedzUsuń
 55. [No dobra, poddaje się, chciałam wymyślić coś mądrego, przejrzałam wszystko co dotyczy Lucy, ale nic ciekawego mi nie przychodzi na myśl, tak zeby coś się działo :< Chyba musiałyby paść ofiarami jakiejś rzezi, bo nie wiem jak inaczej mogłyby się jakieś fajne interakcje wywiązać xd]

  Jaga

  OdpowiedzUsuń
 56. [Co jak co, ale Roman kobity nie ruszy, więc i autkiem może da się przejechać, zależy od sytuacji :D Bardzo dziękuję za powitanie i oczywiście skuszę się na wąteczek no bo Roman to nie taki zły chłopoczek. Wolisz coś bardziej oryginalnego czy nie przeszkadza Ci coś oklepanego? Chyba, że już coś w głowie Ci się zrodziło, wiec z chęcią to poznam :D]

  Damien aka Roman

  OdpowiedzUsuń
 57. [Oby, oby :D I jak najbardziej jestem chętna na wątek :) Masz już jakiś konkretny pomysł, czy będziemy myśleć? :)]

  Verity

  OdpowiedzUsuń
 58. [A nie no, tak jakoś sobie gadam bzdurki... xD A widzisz, o czymś takim bym nie pomyślała, jestem jak najbardziej na tak :D Może nawet rozpierdzieli coś co było bardzo ważne i miały to dostać też wiedźmy i... będzie sajgon :D]

  Jaga

  OdpowiedzUsuń
 59. [No no, stłucze wywar z mieszanki jakiś wymarłych roślin i będzie trzeba jakoś się przerzucić wstecz, co nie będzie proste, bo Jadźka ma szlaban na portal za rozrabianie w fable :D A przy okazji coś się może odpitolić jak już tam trafią i nie będą mogły wrócić, o!
  A co do znania się to może być pierwsze spotkanie, będzie ciekawiej :D]

  Jaga

  OdpowiedzUsuń
 60. [To czekam z nieciepliwością na łobuziarę :D]

  Jadzia

  OdpowiedzUsuń
 61. [Albo, tak jeszcze przed Fabletown, mogłyby się też w sumie spotkać podczas ucieczki Verity. W pewnym momencie uciekła - przed Czasem, który tak naprawdę pociągał w Krainie Czarów za wszystkie sznurki - i zanim trafiła do świata Doczesnych, mogła się błąkać po innych. I wtedy mogłaby wpaść na Lucy, zziębnięta, totalnie zagubiona, przepełniona nienawiścią do samej siebie. A później spotkałyby się w Fabletown, właśnie w szpitalu (Verity, jako nieufny pracodawca wciąż chodzi po szpitalu i wszystko nadzoruje :D). I jakoś by się to potoczyło :D Później mogłoby też wyjść na jaw, że Verity zlecała różne... moralnie wątpliwe zlecenia Huckowi. I dramat :D Jak sądzisz? :)]

  Verity

  OdpowiedzUsuń
 62. [Jestem jak najbardziej za pozytywną relacją :D Podobają mi się obydwie ścieżki, ale bardziej przychyliłabym się do tej pierwszej :) I później w Fabletown Verity załatwiłaby Lucy najlepsze warunki, jakie by mogła, i pilnowałaby jej przed nieproszonymi gośćmi :D Zwróciłaby też uwagę personelowi, żeby właśnie na Lucy zwracać największą uwagę, w razie czego.
  A jak myślisz, Lucy znałaby przeszłość Verity już w królestwie Oberona, czy dopiero w Fabletown wyszłoby, jak bardzo krwawe rządy prowadziła u siebie? :D
  A gdyby się jeszcze okazało, że także w Fabletown korzystała z pomocy Hucka... :D]

  Verity

  OdpowiedzUsuń
 63. Czysto teoretycznie powinna właśnie wycierać ściereczką białe półki i stojące na nich przezroczyste słoiczki w swojej zielarni, ale plany niestety... lub na szczęście nieco się zmieniły i zamiast tego zamykała właśnie szafę z różnymi tajnymi specyfikami, trzymając w ręce ciemnogranatową fiolkę niewielkich rozmiarów, w której znajdował się mętny płyn. Odłożyła ją ostrożnie na stolik przy schodach wiodących z jej piwnicy do mieszkania, żeby wychodząc nie zapomnieć zabrać jej ze sobą do zielarni, w końcu Tytania miała odebrać swoje tak długo wyczekiwane zamówienie.
  Minęła gablotę z pamiątkowymi nożami i sztyletami, po czym odsunęła jedwabną zasłonę oddzielającą tę część piwnicy od tej, w której powstawały wszystkie te specyfiki. Po środku niewielkiego pomieszczenia stał czarny kociołek wielkości sporego garnka, usytuowany na długim drewnianym stole. Zatrzymała się przy wydrążonych w kamiennej ścianie półkach, szukając potrzebnego jej proszku. Na jedynych półkach stały różnej wielkości i w różnych kolorach szklane buteleczki, na innych stare księgi, dość szczupłe, ale i ogromne tomiska, zaś na jeszcze innych małe i duże, drewniane i metalowe pudełeczka. Sięgnęła po małą skrzyneczkę z wydrążonymi na niej runami i otworzyła ją równie małym kluczykiem wiszącym na srebrnym łańcuszku u jej szyi. Pudełeczko otworzyło się dość opornie i Jaga wyciągnęła ze środka różowo-fioletowy proszek zapakowany w miniaturowy woreczek strunowy. Ostatnia porcja, jeśli tym razem się nie uda, z kolejnymi próbami będzie musiała zaczekać, aż dostanie przepustkę... co nie wydarzy się zbyt szybko. Przeskrobała sobie dość mocno, choć nadal nie wiedziała co im tak właściwie zależy na tych dzieciach doczesnych. Porwała, czy nie porwała, przecież takich dzieci jest na pęczki na tym świecie, awantura co najmniej jakby samą Calineczkę trzymała w piwnicy. Nadal musiała uczęszczać na przymusową terapię u psychologa, zapewne więc i przepustki nie dostanie nim skończy się terapia. Też sobie wymyślili.
  Z komody zbudowanej z jasnobrązowego drewna wyciągnęła dwie miseczki z ususzonymi mieszankami ziół, przygotowanymi wcześniej i posortowanymi zgodnie z przepisem. postawiła obie na brzegu stołu, wraz z resztką proszku.
  Wtedy uszu kobiety dobiegło ciche skrzypnięcie dobiegające gdzieś z góry. Czyżby Łajdak wrócił w porze polowania? Być może dziś nie udało mu się znaleźć żadnej myszy i łudził się, że pani da mu podwójną porcję wątróbki. - No to sobie zaczeka sierściuch. - burknęła sama do siebie i sięgnęła po moździerz.


  Jaga

  OdpowiedzUsuń
 64. [Czy ja Ci odpisałam? Chyba nie. W każdym razie dziękuję pięknie za powitanie. <3
  I czy my w końcu coś piszemy...? :D]

  Felice & Medea

  OdpowiedzUsuń
 65. Kolumna składająca się z trzech ciemnych aut, ruszyła spod jednego z miejscowych klubów. Pracowity dzień należał do udanych, a Damien zadowolony z udanej transakcji, gdzieś podświadomie już liczył nowe sumy wpływające na jego konto. Kontrolnie spoglądał w lusterka swojego wozu, mając na uwadze nieproszonych gości. Posiadając szeroką dystrybucję narkotyków, liczył się również z szerokim gronem wrogów, którzy nie byli zadowoleni z dominacji Torresa wśród narkotykowego rynku. Stając się bossem lewych interesów Damien mógł liczyć na szacunek oraz respekt pośród jego klientów, co również liczyło się z bezwzględnością, gdy tylko ktoś wyjdzie poza granicę zasad, jakie wyznaczał Włoch.
  Przejeżdżając jedną z ulic, dostrzegł kogoś kto wydał się być mu niezwykle znajomy, jednak sądził iż zawodzi go wyobraźnia, która wysyłała mu sprzeczne informacje. Aby się upewnić co do swoich spostrzeżeń, wyraźnie zwolnił, co pozwoliło mu na skuteczne ocenienie sytuacji. Wrzuciwszy kierunek, zatrzymał się na chodniku po drugiej stronie ulicy. Dzięki odsuniętej szybie docierały do niego niektóre szczątki rozmowy, a on coraz bardziej nie mógł uwierzyć iż osoba, która rzuciła mu się w oczy to nikt inny jak Lucy. Jego interesy z kobiecą pięknością należały do niezwykle udanych i zdecydowanie jej osoba zasłużyła na uznanie w oczach Torresa, co zaowocowało późniejsza iskrą zaufania, ostatecznie ich drogi zostały rozłączone.
  Miał dziwne przeczucie iż Lucy została zaczepiona przez nieodpowiednie osoby, co upewniły go słowa padające z ich ust, a dokładniej jego imię. Nie zdziwiło go to. Większość jego dawnych interesów była ściśle powiązana z pracą Lucy, co wiązało się z wrogiem po obu stronach barykady. Nie chcąc czekać na dalszy rozwój wydarzeń, wysiadł ze swojego samochodu kierując się w stronę niewielkiego zgromadzenia.
  — Romeo! Czemuż ty jesteś Romeo! — rzucił teatralnie, zbliżając się Lucy, którą zasłonił swoim barkiem. — Panowie gdzie wasze maniery? Dwóch na jednego? I to jeszcze na kobietę!
  Dyskretnym ruchem dłoni odrzucił połę swojej skórzanej kurtki na bok, aby odsłonić kaburę z bronią, co miało dać do zrozumienia owym delikwentom, aby nawet nie myśleli o jakimkolwiek niepożądanym zachowaniu.
  Ludzie Damiena szybko stanęli nieopodal swojego szefa, gotowi do ewentualnego rozwiązania sytuacji. — Spieprzać — warknął krótko Damien, nie mając ochoty się patyczkować. Gdyby nie to, że miejsce w którym się znaleźli było uczęszczane w dużej mierze przez przechodniów i nawet o tak później porze mógł się ktoś napatoczyć, rozwiązałby tą sprawę na swój sposób, pozbywając się problemu raz na zawsze.

  Roman

  OdpowiedzUsuń
 66. [Przepraszam za to milczenie, ale wakacje totalnie mnie rozleniwiły, mam nadzieję, że wizja zbliżającego się roku akademickiego nieco mnie zmobilizuje :D
  Myślę, że najlepiej będzie jeżeli delikatnie nagniemy ramy czasowe, bo inaczej będzie nam trudno doprowadzić do zapoznania się naszych pań jeszcze przed Fabletown tak, abyśmy nic później i tak nagiąć nie musiały. Chociaż znając moje zamiłowanie do komplikowania wszystkiego jak się da i tak do tego dojdzie :D Jeżeli chodzi o to, czy Lucy już przed Fabletown wiedziała o przeszłości Verity, to podobają mi się oba warianty: i to, że wiedziała, i to, że nie wiedziała. Tylko z Jeffersona Lucy raczej nie mogłaby poznać na jego wygnaniu, bo trafił prosto do świata Doczesnych. No, chyba że doszłoby do jakichś komplikacji, o których Verity nie wiedziała. Co też w sumie mogło się zdarzyć.
  Tak w skrócie, to cały proces pozbawiania V pamięci polegał na tym, że Czas wyrwał jej serce z klatki piersiowej. A mieszkańcy Krainy Czarów wszystkie emocje, uczucia, wspomnienia mieli ulokowane właśnie w sercach. V w końcu (po wielu latach bycia królową) odzyskała swoje serce i właśnie wtedy zdecydowała się uciec z Krainy Czarów. I w trakcie ucieczki wspomnienia do niej dopiero wracały, była w tym wszystkim strasznie zagubiona, więc faktycznie mogłaby nie pamiętać dokładnie kim była, ani kim był Jefferson. Wiedziałaby tylko, że był ktoś, kto był dla niej bardzo ważny, a ona go skrzywdziła. Czy jakoś tak :D
  Także jeżeli przyjmiemy, że w wyniku komplikacji Jeff nie trafił od razu do Doczesnych, to jak najbardziej Lucy mogła go spotkać. I wtedy V byłaby w niezłym szoku, gdyby usłyszała o nim taką nowinę. Jak myślisz? Nie zagmatwałam tego za bardzo? :D]

