Archiwum "Fabletown News"


PRZED ZMIANAMI:
 • 22 marca 2015r. - 22 czerwca 2015r. — Morderstwo prostytutki z Pudding N' Pie. Zmasakrowane ciało znaleziono w jednej z bocznych uliczek, policja do tej pory szuka motywów oraz świadków, jednak nadaremnie. Właściciel baru ciągle zaprzecza, że dziewczyna pracowała u niego, chociaż to jedyne jest w śledztwie pewne.
 • 22 czerwca 2015r. - 5 września 2015r.  Kilka dni temu w tajemniczych okolicznościach zaginęła sekretarka burmistrza. Nikt nie wie, co się z nią stało, podejrzewa się jednak, że została porwana. Dlaczego i przez kogo - nie wiadomo. Policja natrafiła w jej mieszkaniu na ślad, o którym nie chce mówić, ale mieszkańcy tak łatwo nie odpuszczą. W końcu ostatnio kogoś zamordowano, czyżby te dwie sprawy się łączyły? Czy nikt nie jest już bezpieczny?
 • 15 września 2015r. - 15 listopada 2015r. — Gdy policja straciła już nadzieję na odnalezienie zaginionej kobiety, niespodziewanie jeden z mieszkańców natknął się na porzucone w rzece ciało. Po oględzinach doktora Świńskie Serce ustalono, że to zaginiona sekretarka. Zaskoczeniem dla wszystkich było, gdy doktor orzekł, że w ciele ofiary nie została ani kropla krwi. Ci bardziej przesądni mieszkańcy od razu oskarżyli o to wampiry, i boją się wychodzić z domu po zmroku. Inni szukają racjonalnego wytłumaczenia dla tej sprawy, podczas gdy pewne jest tylko jedno: podczas ostatniej pełni księżyca znowu ktoś zniknął.
 • 15 listopada 2015r. - 19 grudnia 2015r. — Podczas Halloween niektórych mieszkańców dzielnicy poniosło, czego efekty niestety były bardzo dobrze widoczne. Burmistrz apeluje - jeśli od 31 października nie widziałeś bliskiej osoby, od razu o tym poinformuj! Niestety, jak co roku najwięcej zamieszania Baśniowcy wywołali w innych dzielnicach miasta, przez co szeryf Fabletown ma pełne ręce roboty i stara się pozacierać wszystkie ślady. Nie zawsze jednak to działa, dlatego w działania musiały włączyć się również wiedźmy, które za zadanie mają delikatną modyfikację pamięci Mundies, którzy widzieli coś niepokojącego. Tymczasem nowo mianowana sekretarka burmistrza stara się zidentyfikować wszystkich sprawców zamieszek, na szczęście dla samych zainteresowanych, nie do końca jej to wychodzi.
 • 11 stycznia 2016r. - 20 marca 2016r. — Po hucznie świętowanym ostatnim dniu roku, dzielnicą ponownie wstrząsnęła seria tajemniczych wydarzeń. O świecie, pracownik firmy sprzątającej natrafił w parku na niezidentyfikowane ślady i liczne dewastacje, a małżeństwo z Woodlands doniosło policji o przeraźliwym wyciu dobiegającym nocą z parku. Na głównej ulicy, szeryf Bigby Wolf odkrył ciała trzech rozszarpanych osób, a do szpitala trafił mężczyzna, który mógł być świadkiem makabrycznych zbrodni - ranny, został odnaleziony kilkanaście metrów od tragicznego miejsca. Utrzymuje, iż nie pamięta wydarzeń z poprzedniej nocy. Burmistrz domaga się pilnego raportu na temat stanu zabezpieczeń na Farmie i możliwych ucieczek. Władze Fabletown apelują o zachowanie spokoju, a równocześnie przestrzegają Baśniowców przez nocnymi spacerami. 
 • 20 marca 2016r. - 15 maja 2016r— W ciągu ostatnich miesięcy odnotowano znaczny spadek kradzieży, i chociaż cieszy to mieszkańców, to jednak wiele spraw wciąż pozostaje nierozwiązanych. Jak na przykład porwania, które wciąż się zdarzają. W ciągu każdej pełni księżyca ktoś znika a potem znajdowane jest jego ciało całkowicie osuszone z krwi. Szeryf Bigby jak tylko może stara się to rozwiązać, niestety bezskutecznie. Mało tego, kilku naocznych świadków zeznaje, że ostatnio w dzielnicy można natknąć się na podejrzaną postać, która przemierza Fabletown nie pokazując swojej twarzy. Nikt wiarygodny jednak nie widział jeszcze nieznajomego, więc mało kto wierzy w te opowieści. Trzeba jednak przyznać, że w porównaniu do ostatnich wydarzeń, chwilowo jest dosyć spokojnie i coraz więcej mieszkańców przyznaje, że życie powoli wraca do normy. O ile cokolwiek w tej dzielnicy normą można nazwać.
  PO ZMIANACH:
 • 15 maja 2016r. - 29 października 2016r. — Na przedmieściach Baśniogrodu doszło do przestępstwa! Dziś rano szeryf Bigby Wolf otrzymał niepotwierdzone zawiadomienie o zaginięciu siostry Królewny Śnieżki – Róży Czerwonej. Prawdopodobnie stała się ofiarą aktu przemocy. Mieszkańcy proszeni są o zachowanie czujności i ograniczenie nocnych wypadów.
  W Chinatown widziano Księcia Uroczego w towarzystwie pięknej blondynki. Wychodzili z Gottfrieds i udali się do najbliższego hotelu. Najwyraźniej były mąż Królewny Śnieżki znudził się prawdziwym członkom europejskich rodzin królewskich. 
 •  1 listopada 2016r. - 1 grudnia 2016r. Burmistrz Cole oficjalnie ogłosił rozpoczęcie Dni Pamięci, które w tym roku będą trwały przez pierwsze dwa tygodnie listopada. Przypomina, iż jest to przede wszystkim czas zadumy i wspominania Baśniowców, którzy odeszli, ale również czas zabawy, przebieranek i zbierania słodyczy - także na przyjęciu, na które wszystkich serdecznie zaprasza do sali balowej Woodlands.
  Przestrzega również przed przesadnym straszeniem Doczesnych podczas ich tradycyjnego Halloween.
 • 1 grudnia 2016r. - 1 stycznia 2017r. —  Dni Pamięci już za nami, ale wielkimi krokami zbliża się Gwiazdka. Pierwszy śnieg już spadł, a ulice są niebezpiecznie oblodzone. W sklepach zaczęła się już przedświąteczna gorączka, której mieszkańcy chętnie się poddali - zarówno Baśniowcy jak i Docześni. Jednym słowem bez zapowiedzi zaszczyciła nas zima.
  W Woodlands postąpiły więc przygotowania do Balu Zimowego, na który zaproszeni zostali tylko najznakomitsi goście. Władze miasta planują jednak zorganizować coś również dla mniej zamożnych mieszkańców, ale niestety będzie to raczej mały występ jasełkowy lub świąteczny koncert na jednym z placów Fabletown, niźli elegancka uroczystość. 
 • 1 stycznia 2017r. - 4 lutego 2017r.  Mieszkańcy Fabletown hucznie powitali Nowy Rok! Baśniowcy, którym szczeliwie udało się zdobyć zaproszenia na bal w Woodlands mieli okazję wysłuchać pięknego koncertu i skosztować najlepszych potraw zupełnie za darmo. Inni spędzili tą noc na głównym placu dzielnicy oglądając fajerwerki, w lokalach lub w swoich mieszkaniach. Niezależnie od sposobu świętowania każdy zgodnie przyzna, że szczęśliwie zakończył się pewien etap i czas rozpocząć nowy, 2017 rok.
  PODEJRZANY ARTYKUŁ
  O poranku pierwszego dnia Nowego Roku, w biurze burmistrza pojawił się przerażony mieszkaniec Fabletown, ściskając w dłoni jedną z doczesnych gazet. Przeczytał w niej artykuł nieznanego autora głoszący, iż odkrył on tajemnicę dzielnicy Baśniowców. Zarówno Król Cole, jak i szeryf wraz z Wiedźmami zostali postawieni w stan gotowości. Wilk i Śnieżka, zastępca burmistrza, wzięli sobie za punkt honoru, by odkryć tożsamość tajemniczego autora oraz poznać motywy jego działania.
  Czy Fabletown jest zagrożone?

