niedziela, 30 kwietnia 2000

Serce wystrychnie zawsze rozum na dudka

GENEVIEVIE BJORK
Ukochana babunia, wzór wszelkich cnót do naśladowania i uosobienie ciepła. Kiedyś najważniejsza osoba w życiu Dolores, ta dla której dziewczyna byłaby gotowa poświęcić wszystko. Zapach i smak jej wykwintnych wypieków pamięta do dnia dzisiejszego, ogarnięta wielkim żalem że już nigdy więcej ich nie posmakuję. Tęsknota za tą cudowną, starszą kobietą głęboko zakorzeniła się w jej sercu i mimo usilnych starań - nie chce z niego wyjść. Lola uwielbia a jednocześnie nienawidzi wracać do wspomnień o niej, bo mimo że mają w sobie piękno, to są tak bardzo bolesne i trudne do zniesienia. W chwili kiedy pojawiła się w Fabletown nie ma żadnych wieści o swojej babce, która najprawdopodobniej nie żyje, czego kobieta wciąż nie może do siebie przyjąć.
Babciu, babuniu, babeczko - byłaś dla mnie niczym matka. Tak bardzo tęsknię!

BIGBY WOLF
Paskudny, duży i zły wilk. Ten, który pożarł ją i jej babunię; ten który ją nabrał i oszukał. Jednocześnie powód jej wielkiej zmiany, poznania zła i chęci walczenia z nim. Kiedy pierwszy raz zobaczyła go w Fabletown - od razu go poznała, po tych cholernych oczach. Miała ochotę go rozszarpać, zgładzić, zmieść z powierzchni ziemi. Kierowana wstrętem i zemstą starała się strącić go ze stanowiska szeryfa, mieszała w jego śledztwach i utrudniała mu pracę na każdym możliwym kroku. Ilekroć jednak go spotykała, nie umiała oderwać wzroku od tej przystojnej twarzy, mięśni ukrytych pod ubraniem i oczu, które ją hipnotyzowały. O zgrozo, był uosobieniem męstwa i piękna. Stała się częstym gościem w jego biurze, a ilekroć tam była - schemat zawsze był taki sam; najpierw krzyki, afera i rękoczyny, a później komoda uderzająca o ścianę bądź trzask zrzucanych rzeczy z biurka i jęków. Obdarł ją z godności, którą na co dzień tak się przed każdym szczyciła; zrobił z niej hipokrytkę i nieświadomie w sobie rozkochał. Przy nim ta silna kobieta gdzieś znika i znowu jest naiwną małą Lolitką. 
A co jeśli Czerwony Kapturek pokocha Wilka? Co jeśli ZŁY WILK pokocha Czerwonego Kapturka?

PETYR HUISMAN
Odważny myśliwy o szlachetnym sercu. Ten, który uratował ją i jej babcię przed Złym Wilkiem, ten który pomógł jej walczyć ze złem i na którego mogła liczyć w każdej sprawie. W Fabletown odnalazła go kilka lat temu i pomogła mu się odnaleźć w tym świecie; stając się jego opoką i najlepszą a zarazem jedyną przyjaciółką. Petyr zaś cholernie się zmienił; zaczął rościć sobie do niej prawa, chciał mieć ją na własność i chciał być kimś więcej niż przyjacielem. Ona jednak nie odwzajemniała tego, a mimo to wciąż chciała przy nim być - jako przyjaciółka. Lola jest jego małym światełkiem w tym obcym dla niego miejscu, ogromnym wsparciem i wyrozumiałą bratnią duszą. Idealnie się rozumieją, jakby posługiwali się za pomocą telepatii. Te same myśli, te same poglądy i niezmiennie takie same wartości.
Petyr wiesz że cię kocham, ale... jak brata.


LUKE NEUVIC
Właściciel kasyna i szef Loli. Kompletny dureń zatracający się w pustych romansach z głupimi dziwkami, zamiast walczyć o prawdziwą i jedyną miłość. Jednocześnie najlepszy przyjaciel, któremu Dolores dla którego kobieta jest w stanie poświęcić naprawdę wiele. Swatka, usilnie starająca połączyć Lucasa i Belle, z pogardą i wstrętem odnosząca się do jego kochanic. Mimo że sama nie jest lepsza, mając romans z wilkiem! Ta, która przeszkadza w jego schadzkach i odwołuje spotkania z kobietami, które do niego przychodzą. Mimo że ma mniej lat, to pełni rolę jego starszej siostry; matkuje mu i próbuje wbić rozum do głowy. Ta, która wlała życie w jego kasyno, jego prywatna opoka i prawa ręka. Zajmuje się także skutecznym uprzykrzaniem mu życia, wtykaniem mu szpil, oblewaniem gorącą kawą i rzucaniem w niego arcyważnymi dokumentami, które musi podpisywać. Bo właściwie tylko tym zajmuje się Luke.... 
Daj autograf Bestyjko, a Lola zrobi wszystko za ciebie!

BELLE CHEVALIER
Piękna i bardzo wrażliwa dziewczyna do której życia Lola próbuje wpuścić choć promyk światła. Zawzięcie walczy o to aby w końcu zaznała szczęścia przy boku Lucasa; żeby ich drogi w końcu się zeszły i byli szczęśliwi, na co tak bardzo zasługują. Dobra znajoma Dolores, którą brunetka regularnie odwiedza w księgarni "Dr du Savoir"; uzupełniając swoją biblioteczkę o książki po które z pewnością nigdy nie będzie miała czasu sięgnąć. Pannę Chevalier traktuje niczym młodszą siostrę, której nigdy nie miała.
Bellissima, zasługujesz na szczęście a ja ci pomogę...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon wykonany przez drama queen. Obsługiwane przez usługę Blogger.