  Verity

  OdpowiedzUsuń
 67. [Spoczko, nie ma problemu, grunt, że w ogóle coś się dzieje :D
  Jak coś to ostatecznie możemy udawać, że spakowała walizki i wyjechała w delegację xD Ale pewnie nam się jeszcze przyda :D]


  Wrzuciła do kamiennej miseczki kilka składników i rozpoczęła ścieranie na drobny mak, tak mocno wczuwając się w wykonywaną czynność, iż nawet nie usłyszała czyiś stóp stąpających po schodach prowadzących do jej piwnicy. Z zamyślenia wyrwał ją dopiero głośny stukot i syknięcie. Jak mogła być tak zagłuszona i zaślepiona, żeby nie wiedzieć, że ktoś znajduje się w jej domu, mało tego, nawet udało mu się wejść do piwnicy, prawie niezauważonym... Z drugiej strony, nikt jej nigdy nie odwiedzał bez zapowiedzi, nie wiadomo czy to z szacunku, czy ze strachu, czy też po prostu tak się złożyło, jednak zawsze wiedziała wcześniej, że ktoś pojawi się u niej, inną odpowiedzią na tę zagadkę był fakt, że dom ten nie miał najprzyjemniejszej aury, więc i mało kto miał ochotę tu przychodzić. Jaga należała do osób, które bardzo nie lubią takich niespodzianek, jaką zafundował jej aktualny gość. Odłożyła ostrożnie moździerz na stół i cichutko jak myszka doskoczyła do zasłony, żeby wyjrzeć do tamtej części piwnicy. Uniosła palcem kawałeczek kotary i jej oczom ukazała się siedząca na ziemi, tuż przy schodach, jasnowłosa kobieta. Pocierała delikatnie czoło i choć Jaga widziała jedynie jej plecy, to nie wyglądała jakoś specjalnie groźnie. Gdzieś w zakamarku jej umysłu zrodziło się pytanie "co ona u robi?" oraz przede wszystkim "kim ona jest?". Wiedźma postanowiła na razie nie ujawniać swojej obecności, dlatego pozostała za kotarą, cichutko obserwując co dalej zrobi intruz. Jeśli przyszła tu coś odwalić, to Jaga będzie miała przewagę pod względem świadomości jej obecności, a jeśli była tylko jakąś zagubioną duszyczką to... jeszcze lepiej, wtedy raz dwa mogła się znaleźć w jej szponach i już nigdy się nie wydostać. Twarz Jagi wykrzywiła się w złośliwym grymasie.

  Jadzia

  OdpowiedzUsuń
 68. [Cudowny pomysł <3 Myślę, że Czas jak najbardziej chciałby przeszkodzić V w ucieczce, więc bardzo możliwe, że właśnie tak by zrobił :)
  Podoba mi się w pełni, co wykombinowałaś, idę na to :D V mogłaby (podczas pierwszego spotkania, z Lorelei) pamiętać, że jej imię zaczyna się jakoś na "v" i mogłaby podać przez to inne imię. Przypadkiem, oczywiście :D
  Och, to może właśnie zrobimy tak, że Jeff spotkałby Lucy w Fabletown. Nie wykluczy to tego, że przed trafieniem do Doczesnych błąkał się po innych krainach w razie czego.
  Pisać zaczniemy od pierwszego spotkania? :)]

  Verity

  OdpowiedzUsuń
 69. W ciszy przyglądała się jak intruzka podnosi się z ziemi, a następnie rozgląda po piwnicy. Nic jej ta twarz nie mówiła, sądziła że skojarzy ją, ale nic z tego. Może to złodziejka? Pewnie przyszła gwizdnąć sobie parę ziółek, jeśli była doczesną to raczej już stąd nie wyjdzie. Chociaż... nie wyglądała na przerażoną. Może lekko zdenerwowaną, ale na pewno nie przerażoną, a taki byłby każdy człowiek, który by tutaj wszedł, co oznaczało, że najprawdopodobniej jest jedną z baśniowych istot. Co więc tutaj robiła bez zapowiedzi?
  Jaga podążała wzrokiem za każdym ruchem blondynki i tak właśnie dopiero po czasie spostrzegła jakie szkody wyrządziła jej ta bezczelna dziewczyna. Wraz z nią patrzyła jak starannie przygotowana dla Tytanii mikstura rozpływa się po podłodze. Szczęka jej opadła.
  Chwyciła za kotarę, szarpnięciem odsuwając ją i wkroczyła do pomieszczenia.
  - Czy wiesz co u licha narobiłaś, tempa istoto?! - ryknęła zaciskając dłonie w pięści i mrużąc oczy niczym bazyliszek.
  Gdyby Jaga zabijała wzrokiem, albo zamieniała w kamień, istota stojąca kilka kroków od niej nie zdążyłaby się odwrócić. Leżała by właśnie na ziemi, martwa albo skamieniała i martwa.

  Jaga

  OdpowiedzUsuń
 70. [Jak najbardziej mogę zacząć. :) Rozpoczęcie powinno się pojawić na dniach.]

  Verity

  OdpowiedzUsuń
 71. Ból przesłaniał wszystkie jej myśli. Był kłujący, a zarazem rozlewający się na całe jej ciało. Z trudem poruszała się, a jednak coś w środku niej kazało jej cały czas posuwać się naprzód. Niewiele widziała. Obrazy przed jej oczami mieniły się, jak w kalejdoskopie. Równocześnie ból w skroniach przedzierał się do jej świadomości, zakłócając wszystko, co tylko mógł.
  Upadła.
  Z trudem przedarła się do niej myśl, że coś jest chyba nie tak. Spojrzała w dół, napotkała jedynie ciemność. Podniosła się na drżących dłoniach. Całe były wybrudzone czymś lepkim. Czerwonym. Krew? Zmarszczyła delikatnie brwi, starając się zebrać swoje myśli. Usiadła ostrożnie, a jej wycieńczony organizm od razu odnalazł oparcie w chłodnym głazie. Przymknęła oczy.
  Jej upadek nie miał jedynie wymiaru dosłownego. Fizycznego. Upadała po kawałku już od wielu, wielu lat. Odkąd została… Zmarszczyła brwi jeszcze bardziej. Tkanina, która oplatała jej wychudzone ciało musiała niegdyś być wspaniałą suknią. Dlaczego akurat ona ją nosiła?
  Przesunęła niepewnie dłonią po materiale. Był brudny i postrzępiony. Delikatny. Dawniej w kolorze królewskiej purpury. Królewskiej?
  Cichy jęk wydarł się spomiędzy jej warg, gdy spróbowała wstać. Nie za bardzo wiedziała kim jest, gdzie jest i co się działo. Jedyna, dość klarowna myśl krzyczała w niej głośno, że nie jest bezpieczna i musi uciekać. Uciekać. Całe życie uciekać. Tylko… tylko uciekać.
  Jej twarz wykrzywiła się z bólu. Coraz bardziej go odczuwała, w każdej części ciała. W pewnym momencie zamarła na chwilę, gdy dotarła do niej kolejna myśl. Co z NIM? Gdzie ON jest? Panika zaczęła rozlewać się po jej ciele zimnymi falami. Oddech przyspieszył, a ona sama nagle się podniosła, by od razu upaść na ziemię. To chyba nie był zbyt dobry pomysł.
  Brudne blond włosy opadły na jej twarz, wyrywając się z koka, w którym dotychczas tkwiły. Z trudnością łapała powietrze. Nie była w stanie nawet powiedzieć, dlaczego działo się z nią to, co się działo. Czuła się zagubiona, nie mogąc uchwycić się żadnej myśli na dłużej. Wiedziała, że coś jej umyka, coś bardzo, bardzo ważnego, ale nie potrafiła do tego dotrzeć.
  Z trudem złapała za leżący obok niej głaz i podciągnęła się do niego. Gdy już uniosła się nieco nad ziemię, łzy pociekły po jej brudnych policzkach. Przez chwilę nie była w stanie robić nic innego, jak trzymać się kurczowo głazu i płakać. Szloch wstrząsał jej ciałem, a ona mogła tylko siedzieć, przyciskając do piersi głaz i łkać. Potrzebowała dłuższego czasu, żeby się uspokoić, a gdy to zrobiła, od razu ruszyła w stronę rzeki. To ona doprowadziła ją do płaczu. Woda.
  Posuwała się powoli, każdy ruch kosztował ją mnóstwo wysiłku. Ale się nie poddawała. Była coraz bliżej. Coraz, coraz bliżej.
  Gdy dotarła nad brzeg, nie mogła uwierzyć we własne szczęście. Tuż przed nią znajdowała się życiodajna woda! Sięgnęła niepewnie ręką, zanurzając ją w rzece. Zanim jednak zdążyła zrobić coś jeszcze, poczuła silny ucisk na ramionach i zapadła się w ciemność.

  Verity

  OdpowiedzUsuń
 72. [Och, nie szkodzi! Tym bardziej, skoro to administracyjne sprawy. :D]

  Dryfowała na pograniczu snu i jawy. Gdzieś z oddali docierały do niej różne bodźce, jednak nie była w stanie ich jakoś logicznie połączyć. Ból niemal rozdzierał jej płuca, zmuszając ją do kaszlu. Jeszcze nigdy nie znalazła się w takiej sytuacji. Nie wiedziała, skąd to przekonanie pochodziło, jednak ta myśl pojawiła się w jej głowie niespodziewanie i raczej nie zamierzała szybko zniknąć. Uchwyciła się jej, próbując dotrzeć do innych informacji, jednak daremno.
  Skrzywiła się, gdy oślepiające światło padło na jej oczy. Zmrużyła je, pragnąc znów powrócić do przyjemnej ciemności, nawet gdyby miało ją to kosztować jej życie. Gdyby była nieco bardziej przytomna, zaczęłaby się pewnie zastanawiać, czy naprawdę tak tęskniła za śmiercią. Nawet nie wiedziała dlaczego mogłaby jej chcieć. Wspomnienia powoli do niej wracały, jednak były to bardziej strzępki obrazów, niż jakaś logiczna całość. Wiedziała, że przed czymś lub przed kimś uciekała. Czuła również, że czegoś lub kogoś jej brakowało. Ukochany?
  Z cichym jękiem powitała wracającą już w niemal pełni świadomość. Ostatnim, co zapamiętała, była paląca chęć napicia się wody, później ból w płucach i coraz bardziej otaczająca ją ciemność. Czyżby jednak umarła? Jednak nie powinna chyba po śmierci czuć bólu, a w piersi przez cały czas odczuwała palący ból. Serce. Serce?
  Nagle do jej uszu dobiegł kobiecy głos, brzmiący niemal jak anielska pieśń. Otworzyła oczy, wciąż krzywiąc się od rażących ją promieni słońca. Głos, który przed chwilą usłyszała, należał do młodej kobiety, która wpatrywała się w nią niebieskimi oczami. Mimo chaosu, który panował w jej głowie, wiedziała, że nigdy wcześniej jej nie spotkała. Czyli nie mogła już być w swojej krainie, gdzie znała wszystkich mieszkańców. Ale dlaczego? Przez chwilę przypatrywała się uważnie nieznajomej, wciąż próbując uspokoić oddech. W dalszym ciągu nie wiedziała, z kim ma do czynienia… ale przecież powiedziała, że nie zrobi jej krzywdy, więc chyba nie natrafiła na kogoś złego.
  Zmarszczyła delikatnie czoło i rozchyliła usta, jednak nie wydobył się z nich żaden dźwięk. Odchrząknęła i od razu wstrząsnął nią kolejny napad kaszlu. Usiadła, wciąż nie mogąc uspokoić kaszlu. Czuła się bardzo źle, ból próbował rozsadzić nie tylko jej płuca ale i głowę, a uczucie niemal obezwładniającego ją zmęczenia tylko utrudniało sprawę. W końcu jednak udało jej się głębiej odetchnąć, a uporczywy kaszel przeminął, zostawiając po sobie jedynie zdarte gardło. Tak, jakby już wcześniej nie było już wystarczająco obdarte.
  Podniosła wzrok, ponownie spoglądając na siedzącą obok niej blondynkę.
  - Co się stało? - wychrypiała z trudem.
  Przełknęła ślinę, krzywiąc się z bólu. Jeszcze trochę, a zapomni, że można nie czuć bólu.
  - Gdzie tak właściwie jesteśmy?
  Powoli przypominała sobie, co się stało. Wiedziała, że uciekała przed NIM i niewiele brakowało, żeby ją ponownie dorwał w swoje paskudne łapy. Przypomniała sobie również przeraźliwy ból, gdy odzyskała swoje serce i umiejscowiła je w swojej klatce piersiowej. Większość jednak wspomnień mieszała się ze sobą, nie pozwalając jej na pełne zorientowanie się w sytuacji. Dlatego patrzyła na nieznajomą z nadzieją, że ktoś jej wytłumaczy, co tak właściwie się działo.

