Fabletown News

Jesień w Fabletown

Wielkimi krokami zbliża się jesień, chociaż panujące na zewnątrz temperatury jeszcze nic na to nie wskazują. Jednak już dziś, burmistrz Król Cole poszukuje chętnych do pomocy przy grabieniu liści i przygotowaniu ogrodów przed Woodlands na nadchodzącą porę roku. Według początkowych planów, zająć mieli się tym Baśniowcy osadzeni w więzieniu, jednak tych oddelegowano do prac porządkowych na Farmie.
Jesień oznacza także rozpoczęcie nowego roku szkolnego. W związku z tym w Zespole Szkół im. H. Ch. Andersena ogłoszono nabór na kilka wolnych miejsc w kadrze nauczycielskiej. Zgłaszać mogą się wszyscy ci, którzy lubią pracę z dziećmi i/lub mają doświadczenie w zawodzie.Bufkin donosi, że...

...w Fabletown jest ostatnio bardzo gorąco. I nie mam tu wcale na myśli upałów czy piekielnych kazań Lucyfera w jego kościele, oj nie. Ostatnio na trzynastym piętrze wybuchł pożar i chociaż wiedźmy nie chcą o tym rozmawiać udało mi się podsłuchać ich rozmowę. Podobno jedna z czarownic postanowiła poprosić ifryta o by zrobił z niej "gorącą laskę" cokolwiek to znaczy. Marid najwyraźniej też tego nie wiedział, bo spełnił jej życzenie bardzo dosłownie i czarownica stanęła w płomieniach. Przy okazji spaliło się też kilka mebli.
Zresztą to nie jedyny pożar w ostatnim czasie. Smok Drake opowiadał mi ostatnio, że niedawny pożar w okolicach Farmy nie był spowodowany falą upałów. Podobno Devril był znudzony i zirytowany wycieczką i postanowił nieco się zabawić. Wydawał się bardzo zadowolony z siebie, zwłaszcza kiedy okazało się, że w trakcie pożaru zginęło kilkoro doczesnych. Podobno Snow White za karę przydzieliła mu kilka godzin prac społecznych. Mam tylko nadzieję, że nie trafi do Biblioteki. Wciąż niemiło wspominam nasze ostatnie spotkanie...

piątek, 26 grudnia 2014

Powiązania


Nadine Werlust 
It was a woman as changing and harsh and untamable as the sea
Bla bla bla...

Katja Jones 
No one understands the lonely perfection of my dreams
Bla bla bla...

No one will ever love you like I do
Bla bla bla...

Lucy Crale 
You are such a disappointment to me
Bla bla bla...

Walter D. Connor 
One wrong note eventually ruins the entire symphony
Bla bla bla...

Czarownica 
Look on my works, ye Mighty, and despair
Bla bla bla...

Czarnobrody 
I was not made to serve. Neither were you
Bla bla bla...

...

Wszystkie cytaty (prócz pierwszego, który pochodzi z Piratów z Karaibów 2) zaczerpnięte z "Promka 2" Ridleya Scotta, głównie z wypowiedzi Davida i Waltera. Wiedźma i Czarnobrody do oddania w dobre rączki. :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz