poniedziałek, 1 grudnia 2014

Won't you come with me?

'Old dream maker, you heart breaker, wherever you're goin', I'm goin' your way'
Huckelberry Jones
KAPITAN HAK 'SZEKSPIR' SKOMPLIKOWANA MIŁÓŚĆ NARZECZONY
Dawno, dawno temu...
...do baśniowej krainy nad Renem przybył Kapitan Hak, który zapragnął zdobyć skarb Nibelungów.
Słyszał o nim wiele legend i nie zraziła go nawet opowieść o niebezpiecznej strażniczce, która zatapiała każdego, kto ośmielił się zbliżyć do skarbca. Strażniczce, na którą przypadkiem wpadł z gospodzie, i która ukryła przed nim swoją prawdziwą tożsamość. Zakochali się w sobie. Spędziwszy kilka dni razem, pirat zaproponował jej wspólną podróż do rodzinnej Anglii. Zapragnęli życia pełnego dalekich morskich podróży, przygód, skarbów i prawdziwej wolności, o której tak marzyła. Rozstali się z powodu intrygi Davy'ego Jonesa, który był zazdrosny o brata. Lucy przez cały czas pragnęła odszukać Haka, wciąż nękana wyrzutami sumienia i obwiniając się za to, co się wydarzyło.
W Fabletown postanowili dać sobie drugą szansę, choć ich związek jest burzliwy, pełny rozstań i powrotów. Ciężko im żyć bez siebie. Zaręczyli się i mieszkają razem w Zatoce Nowojorskiej na Jolly Rogerze.
'Look what you made of me. Now I’m the heavy burden that you can’t bear'
David Jones
DAVY JONES MORSKI DEMON KOSZMAR PRZYSZŁY SZWAGIER
Dawno, dawno temu...
...w Anglii, do której Kapitan Hak zabrał Lorelei, pojawił się tajemniczy mężczyzna.
Dziewczyna szybko rozpoznała w nim morskiego diabła, a przez morską więź, jaka ich łączyła, spędzali razem coraz więcej czasu. Nie mogła wiedzieć, że jest bratem Haka; nie domyślała się, że chce ją wykorzystać do własnych celów. Davy, z zazdrości o brata, uwiódł Lucy przy pomocy magicznego uroku, chcąc tym samym udowodnić piratowi rzekomą niestałość jej uczuć. Nimfa stała się ofiarą jego rozgrywki, nie mając o tym pojęcia i przez cały czas obwiniając się o zdradę. Załamała się i od tego momentu jej życie zaczęło się sypać. Przez kogoś, kogo wolałaby już nigdy nie spotkać.
'Memories like voices that call on the wind, whispered and tossed on the tide coming in'
Hagen Alder
HAGEN Z TRONEGE BRAT WOJOWNIK SKOMPLIKOWANA PRZESZŁOŚĆ
Dawno, dawno temu...
...nad brzegiem rwącej rzeki, Lorelei wpadła na pewnego wędrowca.
Przybył w te strony na spotkanie z bratem, Dankwartem, a przedstawił się jako Hagen. Był wojownikiem i prawdziwym bohaterem, co dziewczyna wywnioskowała z jego wspaniałych opowieści, pełnych mistycznych stworów i niebezpiecznych przygód. Zafascynowana, szybko zakochała się w podróżniku, ze wzajemnością. Widziała w nim szansę na nowe życie, z dala od nudnych rybackich chat, które do tej pory znała. Postanowili wyruszyć we wspólną podróż i umówili się na spotkanie na wysokiej skale. Lorelei nie mogła wiedzieć, że tej samej nocy Hagen został zabity, a jej serce pękło sądząc, że zostało porzucone. Zrozpaczona rzuciła się w odmęty Renu, wówczas to Pradawny Duch rozpoznał w niej własną wnuczkę.
Ponownie spotkali się w królestwie Oberona. Hagen został przywrócony do życia, natomiast Lorelei pozbawiono pamięci i mianowano strażniczką. Syn Oberona dowiedział się o ich pokrewieństwie, jednak musiał milczeć. Mimo to, zaprzyjaźnili się i pokochali jak rodzeństwo. Trzymają się razem również w Fabletown.
'I was always your little girl, but you should know by now I'm not a baby'
Oberon Alder
OBERON KRÓL OLCH OJCIEC ZABORCZOŚĆ I KONTROLA
Dawno, dawno temu...
...w głowie władcy Nibelungów, a przyszłego króla elfów zaświtała pewna myśl.
Skoro nimfy z Renu są tak dobrymi opiekunkami skarbu, dlaczego on nie mógłby posiadać własnej strażniczki? Spędziwszy noc z jedną z córek Pradawnego Ducha, po latach dowiedział się o istnieniu dziewczynki, która wychowała się w miasteczku nieświadoma swojego pochodzenia. Nie spodobała mu się wieść o tym, iż próbowała się zabić z powodu nieszczęśliwej miłości do Hagena, jej własnego brata, o czym żadne z nich nie miało pojęcia. Uzgodniwszy z Duchem Renu kilka zasad, obdarował Lorelei potężnymi wodnymi mocami i wymazał niechlubną przeszłość z jej pamięci. Postawił ją na straży Loche - skarbca ukrytego w skale górującej nad rzeką. A jednak, pomimo tak przedmiotowego podejścia do stworzenia własnej strażniczki, pokochał Lorelei jak córkę i przyjął do rodziny.
Prawdę o swoim pochodzeniu poznała dopiero w Fabletown, gdy opuściła więzienie dzięki znajomościom Oberona. Kocha ojca, ale ma do niego żal za wszystkie kłamstwa i decyzje, jakie za nią podjął. Elf wciąż próbuje ją kontrolować i nie akceptuje jej związku z Huckelberrym.
'...'
Morgana le Fay
MORGANA CZARODZIEJKA PRZYBRANA BABKA ...
Dawno, dawno temu...
...
...
...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon wykonany przez drama queen. Obsługiwane przez usługę Blogger.