  Verity

  OdpowiedzUsuń
 73. W żyłach Jagi aż się zagotowało. Starannie przygotowana, dniami i nocami dopieszczana substancja, po składniki której musiała odbyć długą i męczącą podróż, płynęła właśnie po zimnym kamieniu piwnicznej posadzki.
  - Nie, absolutnie, to była tylko paczka gwoździ do twojej trumny - odpowiedziała przymykając powieki - Na Welesa, za jakie uczynki... Kim jesteś, u licha i jakim prawem włazisz do mojego domu bez pozwolenia, niszcząc przy okazji moją pracę?! Czy wiesz, co właśnie zrobiłaś? Poćwiartuję cię i sprawdzę, czy w środku nie rośnie przypadkiem wrotycz albo rutewnik jaskrowaty, żeby naprawić to, co zniszczyłaś.
  Mówiąc to postąpiła powoli o krok w przód. Im dłużej myśl jej zniszczonej pracy zaprzątała jej głowę tym bardziej była wściekła. Ciekawe w jaki sposób zdobędzie teraz wszystkie składniki? A tym bardziej na tyle szybko, aby Tytania dostała na czas swoje zamówienie. Było to absolutnie nie możliwe, a ta dziewucha pytała jeszcze bezczelnie, czy to nic ważnego.

  Jaga

  OdpowiedzUsuń
 74. [ Będę się przejmować, bo kurde leń ze mnie, ale dwa miesiące to aż za duża przerwa!
  Myślę, że byłoby zupełnie tak jak mówisz XD Na początku chciałaby powiedzieć, ale kłótnia, a potem by się jej zapomniało… ;)
  Hahahah XD Tak! Oblanie map herbatą i może jeszcze jakieś tam inne robienie szkód na Rogergku ;) Nie ma to jak się pokłócić o statek <3 ]

  Przekręcił się na drugi bok, ziewając cicho. Nastał kolejny dzień,
  a on zupełnie nie miał na niego ochoty. Najchętniej zostałby w łóżku do nocy, wtulając twarz w poduszkę i śniąc. Sny zawsze były lepsze od jawy. Niezależnie od tego, jak układało się jego życie, to nigdy nie potrafiło dogonić jego marzeń. Choć ostatnie tygodnie były trochę inne od tego wszystkiego, czego doświadczył do tej pory. Wciąż było mu ciężko, a życie nie miało sensu. Powietrze śmierdziało spalinami, w ustach wiecznie czuł gorzki smak porażki. Lecz pojawiło się coś jeszcze, ktoś jeszcze. Jej widok każdego ranka i wieczora budził w nim mieszane uczucia. Raz przepełniała go miłość, innego dnia nienawidził jej każdą cząstką siebie.
  Wszystko sprowadzało się do tych dawnych lat. A jednak mimo wszystko kupił ten durny pierścionek. Zaś Lucy się zgodziła. Nigdy nie był tak szczęśliwy, jak w chwili, gdy powiedziała tak. Mieli zostać małżeństwem. Małżeństwem, do czorta. Oboje z setkami lat na karku, a bez najmniejszego dobrego doświadczenia w związku. To był poważny krok, a Huckelberry miał wrażenie, że pchają się
  w bagno. Razem. Pierwszy raz od wieków nie był sam.
  Jęknął przeciągle, zakrywając twarz poduszką. Chciał w ten sposób obronić się przed natrętnymi promieniami słońca, wpadającymi przez wysokie okno. Niestety jego wysiłki na niewiele się zdały. Co gorsza jednak, Lucy nijak ich nie skomentowała.
  Wiedział, że wciąż była w pomieszczeniu, na skraju łóżka. Wyraźnie czuł jej ciepło. Była cicho, nadzwyczaj cicho, a to nigdy nie było dobrym omenem. Huck nie potrafił radzić sobie z własną codziennością i zdecydowanie brakowało mu empatii. Tym bardziej przytłoczyło go mieszkanie we dwoje. Mieli różne poglądy, ich spojrzenie na świat wcale nie było tak identyczne, jak niegdyś myśleli. Najgorsze okazywały się drobiazgi. Co zaś do ich humorów… Każdy miał prawo do gorszego dnia. Ale oni wzajemnie nie potrafili się z tym faktem pogodzić. Jak Jones chodził naburmuszony, to Lucy stawała na głowie, dla jego jednego uśmiechu, a to tylko bardziej go rozdrażniała. W drugą zaś stronę on wykazywał zdecydowanie zbyt mało zainteresowania jej osobistymi nieszczęściami.
  To nie było tak, że się nie martwił. Martwił się i to cholernie. Najzwyczajniej w świecie, nie wiedział, co robić. Więc przytulał ją bez słowa, całował w czoła, głaskał po plecach, robił herbatę. Nie odzywał się za wiele. Może i na dobieraniu słów znał się jak mało kto, ale w podobnych sytuacjach był po prostu do niczego.
  Odłożył wreszcie poduszkę na bok, wbijając spojrzenie dopiero co otwartych oczu w jej plecy. Złote włosy spływały po nich kaskadami, wyciskając z niego ciche, melancholijne westchnienie. Huckelberry dźwignął się na kolana, a potem zaszedł ją od tyłu na czworaka. Głowa pirata wylądowała na ramieniu nimfy, a jego ręce oplotły ją w pasie.
  - Dzień dobry, Łabądku – wyszeptał jej do ucha, składając krótki pocałunek na bladym policzku. – Wszystko gra? – spytał naiwnie, choć doskonale znał odpowiedź.
  Gdybyś tylko mi powiedziała, zrobiłbym wszystko.

  Leniwy pirat

  OdpowiedzUsuń
 75. Wydawało jej się, że powoli jej myśli zaczynają się uspokajać, tworząc nieco bardziej sensowny obraz otaczającej jej rzeczywistości. Czuła się zagubiona. Wiedziała, że uciekała przed NIM, jednak nie mogła być pewna, że teraz była już bezpieczna. A co jeśli czaił się niedaleko? Była teraz osłabiona – nie tylko przez ucieczkę, którą ON cały czas próbował przerwać ale i przez serce, które dopiero się przyzwyczajało do bicia w jej piersi. Była bezbronna. Dłoń bezwiednie powędrowała w stronę klatki piersiowej, jakby chciała się upewnić, czy serce faktycznie tam jest. Było.
  Królestwo Nibelungów? Nie tu chciała trafić. Była pewna, że przejście, z którego skorzystała miało ją zaprowadzić do świata, w którym – jak ktoś jej kiedyś powiedział – nie było już królestw, a lasy zostały zastąpione przez dziwne budowle. Do świata, w którym powinien być ktoś. Nie. To ON musiał się przyczynić do tego, że tu trafiła! Poczuła, jak zalewa ją fala strachu. A jeżeli zrobił coś jeszcze? A jeżeli faktycznie gdzieś tu był i tylko czekał, aż straci czujność? Jeżeli pozostanie już z nią na zawsze, pozwalając jej myśleć, że już jest bezpieczna, aby zaatakować w najmniej oczekiwanym momencie? Tak jak ostatnio… Pamiętała, że miała wtedy na sobie piękną, jasną suknię. Była szczęśliwa – chyba po raz ostatni w swoim życiu. A później były krzyki i ból. Ból, który cały czas jej towarzyszył. Nie wierzyła wcześniej, że można żyć bez serca. Wolałaby dalej w to nie wierzyć.
  - Wpadłam do wody – powtórzyła szeptem.
  Dotarło do niej, że omal nie umarła. Może tak byłoby lepiej. Może. Nie umiała pływać i z pewnością by się utopiła, gdyby nie ta nieznajoma. Szczęście w nieszczęściu. Zacisnęła dłoń na materiale sukni, który przylegał do jej piersi, przylepiając się równocześnie do rany. Skrzywiła się nieco, gdy poczuła pieczenie w momencie, gdy rana ponownie nieco się otworzyła. Być może nie powinna była tego ruszać. Być może nie powinna była w ogóle dotykać tej przeklętej szkatułki. Żyłaby dalej spokojnie w murach zamku, pod JEGO okiem ucząc się kolejnych czarnoksięskich zaklęć. Nikt by jej nie ścigał ani nie próbował zabić. Dalej byłaby nienawidzona przez wszystkich. Nienawidzona…
  Przymknęła oczy, jakby to mogło przynieść jej nieco ulgi. Strzępki wspomnień wciąż nie potrafiły całkowicie się ze sobą połączyć i brakowało jej wielu informacji. Wiedziała, że była królową. Wiedziała, że zrobiła coś, czego nie powinna, a ON teraz jej szukał, aby ukarać za zaburzenie porządku Krainy Czarów – o, to stamtąd przyszła! - a także wiedziała, że była nienawidzona. Nie było to miła myśl, wywoływała w niej jakieś dziwne emocje, których do końca nie rozumiała. Być może dlatego, że przez tyle lat nie używała serca.
  Dasz radę wstać? Niby proste pytanie. Ona jednak zmarszczyła czoło. Dosłownie? Pewnie tak, chociaż z trudnością. Nieco bardziej metaforycznie? Nie sądziła. Jednak skinęła niepewnie głową, odganiając od siebie ponure rozmyślania.
  - Wydaje mi się, że tak. Mogę spróbować – powiedziała, wciąż chrypiąc.
  Chwyciła wyciągniętą w swoją stronę dłoń i pozwoliła pomóc sobie w podniesieniu się.
  Niemal od razu zachwiała się i znów leżała na ziemi, krzywiąc się z bólu. To chyba będzie trudniejsze, niż przypuszczała.
  - Chyba nie mam wystarczająco sił – powiedziała cicho.
  Przez ostatnie lata nie przywykła przyznawać się do porażek. Jako królowa, to ona zawsze miała rację i nikt inny. I nawet, gdy się myliła, to inni przepraszali ją za to. Odzwyczaiła się od szczerości i prawdy.
  Podniosła się powoli do siadu, podpierając się na drżących rękach. Tym razem będzie wstawać stopniowo, dając sobie czas na ponowne przyzwyczajenie się do wysiłku. Nagła myśl jednak przeszyła jej umysł, a ona sama podniosła głowę, przypatrując się nieznajomej.
  - Kim jesteś?
  W końcu skąd mogła mieć pewność, że to nie była kolejna JEGO gra?

  zdezorientowana i nieco podejrzliwa Verity

  OdpowiedzUsuń
 76. [ Hejoo~! No w sumie mogłybyśmy wymyślić jakiś wątek, bo nie powiem Lucy mnie zaciekawiła! ^^ Masz już może jakiś pomysł? Czy ja mam coś wykombinować?:D ]

  Lucky

  OdpowiedzUsuń
 77. [Trochę mi zeszło ogarnięcie się do życia, do odpisów, do tego odpisu, ale mam nadzieję, że, pisząc to, dotrwam do końca swojej paplaniny. :D
  Nie pamiętam, co my w końcu ustaliłyśmy w sprawie Fel i Lucy. xD Ale proponuję takie rozwiązanie - Lucy siedziała w więzieniu, Fel mogła być tą, która ją tam zamknęła (przypuszczam, że to było jakiś czas temu, wtedy Felka była tylko zwykłą policjantką, teraz trochę awansowała). W związku z czym ich relacje pewnie były negatywne, do czasu, aż etykietująca Felice musiała się zwrócić o pomoc do Lucy (bo z mężem wciąż nie była jeszcze pogodzona) i tak zaczęłaby się ich znajomość, przełamywanie lodów, zrywanie etykietek.

  Medea za to będzie kochaną, dobrą duszyczką, która w Fabletown jest prawie od początku. Jak ktoś potrzebuje pomocy, Medea pomoże, jeździ nawet z własnej woli na farmę doglądać zwierzęcych Baśniowców i te sprawy. Oczywiście pani żona Smoka ma też swoje mroczne strony, o których nikt nie musi wiedzieć, ważne, że ma opinię uśmiechniętej, ciepłej i kochanej pani weterynarz. :D Widziałabyś tu jakąś relację?]

