Fabletown News

Rewolucja w ogrodach Woodlands

Nie od dziś wiadomo, że koniec wiosny i początek lata jest okresem, w którym ogrodnicy z Woodlands mają najwięcej pracy. Tym razem, o pomoc poproszono uczniów Zespołu Szkół im. Ch. H. Andersena oraz wolontariuszy - wszystkich chętnych Baśniowców, którzy kochają rośliny i chcą, aby to miejsce wyglądało jeszcze wspanialej.
Nie od dziś wiadomo, że po zmroku w sklepie Golden Goose dzieją się dziwne rzeczy. Spadające z półek produkty, latające mopy i samo-jeżdżące wózki. Tym razem, właściciel sklepu stracił cierpliwość i postanowił wytoczyć wojnę złośliwym duchom. Wynajął specjalistów, którzy mają pozbyć się natrętnych mieszkańców.Bufkin donosi, że...

...po tym, jak Vanessa bohatersko pomogła rozstrzygnąć spór w sprawie skradzionych czekoladek, w barze Trip Trap panuje większy ruch. Nie chodzi jednak o promocję piwa ani nowe piosenki Kapitana Haka. Otóż, wielu Baśniowców szuka darmowej porady "jak żyć" u uroczej barmanki. Podobno pomogła już w niejednej sprawie! Najnowszą z nich jest tajemnicze zniknięcie szamponu, który został skradziony w biały dzień, wprost z łazienki Erwina!
"Zbliża się apokalipsa zombie!" - donoszą nagłówki gazet z dzielnicy Doczesnych sąsiadujących z naszym Fabletown, którzy spanikowali na widok spacerującego po ulicach samotnego zombie. Tymczasem, to tylko jeden z pacjentów Victora wydostał się ze szpitala i wybrał się na wycieczkę. Z kolei przy wszystkich lokalach i tablicach ogłoszeń w Fabletown, pojawił się komunikat z prośbą do wrażliwszych Baśniowców, by nie atakowali zombie. W końcu to też Baśniowcy, prawie tacy jak my!

piątek, 26 grudnia 2014

Powiązania


Nadine Werlust 
It was a woman as changing and harsh and untamable as the sea
Bla bla bla...

Katja Jones 
No one understands the lonely perfection of my dreams
Bla bla bla...

No one will ever love you like I do
Bla bla bla...

Lucy Crale 
You are such a disappointment to me
Bla bla bla...

Walter D. Connor 
One wrong note eventually ruins the entire symphony
Bla bla bla...

Czarownica 
Look on my works, ye Mighty, and despair
Bla bla bla...

Czarnobrody 
I was not made to serve. Neither were you
Bla bla bla...

...

Wszystkie cytaty (prócz pierwszego, który pochodzi z Piratów z Karaibów 2) zaczerpnięte z "Promka 2" Ridleya Scotta, głównie z wypowiedzi Davida i Waltera. Wiedźma i Czarnobrody do oddania w dobre rączki. :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz