czwartek, 29 czerwca 2017

Złudzenie, bracie, lusterko do wabienia skowronków.

Jamael Ali
Fizyczne 22 lata | Zbuntowany dżin | Barman w Puddin 'n' Pie | Mieszkaniec Woodlands | Ignorant
Wchodzisz do pewnego, nadgryzionego już zębem czasu budynku. Tynk osypuje się ze ścian, a tapeta odrywa się w niektórych miejscach, dodając miejscu przedziwnej surowości i obrzydliwości. Podmuchy zimnego wiatru wprawiają w ruch skrzypiące okiennice, a trzeszcząca pod wpływem kroków podłoga wywołuje nieprzyjemne dreszcze, rozchodzące się po całym ciele. Pomimo wyraźnie odczuwalnego strachu brniesz dalej, decydując się na zwiedzenie piętra. Kręte, powoli rozpadające się schody prowadzą cię do obszernego, niemal pustego pomieszczenia. Rozglądasz się wokół, próbując przyzwyczaić oczy do panującej w pokoju ciemności. Powoli poruszasz się do przodu, ślepo poszukując czegokolwiek, co mogłoby cię wspomóc. W końcu twój wzrok natrafia na niewielką szczelinę, od której bije przedziwnym blaskiem. Postanawiasz podejść bliżej, by po chwili z hukiem otworzyć, już dawno spróchniałe, drzwi. Odczuwasz ogromne zaskoczenie, gdy sceneria ulega diametralnej przemianie, a po zapuszczonej kamienicy nie pozostaje nawet najmniejszy ślad. Ozdobna sala urządzona w stylu typowo arabskim, zdobiona abstrakcyjnymi ornamentami wydaje się aż przytłaczająca. Mimo wszystko postanawiasz wejść głębiej, zbadać nieludzko piękne lokum. Wtem, u kresu swej wędrówki, dostrzegasz humanoidalny posąg, przypominający jedną z mitycznych istot, o których tak wiele czytałeś. Przez ułamek sekundy wydaje ci się, że nie jest on jedynie bezduszną skałą, a żyjącym organizmem. Elementem, który szczególnie przyciąga twą uwagę są sporych rozmiarów dłonie, a właściwie dzierżone w nich lampy. Wypolerowana na błysk złota powierzchnia przywołuje na myśl te, w których przed laty trzymano dżiny, magiczne zjawy spełniające życzenia. Rozpala cię ciekawość, a myśli o możliwym bogactwie nakłaniają do przetestowania starych legend. 
Którą lampę potrzesz? 

***
Skromna, lecz, jak mam nadzieję, jakkolwiek interesująca karta. Nie pamiętam, kiedy ostatnio tworzyłam kartę postaci, dlatego z góry przepraszam za wszelkie niedoskonałości.
Czekamy z Jamaelem na ewentualnych chętnych c:
Cytat w tytule podchodzi od Julio Cortazara. 

7 komentarzy:

 1. [Witam ze strony Casha kolejnego pracownika PN'P :) Mam nadzieje, że jakkolwiek ale będzie ci się w tym miejscu pracowało.
  Ze swojej strony chce bardzo pochwalić pomysł na "którą lampę potrzesz", mega fajny - przypominałby trochę paragrafówkę, jakby był dłuższy :) No i poza pochwałami, dużo dużo dużo weny oraz świetnej zabawy!
  W razie czego zapraszam do siebie - mogę nie odpisać jeszcze przez ten tydzień, bo tworzę "opko" i chodzę na rajdy w WoWie ale mam nadzieję, że coś razem wymyślimy! :)]

  Cash

  OdpowiedzUsuń
 2. [Cześć! Witam serdecznie fajnego dżina :) Karta jest świetnie napisana, zdjęcie klimatyczne, no nic tylko chwalić i rozpływać sie nad świetnością tego wszystkiego :)
  Weny, wątków wielu, oraz czasu i jak najdłuższego pobytu u nas na blogu :D W razie chęci to zapraszam do jednego ze swoich panów, może coś wymyślimy?]

  Lucyfer
  Willard
  Ivan
  Erwin

  OdpowiedzUsuń
 3. [czemu tak skromnie? "ewentualnie chętnych" sie pewnie znajdzie ^_^ Nie masz na co narzekac - karta wyszla spoko.
  Dużo watkow i powiazan]

  Shakuntala

  OdpowiedzUsuń
 4. [Mam słabość do Dżinów, przyznaje się bez bicia :D Wcześniej nie podejrzewałbym Manu o siedzenie w magicznej lampie, a tu proszę! Karta świetna, bardzo przyjemnie się czyta. Jestem teoretycznie na urlopie, ale na wątek z jednorożcem zapraszamy w razie chęci :)]

  Amarcia

  OdpowiedzUsuń
 5. [Witaj :) Stworzyłaś naprawdę świetną kartę z fajnym pomysłem podziału na dwie lampy :) Do tego wszystko czyta się z przyjemnością.
  I zgłaszam się jako chętna do wątku, jeśli tylko chcesz :)]

  OdpowiedzUsuń
 6. [ Witam ma blogu :D
  Mam nadzieję, ze zostaniesz na dłużej :D
  Jeśli masz ochotę coś napisać z którymś z moich panów to zapraszam :) ]

  Alexander & Cillian

  OdpowiedzUsuń
 7. [Bardzo ciekawa forma karty, pierwszy raz taką widzę. Podoba mi się moment z wyborem (chociaż potarłam obie lampy! :D Gram na kodach). W każdym razie, bardzo podoba mi się to, jak dżin został wykreowany. Wydaje mi się... słodki? :D Nie wiem, czy to dobrze. W każdym razie podziwiam bardzo i życzę jak najlepszej zabawy! <3]

  Shadow Mortem

  OdpowiedzUsuń

Szablon wykonała Night Tear. Źródło: WallPaper. Obsługiwane przez usługę Blogger.