 • 4 lutego 2017r. - 22 marca 2017r. —  Zima z lekka odpuszcza, ale wciąż jeszcze daje o sobie znać. Tymczasem w powietrzu oprócz spóźnionych śnieżynek wisi coś jeszcze. Wielkimi krokami zbliża się bowiem dzień zakochanych, a gdzie indziej jak nie w Fabletown miałoby to się wiązać z potężną magią. Pocałunek prawdziwej miłości? To chyba już nie ta bajka, teraz lepiej zaopatrzyć się w drogi wisiorek dla ukochanej. Ewentualnie można się pokusić o kupno podejrzanych eliksirów, tylko po co wpadać w paranoję. Przecież wystarczy zarezerwować stolik w „Bella Notte” i wyszeptać kilka czułych słówek na uszko. To zawsze działa, zwłaszcza w Walentynki.

  Dochodzenie w sprawie podejrzanego artykułu trwa. Szeryf ma już konkretne podejrzenia, a władze gotowe są zrobić wszystko, byle zachować tajemnicę dzielnicy Baśniowców w ukryciu. Muszą działać szybko, bo zbagatelizowany z początku przez Doczesnych temat coraz częściej pojawia się w gazetach. Drobne pogłoski rozdmuchane w działach plotkarskich i mimochodem wtrącane w wywiadach uwagi. Problem musi być zduszony w zarodku, co też ma się stać już niebawem, jak zapewnia Król Cole. Mieszkańców uprasza się o niepanikowanie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon wykonała Night Tear. Źródło: WallPaper. Obsługiwane przez usługę Blogger.