  Felice&przyszła Medea

  OdpowiedzUsuń
 78. [ To może coś z barem? Na przykład Lucy mogłaby czekać po pracy na swojego męża i podeszłaby do baru sie czegoś napić a Lucky by zaczął się popisywac jaki to on świetny jest. A później następnego dnia by mogli sie znowu spotkać przypadkiem, bo by sie rozpadało a twoja pani nie wzięła by parasolki i Lucky by ją zauważył, po czym podzielił sie z nią parasolką i zaprosił na kawę czy coś i dalej na spontanie, chyba że masz lepszy pomysł? ^^ ]

  Lucky

  OdpowiedzUsuń
 79. Nimfą? Słyszała kiedyś o nimfach, ktoś jej o nich opowiadał, gdy była jeszcze dzieckiem, jednak nie miała jeszcze okazji spotkać którejś osobiście. Nie przypominała sobie, żeby ON współpracował z nimfami, więc odetchnęła – powinna być z Lorelei bezpieczna.
  Pozwoliła, aby nowo poznana ponownie pomogła jej wstać. Tym razem nie upadła, choć kosztowało ją to mnóstwo wysiłku i bólu.
  - Miło mi – powiedziała cicho, jakby niepewnie.
  Ogarnął ją nagle spokój. Bez względu na to, czy znalazła ratunek, czy ON ją w końcu znajdzie, nic więcej ona sama zrobić nie mogła. Pozostawało jej jedynie czekać i mieć nadzieję, że nie będzie musiała długo trwać w tej niepewności. Że jej sytuacja rozwiąże się szybko i jak najmniej boleśnie.
  - Spróbuję – odpowiedziała, ponownie cicho.
  Nie była pewna, czy faktycznie była w stanie dotrzeć aż do tamtej chaty, ale nie mogła się przecież poddać… to byłoby do niej zupełnie niepodobne. Tak czuła, chociaż nie potrafiła konkretnie określić tej myśli. Miała problem ze skoncentrowaniem się na tym, co robiła, a ból w piersi nagle się nasilił przy pierwszym kroku, zamraczając ją na chwilę.
  Ze zdumieniem zauważyła krwawą plamę na sukience Lorelei. Czuła, jak wcześniej rana ponownie się otworzyła, jednak nie zwróciła na to większej uwagi. Teraz dotarło do niej, że jej rana mogła być znacznie bardziej poważna, niż początkowo myślała.
  - To nic takiego – powiedziała na głos.
  Miała ogromną ochotę po prostu się położyć i zasnąć, dając chwilę wytchnienia zmęczonemu ciału. Nadzieja, że już niedługo faktycznie dotrą do miejsca, w którym będzie mogła odpocząć, dodała jej nagle sił. To tylko chwila. Krótki dystans do pokonania. Nic wielkiego.
  Szły powoli. Opierała się na Lorelei, zaciskając zęby przy każdym kroku. Ledwo powstrzymywała się od jakiegokolwiek krzyku czy skargi, jednak udało jej się zachować milczenie. Narzekanie i jakikolwiek inny sprzeciw w niczym by jej nie pomógł. Nigdy nie pomagało. Przez otaczającą jej umysł mgłę dotarł do jej świadomości pewien obraz. Z trudem powstrzymała się od wzdrygnięcia, gdy zrozumiała, co przedstawiał. Jej pierwsze spotkanie z NIM. Próbowała walczyć. Próbowała się sprzeciwić. A ON? ON jedynie przyglądał się jej jak wyjątkowo intrygującemu okazowi. To było tak bardzo uprzedmiotawiające... Nie! Nie będzie o tym myśleć.
  Odetchnęła z ulgą, gdy w końcu dotarły do chatki i Lorelei pomogła jej się ułożyć na niewielkim posłaniu. Poczuła jak wszystkie mięśnie wreszcie się rozluźniają, nie musząc dłużej utrzymywać jej ciała w pionie. Cudowne uczucie. Nie miała siły nawet się rozglądać, choć zdążyła zauważyć, że na wodzie, tuż obok jej posłania, kołysze się łódź.
  Spojrzała uważnie na nimfę, wyrywając się z zamyślenia, gdy ta zadała jej pytanie. Bardzo dobre pytanie.
  - Nazywam się… nazywam…
  Zmarszczyła czoło, gdy kolejna próba wydobycia swojego imienia z otchłani niepamięci skończyła się niepowodzeniem.
  - Moje imię zaczyna się od „V”… - powiedziała, wciąż marszcząc czoło. - Viera. Nazywam się Viera.
  Tak, to musiało być właśnie to. W końcu żadne inne imię nie przyszło jej do głowy. A chyba niemożliwym było niepamiętanie własnego imienia?
  Poprawiła się nieznacznie na posłaniu i spojrzała z niepokojem w okolicę swojej piersi, gdy poczuła, jak jej suknia coraz bardziej nasiąka krwią.
  - Ja… uciekłam. Przed NIM.
  Sięgnęła do dekoltu i szarpnęła mocno materiał, rozrywając go. To nie był zbyt ładny widok, ale nie o to tu chodziło.
  - To ON mi to zrobił. To ON jest wszystkiemu winien – powiedziała, dotykając niepewnie poszarpanego, zakrwawionego kawałka skóry.
  To był naprawdę niezbyt ładny widok.
  A ona nie czuła się w sumie najlepiej.

  [Przepraszam, przepraszam, przepraszam :( Wiem, że zawaliłam, ale studia powaliły mnie. Nie wyrabiam, ale z drugiej strony nie chcę brać urlopu, bo wtedy to się już totalnie nie wyrobię, dlatego proszę o wybaczenie i obiecuję, że następnym razem postaram się chociaż zmieścić w tych dwóch tygodniach :)]

  "trochę" ranna Verity-Viera

  OdpowiedzUsuń
 80. [Cześć, hej, dziękuję za miłe powitanie oraz miłe słowa względem Wendy! <3 Aż mi się cieplutko na serduszku zrobiło od tego :)
  Co do Wendy, to tak, musi się dowiedzieć, kim była i gdzie przebywała. No i mama cichą nadzieję, że blogowy Piotruś Pan żyje :D Wpadłam na pomysł (chociaż w sumie nie wiem czy dobry), że skoro Lucy jest syreną, to może Wendy poznała dawno temu, a teraz znów ja spotyka, choć może nie do końca jest pewna czy to ona. Dopiero po jakimś czasie może zauważyć, że Darling mieszka u Wróżki i przekona się, że to ona, no i może będzie chciała ją o wszystko wypytać, ale przecież ona, cholercia, nic nie pamięta. I.... na tym się mój pomysł skończył XD]
  Wednesday Dark aka Wendy Dark

  OdpowiedzUsuń
 81. [Wendy Dark, aha, fajnie XD Darling, miało być :D]

  OdpowiedzUsuń
 82. [Cześć, wielkie dzięki za powitanie! Muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem dopracowania i treści karty, jest świetna! Tak jak sama Lucy, oczywiście, naprawdę podziwiam za kreację. Na wątek jestem bardziej niż chętna, ale konkretnego pomysłu niestety nie mam. Przychodzi mi tylko do głowy, że może swego czasu Keira zajmowałaby się tymi niewyjaśnionymi samobójstwami mężczyzn, z którymi mogła mieć związek Lucy? Jako zapalona dziennikarka śledcza pewnie chciałaby dotrzeć do sedna sprawy, nie wiem, może udowodnić winę Lucy, albo odwrotnie. To mógłby być jakiś punkt zaczepienia, a co dalej, to nie wiem. Jak myślisz?]

  Keira Tyler

  OdpowiedzUsuń
 83. [Ooo, tak szczerze, ta druga wersja wydaje mi się o wiele ciekawsza, bo będziemy miały wątek z fajnym powiązaniem z przeszłości, a takie chyba najbardziej lubię, bo zawsze jest o czym pisać. Możemy przyjąć, że Keira wpadła na trop całej tej sprawy z samobójstwami zaraz po wylądowaniu Lucy w więzieniu, i postanowiła bliżej się jej przyjrzeć, a nic nie jest lepsze, niż rozmowa z potencjalną podejrzaną, prawda? I właśnie Lucy nie chciałaby rozmawiać, więc Keira ostatecznie porzuciłaby sprawę, ograniczając się tylko do napisania jakiegoś ogólnego artykułu wspominającego o nimfie, czy coś w tym stylu. Wiesz, żadnego konkretnego imienia i oskarżenia, ale niektórzy mogliby się połapać w sytuacji, i może Lucy do tej pory chowa urazę? I tutaj wkraczamy z nową sprawą, właśnie w Moonriver Burlesque. To mogłyby być, nie wiem, jakieś niewyjaśnione kradzieże, lub jak wolisz, coś mroczniejszego?
  Cóż, mam wrażenie, że gadam bez sensu, więc powiedz, co Ty myślisz.]

  Keira Tyler

  OdpowiedzUsuń
 84. [Nie umiem napisać nic konkretnego przez te notatki, dlatego nad wątkiem pomyślimy jak skończę, a na chwilę obecną zostawię Ci mądrą myśl prosto ze statystyki opisowej :D Statistics are all around us. In fact, it would be difficult to go through a full week without using statistics.
  Buziaki!]

  AARON CARROW

  OdpowiedzUsuń
 85. [Oj, praca potrafi naprawdę czasem dać w kość, także nie dziwię się Twojemu zmęczeniu :/
  Ja jestem dopiero (albo aż – zależy jak na to spojrzeć :D ) na trzecim roku, ale podobno to jest właśnie ten najgorszy, także za rok może też będzie trzeci :D]

  W milczeniu obserwowała, jak Lorelei znika pod wodą. Nie chciała zostawać sama, była na to zbyt bezbronna, jednak nawet nie miała siły, żeby zbyt wiele mówić, więc nawet nie spróbowała krzyknąć za nimfą.
  Przycisnęła dłoń do rany, próbując w ten sposób zatamować krwawienie. Nie pamiętała samego procesu, w trakcie którego ON pozbawił jej serca. Przypomniała sobie jednak, jak obudziła się z rozdzierającym bólem w piersi. Leżała na zimnym, kamiennym stole, z nogami i rękoma przywiązanymi do niego skórzanymi pasami. Niemal nie mogła się ruszyć, a jedyne co była w stanie dostrzec, to była paskudna, poszarpana dziura w jej piersi. I ON pochylający się nad nią z upiornym uśmiechem na ustach. To było chyba najkoszmarniejsze wspomnienie z NIM w roli głównej.
  Nienawidziła GO za to, co jej zrobił i nienawidziła samej siebie za to, co robiła jako królowa, wiedziona pragnieniem JEGO mocy. Teraz, po przebudzeniu, zaczynała sobie wreszcie zdawać sprawę z tego, jak bardzo sama się poniżyła, nie raz wijąc się u jego stóp i błagając GO wręcz o chwilę uwagi.
  Drgnęła niespokojnie, gdy Lorelei nagle wynurzyła się z wody. Nie była w stanie określić, jak długo jej nie było, jednak miała wrażenie, jakby była to wieczność. Wieczność z NIM.
  - Też mam taką nadzieję – powiedziała cicho, odsuwając dłoń od rany.
  Wyglądała paskudniej niż chwilę temu. Najwidoczniej samodzielne umieszczanie serca we własnej klatce piersiowej nie było zbyt dobrym pomysłem. Skrzywiła się na ten widok i od razu przeniosła wzrok na swoją wybawicielkę. Ze zdumieniem zauważyła, jak Lorelei najwyraźniej czaruje wodę. Spojrzała na nią z zaskoczeniem i odrobinę z niepewnością. Nie miała zbyt dobrych wspomnień związanych z magią. Nagle poraziła ją pewna myśl. Czy ona w ogóle była w stanie przeżyć poza granicami Krainy Czarów?
  U podstaw jej krainy stał specyficzny rodzaj magii, której źródłem był ON. To właśnie ta magia pozwoliła jej żyć i niemal normalnie funkcjonować bez serca, a także później – z otwartą raną w piersi, aż uciekła z Krainy Czarów. To dopiero poza nią jej stan się tak gwałtownie pogorszył. Zdawała sobie sprawę, że każdą śmierć w krainie, która nie była wywołana magią, ON mógł odwrócić. Wszyscy mieszkańcy byli istotami wypełnionymi JEGO mocą. Czy mogła żyć, odcięta od NIEGO? Może to dlatego nie starał się aż tak, żeby ją złapać… Może i tak nie była w stanie tak naprawdę uciec i żyć wolna od NIEGO.
  Syknęła głośno, gdy ból w klatce piersiowej się wzmógł, przechodząc dodatkowo w pieczenie. Miała nadzieję, że zabiegi Lorelei pomogą. Szkoda by było przebyć taką drogę, wyrwać się z JEGO szponów tylko po to, żeby umrzeć z dala od rodziny, czy kogokolwiek znajomego. O ile jeszcze ktoś w Krainie Czarów pałał do niej życzliwym uczuciem.
  Zesztywniała, słysząc pytanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. - ONONONONONONON… Nie chcesz wiedzieć… nie… ON… - Zaczęła gwałtownie kręcić głową, zaciskając równocześnie oczy. - ONON zrobił wszystko. Zabrał wszystko. Zabrał moje serce – wydusiła w końcu.
   Najchętniej wyrzuciłaby z pamięci wszystkie wspomnienia o NIM, jednak jak na złość wciąż powracały do niej te wszystkie momenty, gdy czuła JEGO lodowate dłonie na swoim ciele. Te wszystkie momenty, w których jej to nie przeszkadzało nawet w najmniejszy sposób.
   - ON jest wszystkim… - szepnęła, przerażona.
   Spróbowała się podnieść na łokciach, jednak od razu opadła na posłanie, ponownie krzywiąc się z bólu. Nie cierpiała bezsilności i zależności od innych, a teraz tak na dobrą sprawę nic sama nie była w stanie zrobić. Mogła tylko leżeć i wspominać JEGO.
   - Nie torturował mnie, ani w żaden inny sposób nie zmuszał mnie, żebym podporządkowała się JEGO woli. Sama tego chciałam. ON tylko zabrał moje serce, a ja byłam już w stanie zrobić dla NIEGO wszystko. Wszystko.
   Czuła się przytłoczona tak skrajnymi emocjami, które nią w tym momencie miotały. Na dodatek miała wrażenie, że jakby z każdą chwilą zapada się coraz bardziej w ciemność.

