środa, 13 czerwca 2012

You need never be alone again.

 SYN • PRZYSZŁY KRÓL • SPRZYMIERZENIEC 

Syn, przy którym nigdy jej nie było, lecz od zawsze go kochała. Którego oddała na wychowanie siostrze, gdy ten był jeszcze malutkim dzieckiem. Zrobiła to w dobrej wierze, bo tylko tak mogła uratować dziecko przed  rychłą śmiercią. Tylko w ten sposób mogła ocalić go przed szaleństwem jego ojca, a zarazem jej brata. Mimo wszystko, ta myśl nie pomaga. Bo lata rozłąki nigdy nie będą mogły być nadrobione... a oddałaby wszystko, by móc być obecną w najważniejszych chwilach jego życia.

 PANI JEZIORA • PRAWIE SIOSTRA • CZAROWNICA 

Tylko sama Bogini wie, jak może skończyć się spotkanie dwóch, tak samo złych wiedźm. Nigdy nic nie działo się bez jej wiedzy czy woli. Zatem sama zrządziła, że stanęły na swojej drodze. Była wówczas Panią Jeziora, gdy nauczyła Morganę tajników czarnej magii, które następnie mogła wykorzystać przeciwko swoim wrogom. Wkrótce, jedna i druga stały się zgubą. Nimue dla Merlina, Morgana dla Camelotu. 

 PRZYBRANY SYN • KRÓL OLCH WŁADCA NIBELUNGÓW • SIDHE 

Lata spędzone w czarownej krainie były owocne i nie mogła temu zaprzeczyć. Wprawdzie celem przejścia przez magiczne mgły był Avalon, jednakże nigdy nie pożałowała wyprawy, która miała miejsce tamtego dnia. Jasnowłosy chłopiec mógł choć po części zapełnić pustkę, która zaistniała w sercu wiedźmy po rozłące z synem. Stała się dla niego przybraną matką na kilka lat, traktowała jak własne dziecko. A sam Oberon odegrał jedną z ważniejszych ról w życiu Morgany.

 PRZYBRANA WNUCZKA • PÓŁ-NIMFA LORELEI 

Od razu wiedziała, że nie była jej obca. Lucy, bo tak nazywała się jasnowłosa dziewczyna, uznana przez ówczesnych mieszkańców za samą Panią Jeziora. Pamiętała złość, która ją przepełniła za tę zuchwałość wobec tytułu, który niegdyś nosiła matka Morgany. Lecz negatywne odczucia szybko zniknęły. Widziała w niej coś znajomego, aczkolwiek nie umiała powiedzieć co to dokładnie było. Dopiero w Fabletown dowiedziała się, że to córka jasnowłosego chłopca, którego wychowała jak własnego syna...

 WILL SZKARŁATNY • WSPÓLNIK • KSIĄŻĘ ZŁODZIEI 

Choć współpraca z Morganą z pewnością nie należy do najłatwiejszych czy najbezpieczniejszych, on daje radę. To dzięki Willardowi odzyskała najbardziej wartościowy artefakt ze swoich czasów, który jakimś cudem znalazł się w Fabletown. Choć na drodze po kryształ było sporo przeszkód, zarówno oczekiwanych, jak i zupełnie niespodziewanych, ten wreszcie trafił w jej ręce. Nigdy nie wątpiła w jego umiejętności, ale to czas pokazał czy miała rację.

Poszukiwani:

 PRZYRODNIA SIOSTRA • KAPŁANKA AVALONU  PRZYBRANA MATKA MORDREDA

Siostra, nauczycielka i przyjaciółka. Przez wiele lat nie miały pojęcia o swoim istnieniu. Lecz starsza z sióstr odnalazła drogę. Być może to moc samej Morgany ją przywiodła  do Camelotu. Na całe szczęście... można by rzec. Uratowała Mordreda przed rychłą śmiercią, pomogła Morganie zasiąść po raz pierwszy na tronie. I choć wiele dała, jeszcze więcej odebrała. To ją Mordred uznawał za matkę... nie czuła nienawiści ani złości, mimo że została odgrodzona od swojego jedynego syna. Trudno rzec, że wypełnienie ostatecznej jej woli było aktem zemsty. Zrobiła to, bo została poproszona...
 PRZYRODNI BRAT • OJCIEC MORDREDA  OBECNY I PRZYSZŁY KRÓL  

Gdyby tylko wiedziała od samego początku, że są spokrewnieni - nigdy nie pozwoliłaby na tamto zdarzenie. Zdarzenie, które pozostawiło ślad na długie lata, które zbudziło drzemiącą w sercu Morgany nienawiść. Chyba nigdy do końca nie zrozumiała, dlaczego najważniejsza z prawd była tak usilnie przed nimi skrywana. I gdyby nie przypadek, nigdy nie odkryłaby, że Artur to nie tylko ojciec jej syna, lecz także jej przyrodni brat. Nie to jednak było najgorsze... jego zamiar zabicia syna, którego Morgana zdołała pokochać, nawet pomimo jego pochodzenia przelał czarę goryczy. Nie tylko chciała zdobyć jego koronę i tron, chciała zniszczyć i odebrać jego życie.
ORAZ INNE POSTACIE Z LEGEND ARTURIAŃSKICH
Wrogowie czy przyjaciele, miło przyjmiemy wszystkich.
Szablon wykonany przez drama queen. Obsługiwane przez usługę Blogger.