Fabletown News

Rewolucja w ogrodach Woodlands

Nie od dziś wiadomo, że koniec wiosny i początek lata jest okresem, w którym ogrodnicy z Woodlands mają najwięcej pracy. Tym razem, o pomoc poproszono uczniów Zespołu Szkół im. Ch. H. Andersena oraz wolontariuszy - wszystkich chętnych Baśniowców, którzy kochają rośliny i chcą, aby to miejsce wyglądało jeszcze wspanialej.
Nie od dziś wiadomo, że po zmroku w sklepie Golden Goose dzieją się dziwne rzeczy. Spadające z półek produkty, latające mopy i samo-jeżdżące wózki. Tym razem, właściciel sklepu stracił cierpliwość i postanowił wytoczyć wojnę złośliwym duchom. Wynajął specjalistów, którzy mają pozbyć się natrętnych mieszkańców.Bufkin donosi, że...

...po tym, jak Vanessa bohatersko pomogła rozstrzygnąć spór w sprawie skradzionych czekoladek, w barze Trip Trap panuje większy ruch. Nie chodzi jednak o promocję piwa ani nowe piosenki Kapitana Haka. Otóż, wielu Baśniowców szuka darmowej porady "jak żyć" u uroczej barmanki. Podobno pomogła już w niejednej sprawie! Najnowszą z nich jest tajemnicze zniknięcie szamponu, który został skradziony w biały dzień, wprost z łazienki Erwina!
"Zbliża się apokalipsa zombie!" - donoszą nagłówki gazet z dzielnicy Doczesnych sąsiadujących z naszym Fabletown, którzy spanikowali na widok spacerującego po ulicach samotnego zombie. Tymczasem, to tylko jeden z pacjentów Victora wydostał się ze szpitala i wybrał się na wycieczkę. Z kolei przy wszystkich lokalach i tablicach ogłoszeń w Fabletown, pojawił się komunikat z prośbą do wrażliwszych Baśniowców, by nie atakowali zombie. W końcu to też Baśniowcy, prawie tacy jak my!

czwartek, 1 lutego 1990

FINAŁ ''POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI''ETAP II

Powiem szczerze, że jestem zawiedziona tym, że w ostatnim etapie udział wzięło tylko kilka osób. Jakby nie patrzeć, była to połowa ze wszystkich, którzy dostali się do kolejnego etapu, jednak ci co jednak nie dodali swoich odpowiedzi, zmusili nas do pominięcia ostatniego etapu i przejścia od razu do finału.
Również przez to, że jeden etap został z przyczyn niezależnych od nas pominięty, całkowicie zmienił się przebieg zabawy, dlatego też zadanie finałowe nie łączy się tak pięknie z tym w poprzednim etapie. Dla nas to ogromna strata, ale mam nadzieję, że autorzy, którzy z nami zostali, wybaczą nam to, a pisząc tekst będą się po prostu dobrze bawić.

Nie będę rozpisywać ocen, co miało miejsce w ostatnim etapie, nie czuję takiej potrzeby. Wszyscy, którzy dodali odpowiedź, zasługują na milion punktów i wielką falę, dlatego uznajmy, że każdy otrzymał ich maksymalną ilość, czyli 10. Gratuluję!
Jak wiecie, w tym momencie Waszym zadaniem jest napisanie opowiadania, którego minimalna ilość słów to 1500. Liczymy jednak, że będzie ich o wiele więcej, bo im dłuższe opowiadania tym lepiej, bowiem Wasze komentarze dotyczące zabawy były świetnie i naprawdę nie możemy doczekać się tego, co zaserwujecie nam tym razem!
Zadanie finałowe
Jak mówiłam, było nam z tym ciężko, dlatego... ponownie musicie postawić na kreatywność. Niestety, pominięcie ostatniego etapu bardzo połamało mi plany odnośnie notki finałowej. Co Wasza postać robiła od momentu etapu II do teraz zostawiam Wam. Ogranicza Was tylko wyobraźnia, nic więcej. Aczkolwiek, gdy już dacie odejść wszystkim granicom i zagłębicie się w cudownym baśniowym świecie, musicie pamiętać, że nadejdzie dzień, w którym Wasza postać położy się spać, po czym obudzi się w Fabletown. Będzie zdziwiona, zrozpaczona czy szczęśliwa? Rzuci się na główkę w rutynę swojego nowojorskiego życia czy będzie musiała od nowa się przystosować? To zależy od Was. Jedno jest pewne: gdy przy porannej kawie włączy telewizor i znajdzie kanał Fables TV dowie się, że poprzedniej nocy jedna z nielegalnych wiedźm postanowiła się zabawić i rzucić na całą dzielnicę klątwę snu.

Czas macie do 15 października. To chyba wystarczająco długo, biorąc pod uwagę, że niektórzy z Was chodzą już do szkoły, jednak we wrześniu nie jest chyba jeszcze aż tak dużo do nauki, mam nadzieję. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i ufam, że każdy z Was opublikuje swoje opowiadanie w przeznaczonym na to czasie.

3 komentarze:

 1. Mam pytanie, jako, że dołączyłam na bloga zaledwie przed paroma dniami: czy takich osób jak ja także dotyczy konkurs? Czy możemy wziąć udział w finale np. po nadrobieniu poprzednich etapów? Czy to raczej konkurs przewidziany dla starszych stażem autorów?

  Dymitr

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konkurs jest już właściwie zamknięty. do tego etapu przeszły tylko 3 osoby. Niestety, autorzy którzy dołączyli później tym razem nie mogą już się dołączyć, aczkolwiek wszystko jest możliwe przy kolejnych tego typu inicjatywach, bowiem mam nadzieję, że za jakiś czas wciąż będą chętni na jakąś kolejną zabawę :)

   Usuń
  2. Ok. Pytałam tak bardziej pro forma, bo takiej odpowiedzi się spodziewałam.

   Usuń