   nieco oszołomiona, trochę przerażona i bardzo ranna Verity - Viera

   Usuń
 86. [Wszelkie powiązania z przeszłości są mile widziane, przynajmniej w moim odczuciu, więc pomysł jak najbardziej na tak :D Na pewno też wpłynęłoby to na ich relację później, bo myślę, że Lucy nie spodziewałaby się takiego zachowania po Kopciuszku, haha. I w sumie to właśnie tak sobie wyobrażam Keirę - bezwzględna dziennikarka. Jej praca ściśle wiąże się z faktem, że chce ona pomagać ludziom, odkrywać brudne tajemnice, żeby nikt nie podzielił jej losu - ale oczywiście nie jest idealna, może w tym więc nieco przesadzać w drugą stronę.
  A pomysł z trafieniem do podziemi brzmi super i myślę, że możemy go wykorzystać jakoś później, to na pewno zapobiegnie zbyt szybkiemu urwaniu się wątku.
  Mogę zacząć, możliwe że jeszcze dziś lub jutro do południa. Chyba, że ty wolisz, to droga wolna, nie obrażę się :D]

  Keira

  OdpowiedzUsuń
 87. [W karcie, jak widać, się nie pojawiły te ciemne strony Medei, może dlatego, że rzadko je pokazuje. Ale je ma. Oj, ma. :D
  Natomiast ja jestem w sumie za tą mało przyjacielską relacją Felice i Lucy. Możemy zmusić je do współpracy, a potem... może by się zaprzyjaźniły? A więc w sumie zakończy nam się tak samo, tylko było więcej przeszkód po drodze. :D]

  Felice&Medea

  OdpowiedzUsuń
 88. [Ja osobiście myślę, że można zacząć już od teraźniejszości, czyli spotkania w Moonriver. Chyba, że ty wolisz inaczej :D Niestety sobotę mam zajętą, więc rozpoczęcie mogłabym podrzucić najwcześniej w niedzielę.]

  Keira

  OdpowiedzUsuń
 89. [To znaczy w założeniach miałam, że Felice była policjantką w zasadzie odkąd pojawiła się w Fabletown, czyli około sześciu-siedmiu lat, więc to raczej nie byłaby jedna z pierwszych spraw, a jedna z kolejnych. :D
  Hahaha, to z tym odcinaniem włosów totalnie przypomniało mi sprawę sprzed roku, kiedy po łódzkich tramwajach grasował jakiś fetyszysta i ucinał dziewczynom włosy. :D
  W sumie Twój pomysł jest fajny, ale ja bym coś dodała/zmieniła, żeby zakręcić to jeszcze bardziej. :D
  Możemy zająć się nie sprawą morderstwa, a sprawą zaginięcia. Zaczęłoby się, rzecz jasna, od przesłuchań - i to Lucy mogłaby wiedzieć, gdzie ostatnio była ta zaginiona nieszczęśnica. A przynajmniej miała być. Powiedzmy, że znały się dość dobrze. Wtedy też Fel mogłaby wziąć Lucy (nawet siłą albo szantażem :D), aby ta zaprowadziła ją do tego miejsca, potem do mieszkania dziewczyny (albo na odwrót) i... to musiałoby doprowadzić je jakoś do tych włosów. Może to wyszłoby w międzyczasie? Jakaś dziewczyna wywalałaby z klubu jakiegoś faceta za to, że ściął jej włosy bez pozwolenia (kobiety są w końcu przewrażliwione na tym punkcie), a on by zwiał czym prędzej. Potem by się okazało tak, jak mówisz, że sprawa jest zdecydowanie grubsza i nie tylko dziewczyny z Moonriver potraciły pukle, ale też z PnP (do którego Fel nie chce iść, no ale musi... :D).
  I tutaj musiałybyśmy ustalić jakieś tropy, może by nam Cash nawet pomógł (haha :D), ale do czego doprowadziłoby rozwiązanie sprawy - najpierw do martwego ciała tejże zaginionej dziewczyny, a potem do tego magazynu z nielegalnym glamour, który miałby być sprzedawany mieszkańcom, których nie było na to glamour stać (tylko to by wtedy rodziło komplikacje, bo pojawiałyby się sobowtóry), albo złodziejom, mordercom i ogólnie przestępcom (no bo sobowtóry, więc prawie nieuchwytność), albo biednym dziewczynom albo prostytutkom, które zajmowały się spełnianiem wyjątkowych potrzeb klientów (na przykład seks z dość znanymi i wpływowymi Baśniowcami, za to by się zbierało ekstra kasę). Takie ubicie interesu na nielegalnych sprawach i to pod nosem Bigby'ego, a w dodatku zbrodnia niemal idealna, bo dzięki glamour zostaje się niemal nieuchwytnym.
  Co o tym myślisz? ;)]

  Felice Fletcher

  OdpowiedzUsuń
 90. [Heeeeej! Chochlikowy psotnik... Psotnikowy chochlik, NO JACK FROST wpadł do Ciebie w odwiedziny z koszyczkiem! By zaskrabić sobie jego przychylność możesz dać mu parę cukierasów, bądź ciasteczek (ale nie z rodzynką!) i grzecznie Cię zostawi w spokoju! Jak nie to napsoci wraz ze śnieżynkami! :D
  Halloweenowe Aprillis! A nie, to nie to święto? Nie? :< No cóż...
  Anyway - czy "zwykła" Lucy chciałaby może wątek z blogową Śnieżynką? :D]


  Jack

  OdpowiedzUsuń
 91. [Wnuczko moja droga, a czy myśmy nie miały czegoś napisać? :D]

  Morgana Le Fay

  OdpowiedzUsuń
 92. [Margot to kochana kobieta, na pewno by się przejęła i zgłosiła sprawę czym prędzej. :D
  Fel znajdzie sposób, jak nie po dobroci, to po groźbie. :D W końcu Lucy była karana, a odmowa składania zeznań to utrudnianie śledztwa. :D
  Ustaliłam sobie w międzyczasie z autorką Casha, że sam Cash mógł maczać w tym palce, ale wycofał się, bo jego wspólnik zaczął mu brudzić w lokalu i teraz będzie chciał dziewczynom nawet pomóc go znaleźć i udupić. :D Czy w międzyczasie wyjdzie jego wina - to już zostawię do rozegrania Sky. xD

  Wszystko mi pasuje, daję znać. :D]

  Felice Fletcher

  OdpowiedzUsuń
 93. [Pogardzić? Ciastkami? JA?! NIGDY W ŻYCIU! Przyjmę każde. <3
  Czas nie jest przeszkodą~! Grunt by zacząć. xD
  To co powiesz na to, że Lucy uciekała przed... czymś? XD I Jack jej pomoże, na przykład złapie ją za rękę i podciągnie do góry, przez co nie będzie już na widoku. Jego argumentem jak zwykle może być "chciałem pomóć"/"byłem ciekaw"/"wyglądało fajnie!"
  Potem zależne od postaci twej, jeśli nie będzie chciała pomocy i "poradzę sobie sama" to Frost będzie nalegał, jeśli będzie chciała pomocy - pomoże.
  Pomysł do rozwinięcia większego i tak dalej, ale na razie zarzucam czymś takim. ^^ Jak nie pasuje to mogę dalej pokminic.]


  Frost

  OdpowiedzUsuń
 94. Zawód dziennikarki śledczej nieustannie rzucał jej kłody pod nogi, już od samego początku. Została dziennikarką przede wszystkim po to, by dawać głos ludziom, którzy go nie mają. Chciała pomagać, pokazywać światu krzywdę, wystawiać na światło dzienne wszystkie brudy, które wolano pozostawić w ciemności. Niestety, w tym konkretnym zawodzie pomaganie ludziom wiązało się z ranieniem innych. Brudy zawsze dotyczyły kogoś, a jeśli na samym początku miała jeszcze trochę przyzwoitości, po drodze gdzieś ją zgubiła. Wmawiała sobie, że to przecież byli źli ludzie, i świat powinien o tym wiedzieć, ale gdzieś w głębi duszy wiedziała, że odbiera im prawo do drugiej szansy, do naprawienia swoich błędów. A przecież sama nie była perfekcyjna – było jej tak daleko do perfekcji, jak nikomu innemu.
  Sprawa z Lucy Crale – a raczej, jak kiedyś na nią mówiono, Lorelei – była dla niej jednym z najtrudniejszych testów. Znała kobietę jeszcze z Baśniowego Świata, spotkały się podczas narady dowódców różnych Baśniowych Krain w zamku Księcia. Zapamiętała ją, bo na pewno nie była ona kimś, kogo łatwo się zapominało. Może też dlatego spotkanie jej w Fabletown było zaskoczeniem, szczególnie w takim położeniu – w więziennej celi. Na trop tajemniczych samobójstw wpadła przypadkiem, węsząc gdzieś wokół posterunku policji, szukając materiału na artykuł. W Fabletown zawsze działo się coś wartego opisania, trzeba było tylko wiedzieć, gdzie szukać. I mieć na tyle odwagi, by po to sięgnąć. Do dobrego artykułu brakowało jej tylko winnego – a winną była właśnie Lucy Crale, przynajmniej takie były podejrzenia.
  Postanowiła odwiedzić starą znajomą w celi, dowiedzieć się czegoś więcej. W końcu nigdy nie poznała jej na tyle, by wiedzieć od razu, czy kobieta byłaby zdolna do morderstwa. Jako dziennikarka nie wykluczała żadnych ewentualności. Lucy jednak nie była skora do rozmowy. W pierwszym odruchu Keira oczywiście chciała opublikować artykuł oczerniający kobietę. W końcu zginęli niewinni ludzie, dlaczego miałaby się powstrzymywać? W głębi duszy wiedziała, że życie ją sprawdza, testuje, jakim człowiekiem jest. Tym właśnie był zawód dziennikarki śledczej – jednym wielkim testem. Zobaczmy, jak bardzo się zmieniłaś, Kopciuszku - szeptał jej ktoś na ucho - Zobaczmy, czy rzeczywiście jesteś taka dobra i uczynna.
  Nie zdała tego testu, na pewno nie na szóstkę. Może najwyżej na dwóję, bo ostatecznie opublikowała artykuł o Lucy, jedynie oszczędzając ją na tyle, by nie użyć wprost jej nazwiska. Wielu jednak zorientowało się, o co chodzi. I oczywiście, że Keira czuła się winna. Ale czy to miało jakiekolwiek znaczenie? Była dziennikarką, jej praca polegała na informowaniu ludzi o tym, co działo się wokół nich.
  Wmawiała to sobie od lat. Wyćwiczyła już w sobie pewien mechanizm obronny – za każdym razem, kiedy musiała delikatnie przekroczyć granicę, powtarzała sobie to jak mantrę. Na tym polega twoja praca. A później szantażowała, zastraszała, czasami przekupywała – wszystko, by odkryć prawdę.
  Tajemnicze zniknięcia mężczyzn w Moonriver Burlesque od razu przyciągnęły jej uwagę. Był to idealny temat na artykuł, poza tym potrzebowała dawki adrenaliny. W Fabletown od jakiegoś czasu było nieprzyjemnie nudno. Nie zawiodła się – bowiem już chwilę po wejściu do Moonriver natknęła się na kogoś, kto po prostu idealnie pasował do całej sytuacji. Lucy Crale. Czy to mógł być przypadek? Keira uniosła brew, przyglądając się kobiecie.
  - Hm, dlaczego mnie to w sumie nie dziwi – mruknęła do siebie, wcale nie próbując zwrócić na siebie uwagi kobiety; powiedziała to jednak może odrobinę zbyt głośno, bo Lucy odwróciła się, słysząc jej słowa.
  Ups, pomyślała. Teraz już musiała z nią porozmawiać. A ta rozmowa zapowiadała się, cóż, co najmniej interesująco.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi

  1. [Przepraszam najmocniej za tygodniowe opóźnienie oraz słabą jakość tego wyżej, ale szkolne obowiązki całkowicie mnie pochłonęły. Mam nadzieję, że chociaż w jakimś stopniu sprostałam zadaniu rozpoczęcia nam tego - zapowiadającego się naprawdę ciekawie :D - wątku, bo naprawdę się starałam, ale zmęczenie robi swoje. Jeszcze raz przepraszam za opóźnienie!]

