poniedziałek, 1 grudnia 2014

Won't you come with me?

BUDOWA!!!

Old dream maker, you heart breaker, wherever you're goin', I'm goin' your way
Huckelberry Jones
Kapitan Hak 'Szekspir' jej ukochany pirat narzeczony

Dawno, dawno temu...

...do baśniowej krainy nad Renem przybył Kapitan Hak, który zapragnął zdobyć skarb Nibelungów.
Słyszał o nim wiele legend i nie zraziła go nawet opowieść o niebezpiecznej strażniczce, która zatapiała każdego, kto ośmielił się zbliżyć do skarbca. Strażniczce, na którą przypadkiem wpadł z gospodzie, i która ukryła przed nim swoją prawdziwą tożsamość. Zakochali się w sobie. Spędziwszy kilka dni razem, pirat zaproponował jej wspólną podróż do rodzinnej Anglii. Zapragnęli życia pełnego dalekich morskich podróży, przygód, skarbów i prawdziwej wolności, o której tak marzyła. Rozstali się z powodu intrygi Davy'ego Jonesa, który był zazdrosny o brata. Lucy przez cały czas pragnęła odszukać Haka, wciąż nękana wyrzutami sumienia i obwiniając się za to, co się wydarzyło.
W Fabletown postanowili dać sobie drugą szansę, choć ich związek jest burzliwy, pełny rozstań i powrotów.
Look what you made of me. Now I’m the heavy burden that you can’t bear
David Jones
Davy Jones demon z przeszłości przyszły szwagier

Dawno, dawno temu...

...w Anglii, którą Lorelei właśnie poznawała, pojawił się tajemniczy mężczyzna.
Dziewczyna szybko rozpoznała w nim morskiego diabła, a przez morską więź, jaka ich łączyła, spędzali razem coraz więcej czasu. Nie mogła wiedzieć, że jest bratem Haka; nie domyślała się, że chce ją wykorzystać do własnych celów. Davy, z zazdrości o brata, uwiódł Lucy przy pomocy magicznego uroku, chcąc tym samym udowodnić piratowi rzekomą niestałość jej uczuć. Nimfa stała się ofiarą jego rozgrywki, nie mając o tym pojęcia i przez cały czas obwiniając się o zdradę. Załamała się i od tego momentu jej życie zaczęło się sypać. Przez kogoś, kogo wolałaby już nigdy nie spotkać.
...
Oberon Alder
Król Elfów Król Olch jej ojciec

Dawno, dawno temu...

...w głowie władcy Nibelungów, a przyszłego króla elfów zaświtała pewna myśl.
Skoro nimfy z Renu są tak dobrymi opiekunkami skarbu, dlaczego on nie mógłby posiadać własnej strażniczki? Spędziwszy noc z jedną z córek Pradawnego Ducha, po latach dowiedział się o istnieniu dziewczynki, która wychowała się w miasteczku nieświadoma swojego pochodzenia. Nie spodobała mu się wieść o tym, iż próbowała się zabić z powodu nieszczęśliwej miłości do Hagena, jej własnego brata, o czym żadne z nich nie miało pojęcia. Uzgodniwszy z Duchem Renu kilka zasad, obdarował Lorelei potężnymi wodnymi mocami i wymazał niechlubną przeszłość z jej pamięci. Postawił ją na straży Loche - skarbca ukrytego w skale górującej nad rzeką. A jednak, pomimo tak przedmiotowego podejścia do stworzenia własnej strażniczki, pokochał Lorelei jak córkę i przyjął do rodziny.
Prawdę o swoim pochodzeniu poznała dopiero w Fabletown, gdy opuściła więzienie dzięki znajomościom Oberona. Kocha ojca, ale ma do niego żal za wszystkie kłamstwa i decyzje, jakie za nią podjął. Elf wciąż próbuje ją kontrolować i nie akceptuje jej związku z Huckelberrym.
...
Hagen Alder
Hagen z Tronege jej brat

Dawno, dawno temu...

...nad brzegiem rwącej rzeki, Lorelei wpadła na pewnego wędrowca.
Przybył w te stron na spotkanie z bratem, Dankwartem, a przedstawił się jako Hagen. Był wojownikiem i prawdziwym bohaterem, co dziewczyna wywnioskowała z jego wspaniałych opowieści, pełnych mistycznych stworów i niebezpiecznych przygód. Zafascynowana, szybko zakochała się w podróżniku, ze wzajemnością. Widziała w nim szansę na nowe życie, z dala od nudnych rybackich chat, które do tej pory znała. Postanowili wyruszyć we wspólną podróż i umówili się na spotkanie na wysokiej skale. Lorelei nie mogła wiedzieć, że tej samej nocy Hagen został zabity, a jej serce pękło sądząc, że zostało porzucone. Zrozpaczona dziewczyna rzuciła się w odmęty Renu, wówczas to Pradawny Duch rozpoznał w niej własną wnuczkę.
Ponownie spotkali się w królestwie Oberona. Hagen został przywrócony do życia, natomiast Lorelei pozbawiono pamięci i mianowano strażniczką. Syn Oberona dowiedział się o ich pokrewieństwie, jednak musiał milczeć. Mimo to, zaprzyjaźnili się i pokochali jak rodzeństwo. Trzymają się razem również w Fabletown.
...
Tytania Alder
Królowa Wróżek Królowa Mab jej przybrana matka

Dawno, dawno temu...

...
...
Peter Storm
Piotruś Pan żartowniś wykapany tatuś

Dawno, dawno temu...

...
...
Nadine Werlust
Nixe przyjaciółka i wodna siostra syrena

Dawno, dawno temu...

...
...
Lirazel Alder
Lirazel jej siostra księżniczka elfów

Dawno, dawno temu...

...
...
Morgana Le Fay
Morgana czarownica jej babka

Dawno, dawno temu...

...

DO PRZEJĘCIA:
Woglinda
nimfa jej matka

Dawno, dawno temu...

...w baśniowej krainie nad Renem żyła nimfa.
Jedna z trzech córek Pradawnego Ducha, które po raz pierwszy pilnowały skarbu Nibelungów, zanim został przekształcony w potężny pierścień i inne magiczne artefakty.
Władca Nibelungów, Oberon, przybył nad Ren, by dobić targu z Pradawnym Duchem i pozostawić swój drogocenny skarb pod ochroną nimf. Swoją ostatnią noc w krainie spędził z Woglindą. Brzemienna nimfa, w obawie przed gniewem Ojca i w strachu o los swojego dziecka skryła się w miasteczku udając ludzką kobietę. Uwiodła młodego rybaka, z którym zamieszkała i którego niebawem poślubiła. Narodzona dziewczynka otrzymała imię "Lorelei" i wychowywała się nieświadoma swojego pochodzenia - w przyszłości to ona została strażniczką skarbu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon wykonała Night Tear. Źródło: WallPaper. Obsługiwane przez usługę Blogger.