   Keira Tyler

   Usuń
 95. [ Karę? O nie XD
  Moim zdaniem wszystko pięknie ;) To z tym zapominaniem o przyznaniu się do koszmarów genialne XD Co do Davy’ego to też się zgadzam. Uznajmy, że Hakuś się z nim „pogodził” XD A raczej powrócił do tej toksycznej, braterskiej relacji. I to rzeczywiście powód do kłótni przedni ;) Bo Davy i Lucy się nie lubią, a Hakuś nie umie zrezygnować z żadnego z nich. Ideolo. ]

  Uśmiechnął się w odpowiedzi i ucałował ją w policzek. Tylko w jego niebieskich oczach odbiła się cała troska, całe zmartwienie, które cały czas narastały w Huckelberry’m. Niewiele mógł jednak poradzić skoro Lucy nie zamierzała dzielić się z nim swoimi niepokojami. Zresztą doskonale to rozumiał, on sam też nie lubił opowiadać jej o tym wszystkim, co rzucało cień na radość jego życia. Pragnął uchronić ją od najmniejszych trosk, nieświadomie tylko przysparzając jej kolejne.
  - Ja spałem dobrze – przyznał cicho, leniwie. Zaraz potem zgramolił się z łóżka i stanął tuż przed nią. Spojrzał w te piękne oczy o kolorze oceanu, które za każdym razem na nowo rozgrzewały jego serce i uśmiechnął się po raz kolejny. Ale tym razem zupełnie szczerze.
  Przykucnął przed ukochaną, zbierając jej delikatne dłonie w swoją jedyną i całując ich grzbiety. Była jego największym skarbem, delikatnym, niewinnym łabądkiem. I tak właśnie musiał się z nią obchodzić. Jakby jednym ruchem, słowem, mógł ją stłuc, pokruszyć, zniszczyć. Wtedy wszystko będzie dobrze.
  - Musimy coś wmyślić na twoje niespokojne noce. Potrzebujesz tej chwili odpoczynku, więc nie zgadzam się by cokolwiek ci ją odbierało – oświadczył zadziornie, wstając już z kucek i odwracając się do niej plecami. Wypadało pozbierać się do kupy , by rozpocząć kolejny z tych wszystkich, identycznych dni.

  [ Hahaha XD No cóż, zniszczyłam ci plany! Zła ja ;)
  Wybacz mi marność tego odpisu. Naprawdę nie czuę się na siłach na nic więcej x) ]

  Twój Hakuś

  OdpowiedzUsuń
 96. [Mój błąd i mojego roztrzepania. Bo wszystko było omówione i nawet to ja miałam zaczynać. Dobra, jestem nieogarnięta, ale no... zdarza się. xD Wszystko się zgadza poza tym i oczywiście zacznę na dniach pisać. Tylko muszę się zebrać w sobie i ruszyć trochę zwojami mózgowymi. :D]

  Morgana Le Fay

  OdpowiedzUsuń
 97. Lasy królestwa były doskonale znane Morganie. Wszak od samego mała towarzyszyła ojcu w konnych wyprawach. To na polowania, to na zwyczajne wycieczki, podczas których Gorlois uczył ją rozpoznawania kierunku, dróg prowadzących do domu, jak i do zamku. Być może doskonale wiedział jak bardzo przyda jej się ta nauka. Być może przeczuwał, że szybko będzie zmuszony opuścić dom i przybraną córkę, lecz na pewno nie był świadom, że stanie się to w tak okrutny i nieoczekiwany sposób.
  Nie zmieniło się wiele po zamieszkaniu w Camelocie. Morgana wciąż wybierała się na konne przejażdżki, poznając coraz to nowe zakamarki i okolice nowego domu. Kto by pomyślał, że stając się wrogiem numer jeden swojego własnego brata, ta wiedza pozwoli jej przetrwać, a nawet dopełnić tego, na czym tak bardzo jej zależało - zemsty. Nie uległo to zmianie, nawet po wielu latach nieobecności. Przechodząc przez portal, tuż przed tym, jak groziła jej rychła śmierć, obiecała sobie, że dopełni swojej zemsty. Nie raz, nocą wykradała się do portalu w Fabletown, by odwiedzać rodzinne strony. Znalezienie szpiegów nigdy nie było problemem. Morgana potrafiła do siebie przekonać. Jeżeli nie po dobroci, to miała inne sposoby. Kreatury i zaklęcia, nierzadko należące do czarnej magii.
  Jednej nocy otrzymała od jednego z druidów wieść, jakoby pojawiła się Pani Jeziora. A zatem Avalon nie przepadł! Natychmiast udała się do portalu. Przechodząc przez niego, ponownie powitały ją zielone krajobrazy Albionu. Niestety… Camelot był już ruiną. Podobnie jak inne, dobrze znane jej miejsca. Nie czas jednak na sentymenty. Jej cel prowadził w kierunku Wielkich Mórz Meredoru. Na jeziorze znajdującym się nieopodal znajdowała się święta wyspa Avalon, inaczej zwana Wyspą Błogosławionych.
  Dotarła na miejsce w iście odpowiednim momencie. Troje okolicznych mieszkańców z zachwytem przyglądało się czemuś, bądź komuś w wodzie. Zbliżyła się do miejsca, w którym zielone krzewy przerzedzały się, a z pomiędzy ich listowia był doskonały widok na cały brzeg. Dopiero teraz urywki rozmów docierały do uszu Morgany. Czyli to ta kobieta została wzięta za samą Panią Jeziora. Cóż za zniewaga! Poczuła przypływ złości, albowiem to do jej matki, Vivienne, należał ów tytuł. Ponadto magia, jaką niewątpliwie władała nieznajoma, była tylko po części zbliżona do potęgi odbicia bogini.
  Istotnie, zamierzała interweniować. Wyszedłszy ze swojej “kryjówki” lepiej przyjrzała się postaci stojącej w wodzie. Ściągnęła brwi i przechyliła lekko głowę w bok, starając się zrozumieć. Nigdy wcześniej nie widziała owej kobiety, nie znała też nikogo, kto mógłby tak bardzo ją przypominać. Chociaż… tak jasne włosy kojarzyły się Morganie z jej przybranym synem, którego poznała w czarownej krainie. Tej samej, w której spędziła kilka lat. Ale nie, z góry założyła, że to niemożliwe. Wiedziałaby o tym! Idąc po piasku, tył długiego płaszcza sunął po ziemi, tworząc szeroki ślad, a obszerny kaptur zasłaniał połowę jej twarzy.
  – Pani Jeziora z pewnością nie pokazałaby się zwykłym śmiertelnikom. – odezwała się. Głos Morgany brzmiał pewnie i miał chłodną, choć paradoksalnie był miły dla ucha. Obrzuciła mężczyzn wrogim spojrzeniem, zatrzymując wzrok na kobiecej postaci, która z tej odległości wydawała się jeszcze bardziej znajoma.
  Odrzuciła od siebie te myśli i nie chcąc przedłużać tej, niezbyt przyjemnej chwili, przymknęła powieki, by po ich otwarciu zielone tęczówki zabłysły na złoto, a wszyscy trzej wieśniacy zostali odrzuceni w tył, potraktowani niewidzialną siłą.
  – Nie jesteś Panią Jeziora, ale czuję, że nie jesteś też zwykłym człowiekiem. Masz moc i na pewno związana jest wodą. Chyba, że się mylę? – dopytała, podchodząc bliżej brzegu. Nie dbając o to, że dół ciemnej sukni zamoczył się w jeziorze. – Przychodzę w pokoju. – zapewniła i skupiła uważny wzrok na twarzy blondwłosej nieznajomej.

  Morgana Le Fay

  OdpowiedzUsuń
 98. [Okej, coś stworzyłam. Początki zawsze wychodzą mi do kitu, więc z góry przepraszam za jakość. I zmieniłam tak, jak ustaliłyśmy na GG, że Morgana nie do końca pozna Lucy, tylko będzie jej się wydawała znajoma. No, to chyba tyle. W razie czego czekam na skargi i zażalenia. :D]

  Morgana Le Fay

  OdpowiedzUsuń
 99. [Oj, to pewnie strasznie bolą Cię później oczy :/
  Przez ostatnie trzy tygodnie nie miałam nawet kiedy zrobić coś dla siebie :D Albo siedziałam na uczelni, albo niemal płakałam nad książkami – wieczorem nie miałam siły, żeby nawet facebooka przejrzeć :D]
  Odetchnęła głęboko. Musiała się skupić, jeżeli chciała opracować jakikolwiek plan działania. Nie była w stanie uwierzyć, że ON nie dałby rady się przedostać do krainy, w której aktualnie się znajdowały. Przecież mógł wszystko! Przez cały okres, w którym pełniła rolę królowej pod JEGO bacznym spojrzeniem, zauważyła, że wiedział o wszystkim co się działo. Znał każdego mieszkańca na wylot i potrafił naginać wolę ludzi zgodnie ze swoimi upodobaniami. Zazwyczaj tego nie robił, jednak był w stanie. I chciał, aby każdy był tego świadom. To wystarczało.
  - Nie jest okrutny – wyszeptała cicho.
  Nie była pewna, czy te słowa w ogóle dotarły do Lorelei, Viera sama ich niemal nie usłyszała. Częściowo były prawdziwe, niestety musiała to przyznać. Przynajmniej po cichu. ON niczym nie zawinił, wszystko zaczęło się od ludzkiej chciwości. Chciwości? Zmarszczyła brwi, próbując wydobyć z zakamarków pamięci historię, która przemknęła jej ledwo zauważalnie przed oczyma. Była o dziewczynie? Czy może raczej o marzeniach… nie potrafiła sobie przypomnieć. Wiedziała, że znała ją od swojego znajomego, a ON później jej prawdziwość potwierdził. Ach tak! Nazwał ją historią o nieprzemyślanych życzeniach. I tym faktycznie była – przynajmniej dla nieświadomych jej prawdziwości mieszkańców. Dla niej była wyrokiem. To właśnie przez bezmyślność tamtej dziewczyny ON ustanowił role króla i królowej. A Viera musiała zapłacić za cudze błędy.
  - ON… wyrwał moje serce, abym nie kierowała się sentymentami podczas wypełniania roli królowej – powiedziała nieco głośniej i pewniej. - Chciał, abym sprawiedliwie była w stanie rozstrzygnąć wszelkie spory. Tak, jak na królową przystało.
  Docierało do niej coraz więcej elementów, pomimo wciąż otaczającej jej mgły niepamięci. Przypomniała sobie fragmenty swojej koronacji, gdy po raz pierwszy przelała krew niewinnych ludzi. Ten wątpliwy zaszczyt pierwszych ofiar przypadł królewskim ogrodnikom, którzy ozdobili miejsce ceremonii różami koloru białego. ON jeszcze przed koronacją zaczął ją uczyć posługiwania się magią, a jedną z inkantacji była ta, która w dość okrutny sposób pozbawiała cele krwi.
  Z obrzydzeniem wspominała radość, jaką odczuła po rzuceniu tego zaklęcia. Czy to wtedy ostatecznie oddała się JEMU? Czy to wtedy wyciągnęła na wierzch najciemniejsze zakamarki swojej duszy?
  - Dlaczego mnie tak w ogóle uratowałaś? - zapytała po chwili.
  Lorelei wyglądała na miłą osobę, jednak Viera chyba już nigdy więcej miała nie uwierzyć w czyjąś bezinteresowność. Tym bardziej, że Lorelei nie była człowiekiem, tylko nimfą. Pewnie już nie raz widziała topielców, czymże więc Viera zasłużyła na ratunek? Szczególnie po tym wszystkim, co zrobiła jako Królowa Krainy Czarów. Nie zasługiwała na życie.
  - Zrobiłam okropne rzeczy – powiedziała, usprawiedliwiając swoje pytanie – nie zasługuję ani na drugą, ani na jakąkolwiek inną szansę.
  Poprawiła się nieco na posłaniu. Czuła pulsujący ból w klatce piersiowej i nierówne bicie serca. Walczyła ze sobą, żeby nie sięgnąć do klatki piersiowej i nie rozerwać rany na nowo. Chciała jeszcze raz zobaczyć swoje serce. Dotknąć je. Poczuć je jak najbardziej.
  Mimowolnie zauważyła, że na zewnątrz zrobiło się nieco ciemniej. Naprawdę tyle już tu leżała? A może to pory dnia zmieniały się według jakiejś dziwacznej reguły? Albo to umysł płatał jej figle pod wpływem utraty krwi…
  - Słyszałaś o… Cz-czasie?

  nie-zasługuję-na-nic-dobrego Viera

  OdpowiedzUsuń
 100. [Witam również i bardzo dziękuję za miłe słowa.
  Też uwielbiam pana na wizerunku i to, że wygląda jednocześnie słodko i jak psychopata. <3 I dziękuję bardzo, bo ledwo się w przedłużonym terminie wyrobiłam i wycięłam całą masę wątków, które na początku chciałam dać. :)
  Sama pewnie będę odpisywać raz na 100 lat, więc śmiało zapraszam. Chęć mam i to bardzo. Burza mózgów? <3

  p.s. W ogóle to pierwszy komentarz pod kartą masz ode mnie z mojej poprzedniej wizyty na Fable. ;>]

  Mordred

  OdpowiedzUsuń
 101. [ponownie ślini się na widok cudownej Margot<3
  Na HBO, może? :D Mam fazę ostatnio na Disneya, taką mocną. Oglądałam zarówno wersję z 1991 i tą z tego roku, a sam film w tym roku chyba już czwarty raz oglądam. Czyżby to była obsesja? :D
  Pamiętam, że przy mojej ostatniej - chyba, jejku nie pamiętam już z kim tu byłam i kiedy xD - wizycie na blogu miałyśmy coś razem pisać, ale nie wypaliło. Oczywiście, że by mi nie przeszkadzały, mnie samej się czasem zdarza na tyle zniknąć, więc rozumiem. A wena i czas nie zawsze idą razem w parze, niestety. xD Tymczasowo dla naszej dwójki nie mam pomysłu, ale tak szybko jak na coś wpadnę to obiecuję się odezwać. :D]

  Beast

  OdpowiedzUsuń
 102. Felice Fletcher z cichym westchnięciem przewracała kartkę kalendarza z listopada na grudzień. A więc nadeszła już zima. Za pasem były święta. A ona mentalnie zatrzymała się na październiku.
  Październik był dla niej bardzo intensywnym miesiącem i wcale nie ze względu na sprawy zawodowe. To w październiku jej rozsypane, rozłupane i zmiażdżone, przez nią samą zresztą, życie zaczęło się składać powoli do kupy. Do tej pory nie mogła uwierzyć, jakim cudem było to w ogóle możliwe. Jakim sposobem Harley Fletcher, cyrulik-złodziej, wciąż dawał jej szansę po tym wszystkim, co przez nią wycierpiał.
  Mówiła mu, że być może nigdy go nie pokocha. Odtrącała go, a gdy nareszcie zaczęła coś do niego czuć – odkryła jego mroczną tajemnicę, jego słabość i kazała mu ją bezwarunkowo naprawić. Ale on nie mógł, jakkolwiek by się nie starał. A ona nie chciała tego zrozumieć. Więc w dniu, w którym stwierdziła, że ma dość, po prostu wydała go. Patrzyła, jak milicjanci zabierają go ze sobą i wiozą za kraty więzienia. Nie pojawiła się na żadnej rozprawie – nie wiedziała nawet, czy takie były. Nie odwiedziła go w więzieniu. A gdy wybuchła wojna – po prostu uciekła z domu, biorąc tyle z gospodarstwa, ile zdołała unieść.
  A on wrócił do niej. Czekał na nią na jej parapecie pewnego dnia, gdy wracała z pracy. Z otwartymi ramionami. Co ona zrobiła? Wyrzuciła go za drzwi ze słowami, że nie chce go więcej widzieć, a potem wysłała orzeczenie o separacji. Teraz rozumiała, że kierował nią wtedy głównie strach przed tym, że będzie chciał się na niej zemścić, że będzie musiała ponieść konsekwencje tego, co mu zrobiła.
  Rozumiała teraz, że czuła się zbyt głupio z tym, co zrobiła, żeby na niego spojrzeć.
  I gdyby nie, o ironio losu, Cash – pewnie nigdy by się nie zeszli na dobre. Wraz z jego powrotem wyciągnęła znów ręce do Harleya, który był gotowy ją chronić. Po tym wszystkim. Mimo wszystko.
  Tak przeżyli całe wakacje. I dopiero w październiku, gdy już mieszkali razem, zdobyła się na to, aby przynieść do domu kolejne orzeczenie. Tym razem o zniesieniu separacji. Październik był niewątpliwie najszczęśliwszym miesiącem. Miesiącem, w którym wszystko zaczęło wracać na swoje miejsce, a ona była mądrzejsza – i być może bardziej wyrozumiała. Choć wciąż jej podświadomość podszeptywała jej pytanie – co, jeśli kiedyś będzie musiała wybierać między sprawiedliwością a miłością?
  Nie zdążyła rozważyć tego po raz tysięczny i dojść do żadnych wniosków, bo właśnie rozdzwonił się telefon. Felice skrzywiła się lekko. Nienawidziła tego dźwięku. W ogóle kto nadal używa telefonów stacjonarnych? Szeryf Wolf albo król Cole powinni zainwestować w odrobinę bardziej nowoczesny sprzęt dla organu prawnego.
  — Posterunek policji, wiceszeryf Felice Fletcher – zdążyła tylko się przedstawić, gdy po drugiej stronie usłyszała bardzo znajomy głos. I zmarszczyła brwi.
  No, to by było na tyle spokojnego, grudniowego poranka.
  *
  Im dłużej spisywała zeznania każdej z dziewczyn, w tym Margot, w swoim notesie, tym bardziej nie mogła w to wszystko uwierzyć. I nie wiedziała, czy bardziej zdumiało ją to, że prawie nikt nic o tej dziewczynie nie wiedział, czy może to, że Margot Werner, którą znała, słabo, bo słabo – ale jednak, którą miała do tej pory za rozsądną kobietę, zwlekała aż cztery dni ze zgłoszeniem zaginięcia.
  — Zdajesz sobie sprawę z tego, że dziewczyna może już nie żyć? – spytała w końcu, patrząc na Margot kamiennym wzrokiem, o który nawet by się nigdy nie podejrzewała. – Zaginięcie powinno się zgłaszać w ciągu doby, najwyżej dwóch dni. Nie po czterech. W cztery dni można wywieźć ją pół świata dalej.
  Margot wyglądała na zmieszaną, a Felice nadal nie potrafiła uwierzyć, że to właśnie ona była głosem rozsądku dla Harleya i to ona wyciągała mu z dłoni telefon, gdy, pijany w trzy dupy, chciał pisać do swojej, wtedy jeszcze prawie-byłej, żony.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niezręczną ciszę przerwało pojawienie się osoby, której się tutaj już w ogóle nie spodziewała.
   — Przyszła Lucy – odezwała się Margot, a w jej głosie było słychać nutkę ulgi, gdy zobaczyła blondwłosą piosenkarkę przekraczającą próg burleski. – Lucy i Violet były blisko, jestem pewna, że będzie w stanie ci pomóc.
   Mam nadzieję, burknęła w myślach i odwróciła się, żeby zobaczyć tą właśnie Lucy, która miała wnieść jakieś światło do sprawy.
   Stanęła niemal jak wryta i zamrugała oczami, gdy zobaczyła dokładnie tę samą naciągaczkę, którą jakiś czas temu własnoręcznie wsadzała do więzienia.
   Świetnie, dodała w myślach. Upośledzona na umyśle przyjaciółka, która zatrudnia kryminalistki. Harley nie mógł lepiej trafić.
   — Lucy Crale – odezwała się na powitanie, samą siebie zaskakując, że pamięta jeszcze jej nazwisko. – Nie spodziewałam się ciebie tutaj – dodała i stwierdziła ze zdumieniem, że powiedziała to bardzo neutralnym tonem głosu. Zbyt neutralnym, jeśli by zestawić jej słowa z myślami.

   Felice Fletcher

   Usuń
 103. [No patrz co się porobiło. Dwa smoki są teraz... xD
  Jak masz chęć popisać jeden komentarz raz na pół roku to chodź, ugotujemy jakąś dziewicę w sosie koperkowym. :)]

  Smok Drake & Smok Erik

  OdpowiedzUsuń
 104. [Dziękuję za miłe powitanie i wszystkie życzenia. Również mam nadzieję, że zostanę tu dłużej. A co do arturiańskich postaci... to raczej się o życie Percy'ego obawiam, ale zobaczymy, zobaczymy. :)
  Jeszcze raz dziękuję Ci pięknie i życzę powodzenia z obecnymi wątkami! I też pozdrawiam serdecznie <3]

  Percy

  OdpowiedzUsuń
 105. [Hej, dziękuję za przemiłe powitanie. ;)
  Przyznaję się bez bicia, że to zasługa (albo wina) oglądania praktycznie trzy razy z rzędu "Labiryntu", no i mojej prywatnej inspiracji. ;) Ale bardzo się cieszę, że efekt końcowy się podoba.
  W razie czego nigdzie nie uciekam - jak najdzie Cię wena i znajdzie się więcej czasu to wpadnij do mnie za rok (czyli po nowym roku) może akurat nas coś olśni. :)

  p.s. Sprawy administracyjne zostawiam zgodnie z prośbą w Administracji.]

  Loki

  OdpowiedzUsuń
 106. [dziękuję za oficjalne przybycie pod moją KP xD
  i nie ma co przepraszać, mnie też nie ma przy kompie tyle ile bym sobie życzyła, każdy ma jakieś obowiązki :D
  I czekam z niecierpliwością na zaproszenie do wątku! I ślę Ci wiaderko weny i internetów :D]
  bazylkę.

  OdpowiedzUsuń
 107. [Wooooow, ale bajerancka karta postaci! Pięknie się prezentuje, a ponadto ten tekst.. No cudo! <3
  Hej, hej! :) Serdecznie dziękuję za tak miłe powitanie. Aż się uśmiechnęłam, ponieważ znalezienie odpowiedniego wizerunku nieco mi zajęło, bo każda wydawała się nieodpowiednia :D
  Tak, też się zdziwiłam, że to już 80 lat! Ale myślę, że taka data powinna być odpowiednio uczczona :D.
  Dziękuję i życzę szybkiego wyrwania się z tego zastoju. A, kiedy już to nastąpi, to oczywiście zapraszam do siebie! :) ]

  Snow White

  OdpowiedzUsuń
 108. [Dzień dobry! Lucy, droga Lucy, czy nam się czasem pewna sfera życia, ehm, zawodowego nie pokrywa? Czy my czasem nie dokonaliśmy razem kiedyś jakiegoś spektakularnego skoku, po którym chcemy lub też nie chcemy na siebie patrzeć? :D]

  Harley Fletcher

  OdpowiedzUsuń
 109. [Nie obrażaj Rumpla, bo Lucy skończy jako ropucha! :D Swoją drogą, to byłby dobry pomysł na wątek... Lucyna zamieniona w skrzeczące obrzydlistwo... Brzmi fajnie... :D
  Co do pozdrowień, to buziaki, całusy, nie ma za co. <3

  A jeśli chodzi o Haka, to nic nie obiecuję. :D]

  RUMPEL

  OdpowiedzUsuń
 110. [jak bardzo mnie bedzie meczyc to ja zabije xD
  Nie no zobaczymy, pozyjemy ;)
  Nie no chocbym nie robila n-tej postaci zostane juz chyba El. xDD Nie przeszkadza mi to ;>]

  Giwcia - pani -od - siedmiu - boleści xD

  OdpowiedzUsuń
 111. [Ropucha brzmi zdecydowanie lepiej, byłoby zabawnie, a Hak miałby zwierzątko, które mógłby trzymać na pokładzie Rogera. :D
  Co do wątku, to pomysł bardzo mi się podoba. Jeśli chodzi o to, czego Rumpel mógłby chcieć, to jest parę opcji: Lucy mogła mu obiecać swoje dziecko (wtedy byłaby drama, mimo że bachorka jeszcze nie ma :D), włos, albo jakiś magiczny przedmiot.
  A w plan Rumpla i Królowej jeszcze zdążymy ją wciągnąć. :D

  Ach, Mistrzu!]

  RUMPEL

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. [A co do tego, jak na siebie trafili, to mogłaby po prostu na głos wypowiedzieć coś w stylu życzenia, że chce znaleźć Haka i wtedy pojawiłby się Rumpel, bo on tak robi. :D]

   Usuń
 112. [Noworoczna pokutna akcja Jagi trwa, wybacz, że nie doczekałaś się ode mnie odpisu, już wszystko naprawiam <3 I dołączam od siebie worek korzennych ciasteczek, całusków i uścisków :3
  A co do dalszych wydarzeń, to Jaga nie posiada aktualnie własnego portalu, tym razem nie ma żadnego dostępu do wyjścia z Fable, więc Lucy będzie musiała coś skołować, z czym może być ciężej niż zazwyczaj, bo Jaga ma zakaz opuszczania świata doczesnych. W zasadzie mogą się zakraść nocą :)]

  Wiedźma czuła, że jej złość rośnie coraz bardziej, aż grzało ją w piersi, ale wiedziała też, że ostatnimi czasy zdarzało się to tak często, że powinna starać się nad tym panować. Może było to działanie medycznych gadek doktorka, do którego wysłali ją na karną terapię, a może jej własne sumienie, jednak w jakimś stopniu zaczęło jej zależeć na spokoju ducha. W końcu złość piękności szkodzi, a jej zaklęcia na urodę były dość wyczerpujące, nie chciała niepotrzebnie marnować mocy.
  Lucy Crale... Czy to imię dawało jej przyzwolenie na wchodzenie nieproszonym do czyjegoś domu i niszczenie jego własności? Raczej nie bardzo. Po prostu wścibska dziewucha nie umiała utrzymać rąk przy sobie, ale skoro była zamieszana w sprawę jeszcze bardziej niż Jaga sądziła, będą pasierbicą Tytanii, poproszoną o odbiór zamówienia, to świetnie, będzie mogła sama wytłumaczyć swojej macosze co stało się z jej cenną miksturą, jeśli nie da się naprawić w jakiś sposób jej zniszczeń.
  - Wspaniale. Bierz i znikaj. - machnęła ręką w kierunku mokrej podłogi. - Zliżesz wywar i wskoczysz do flakonika czy znasz inny magiczny sposób na naprawienie tego co przed chwilą zrobiłaś?
  Obserwując twarz blondynki widziała doskonale moment, w którym dziewczyna zrozumiała co się stało, o tak, lubiła ten widok, jakby ktoś doznał nagle olśnienia, jakby za dotknięciem magicznej różdżki pojął sens istnienia. Niewiele jednak mogło im dać to, że Lucy wiedziała już co najlepszego zrobiła.
  - Nie mam zapasowej wersji, ani nie mam dostępu do nowych składników. - powiedziała tym razem spokojniej, spacerując powolnie po wnętrzu piwnicy - Nie mam też czasu na czekanie, aż ów dostęp będę miała, a zapewne tym bardziej nie ma go twoja macocha. Mam nadzieję, że rozumiesz powagę sytuacji i masz jakikolwiek pomysł jak ją naprawić, co?

  Jaga

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. [Ach i jeszcze dziękuję za powitanie Charlotte, rodzinka całkiem skomplikowana i zabawna, ale faktycznie zawsze rodzinka :D W zasadzie o samej świętej to niewiele wiadomo, więc głównie opierałam się o to co o niej stworzyli Morgana z Mordredem.
   Wiem, imię w luj dziwne, nie wiadomo jak to odmieniać, między innymi dlatego je zmieniłam xD Zostanę tak długo jak Bóg Szarlotce pozwoli :D]

   Charlotte

   Usuń
 113. [dziekuję za powitanie, znowu xD
  O krówko karmelówko! Czy Ty zmieniałas ostatnio kartę? Jest prze-pię-kna!<33 dostałam ataku tęczozy *o*
  No i dodałam już nazwisko, pierwsze które mi przyszło na myśl xD]

  Mor&Mor sp. z o.o. sp. k.

  OdpowiedzUsuń
 114. _______________________________________________
  do odpisania:
  - Morgana
  - Verity
  - Felice
  - Jaga

  OdpowiedzUsuń
 115. [Hm... Bazylkę jest zagubione w Fable, potrzebuje kogoś, kto uchroniłby ją od takiego końca jaki swego czasu miała Twoja nimfa. Depresje, więzienie, takie tam. Jeśli Lucy potrafiłaby sie przekonać do oślizgłego gadzika, to na tym można byłoby oprzeć wątek. Z kolei Morgause... No, ona jest po prostu zła xD Ma swoje cele, a mordowanie ludzi i nieludzi chyba można wpisać już w jej hobby, więc tutaj z kolei najprościej byłoby je połączyć pragnieniem zemsty na kimś, albo jeszcze lepiej - chęc mordu xD Anka uwarzy też eliksir wedle życzenia, może nawet pomóc w jakiejś sprawie - ale tu musiałaby widzieć w tym własny cel (tu możnaby nagiąc i cel jej wymyslę kiedyś tam xD)
  Jak na razie tylko to mi do głowy przychodzi, może to Ci jakoś wyklaruje z kim lepiej pisać :D]

  Nieszczęśliwe, głodne Bazylkę
  Zła, wredna Wiedźma

  OdpowiedzUsuń
 116. [Dziękuję! <3
  Serial jest genialny, z całego serca zachęcam :D W ogóle to, co zrobili tam z postacią Złej Królowej... po prostu geniusz :D
  Oczywiście jak najbardziej jestem chętna na drugi wątek <3 Być może Regina będzie potrzebować od Oberona, ale sama nie byłaby w stanie tego zdobyć, więc musiałaby posłużyć się Lucy? Jeżeli nimfa nie byłaby chętna do współpracy, to królowa mogłaby wyrwać jej serce dzięki czemu byłaby w stanie kontrolować Lucy. Co Ty na to? :D]

  R & V

  OdpowiedzUsuń
 117. [Nie wiem, czy taki pomysł Ci odpowiada, ale to z ich pierwszym spotkaniem, umową i klubem możemy napisać w postaci notki. A potem wątek możemy zacząć od momentu, w którym skończy się notka. Co Ty na to?]

  RUMPEL

  OdpowiedzUsuń
 118. [Jakiego Lokiego, przecież to Alduin! Al-du-in! Nie żaden Loki...! xD
  I tak, proszem siem ogarnąć, bo ja tu już od samego początku blogowania na Cię czekam i co? Wiesz jak mi smutno?]

  Smokeł

  OdpowiedzUsuń
 119. [Przepraszam za zwłokę. Okres okołoświąteczny nie jest dla mnie zbyt lekki. Dziękuję bardzo za przemiłe słowa i mam nadzieję, że Inga przyjmie się tutaj i zahaczy na dłużej. :)]

  Inga Vijkner

  OdpowiedzUsuń
 120. [Dziękuję za miłe słowa powitania i osobiście pragnę pogratulować zaręczonej Nimfie z cudną, jak wszystkie jej kreacje kartą :D Tym razem planuję dłuższy staż, więc cieszę się, że Arcio został ciepło przyjęty, a przynajmniej przez tych, którzy nie są z nim spokrewnieni xD]

  ARTUR

  OdpowiedzUsuń
 121. [Nic nie szkodzi, wiem jak to jest. :)
  Tak, pytałam Cię o techniczne kwestie co mam zrobić z głową mojego pana. Miło mi, że chociaż był tu krótko to parę osób go pamięta. <3
  Chęci na kolejny wątek oczywiście mam. A ponieważ wątków mam planowanych dość sporo, a Ty masz mało czasu, to akurat mogłybyśmy napisać coś spokojnego, powolutku i bez pośpiechu w odpisach (i presji). Co Ty na to? :)]

  Mordred

  OdpowiedzUsuń
 122. [Córeczko wyglądasz na tym zdjęciu naprawdę fejbjulus! I nawet ten jasny blond tak pięknie do Ciebie pasuje. Chodź do swojego ukochanego tatusia na wąteczek! <3]

  Najlepszy tato na świecie <3

  OdpowiedzUsuń
 123. [Córciu, prócz moich pięknych genów masz też geny swojej matki. Świecenie gołym tyłkiem masz wręcz zakodowane. Poza tym masz czym świecić, więc korzystaj. Tylko nie rób tego przed nieodpowiednimi osobami córciu. ;)]

  Dumny tautś

  OdpowiedzUsuń
 124. [No ja wiem, że przystojniejszy. I ma większe powodzenie wątkowe. Chyba to jakieś czary... ;>
  Cóż Lucy to już dawno i na pewno nie dziewica, więc zjeść to jej nie zjem. Ale jako wasz rodzinny Szczerbatek chętnie Ci pouprzykrzam trochę życie (raz na pół roku, ale to co xD)]

  Ten przystojniejszy Smok

  OdpowiedzUsuń
 125. (Ej, bardzo na czas odpowiadam, wreszcie mam taką możliwość i chęć, okej. Gracias jeszcze raz za użeranie się ze mną (chociaż niebawem tam wrócę pewnie, tak coś czuję) i gratuluję za kocura, zapomniałem o tym gdziekolwiek wspomnieć, a odwrotu już nie ma, więc niech to zostanie naszą tajemnicą wink)

  —noah

  OdpowiedzUsuń
 126. [Dobry wieczór, cześć! :3
  Jaka piękna i wspaniała Lucy, cudowna KP. <3 Dziękuję za powitanie i wiesz, gdybyś chciała coś napisać to moja południca chętnie Cię do siebie przyjmie. :D]

  Syanna

  OdpowiedzUsuń
 127. [Dziękuję za powitanie i też mam nadzieję. W końcu do trzech razy sztuka. ;)
  Jest idealnie, bo z tego co kojarzę to chyba w "Fables" Śmierć występował właśnie jako personifikacja, a nie postać z konkretnej bajki. :)
  Raz jeszcze dziękuję i również życzę dużo weny. :)]

  Śmierć

  OdpowiedzUsuń
 128. [Dziękuję za przywitanie mojej drugiej postaci i miłe słowa pod kartą! <3
  Zaraz też lecę pod Administracje, żeby dodać sklepik z butami. :D]

  Kopciuszek

  OdpowiedzUsuń
 129. [Dziękuję za powitanie. Galahad nie jest najbardziej popularnym bohaterem, bo tez został dodany raczej późno. Sama muszę przyznać, że bardzo podoba mi się sposób w jaki opisałaś Lucy, może dlatego, że sama nie umiem w pierwszoosobową, a tutaj wyszła naprawdę dobrze.
  W każdym razie raz jeszcze dziękuję za miłe słowa.]

  Galahad Corbenic

  OdpowiedzUsuń
 130. [Cos średnio udane te moje ostatnie powroty, ale może tym razem się już w końcu uda, bo wracam do korzeni. :)
  Sam nie wiem jak to będzie u mnie z czasem, aczkolwiek na wątek dla Ciebie zawsze znajdę chwilkę, nawet jeśli mielibyśmy pisać raz na pół roku. Zatem jeśli tylko masz chęć to zapraszam!]

  Victor

  OdpowiedzUsuń