poniedziałek, 8 maja 2017

Won't tell anybody how you turn my world around

Kapłanka Avalonu | Pani Jeziora | Czarodziejka | Kobieta z zaświatów
wolny duch | właścicielka sklepu ogrodniczego "Oakley" | nielegalna wiedźma
W przeszłości różnie ją nazywano. Bywała już czarodziejką, uwodzicielką, zgubą Merlina, jedną z Czterech Wielkich Królowych, Śmiercią... Swego czasu była nawet Panią Jeziora, chociaż większość woli pamiętać jedynie jej szlachetne i podporządkowane woli Bogini poprzedniczki służące Camelotowi, często przypisując im jej dokonania i osiągnięcia. Być może dlatego, że świat woli pamiętać jedynie kobiece ideały, zapominając o tych, które łamały zasady. Nimue nigdy nie była posłuszną, delikatną i szukającą oparcia kobietą. Przypominała raczej niczym niepowstrzymaną burzę, niszczącą wszystko, co stanęło jej na drodze do celu. Była niczym sama śmierć, przed którą upadali nawet najpotężniejsi.

Dziś jest raczej tajemniczą samotniczką, o której wiadomo równie niewiele co dawniej, gdy przybyła z zaświatów do Avalonu. Elegancką i nieco niepokojącą. Właścicielką wygodnego i kosztownego domu na granicy Fabletown i Brooklynu, a także sklepu ogrodniczego "Oakley". Zjawiła się w Fabletown stosunkowo niedawno, dokładnie w noc Samhain, gdy granice między światami stają się najcieńsze. Podobno z baśniowego świata zabrała jednie stary, potężny dąb, o który dba niczym o największy skarb. Wciąż skrycie praktykuje czarną magię, choć wykorzystuje ją jedynie dla swoich własnych celów. Okazjonalnie i za odpowiednią zapłatą, lub obietnicą przysługi, działa jako nielegalna wiedźma,  u której można zdobyć wyjątkowo rzadkie i unikalne zaklęcia. Na co dzień chodzi swoimi własnymi drogami i trzyma się na uboczu społeczności. A przynajmniej do czasu, gdy ktoś nie wejdzie jej w drogę.

Nawet najzacieklejsza bestia zna choć cień litości.
Ja nie znam, więc bestią nie jestem.

(W. Szekspir)


Z okazji mojego powrotu do życia, witam wszystkich ponownie i zapraszam na wątki. Buźki użyczyła śliczna Winona Ryder, w podstronach Sapkowski i "Świat Króla Artura. Maladie", a w tytułach Cheryl Cole i "Parachute". Merlin do oddania, jeśli postanowi się zjawić zostanie ukochany i dostanie cudowny wątek. <3NOTKI:
Pewnego razu w grudniu [+18] / Annwn [już niebawem] / ...
Z Boćkiem - Szczyt szczytów [+18] / ...

KÓŁKA:

55 komentarzy:

 1. [Jako że brzydko przykryłam, przyszłam powitać, pochwalić, pozachwycać się, i w ogóle. Ale to wszystko przecież już wiesz :3
  Chodź do mnie na nasz piękny niepoprawny czarodziejski wątek!]

  Oscar Wielki i Potężny

  OdpowiedzUsuń
 2. [O manio tak bardzo kocham za Winone i Sapkowskiego. Na Merlinie za nic się nie znam, ale pani taka ładna i no... Winona. XD A i jeszcze bym zapomniała wspomnieć o sklepie ogrodniczym, a to taki fajny pomysł, tym bardziej że Valerie i ja kochamy różnego typu kwiatki oraz roślinki. Więc na pewno tam wpadniemy! c:]

  Valerie

  OdpowiedzUsuń
 3. [ Ahoy mamuśka :3 Oczywiście karta jest prześliczna i wszystkie podstrony pochłonęłam na jednym wdechu. Jakże by mogło być inaczej. Trzeba nadrobić te lata, podczas których się mamci nie znało XD <3 Czy w tej rodzinie jakikolwiek dzieciak dorastał prawidłowo pod okiem kochających rodziców? Klątwa jakaś normalnie!
  Ale dosyć paplaniny. Nimue i drewno <3 Co tu więcej dodawać? XD ]

  Hakuś

  OdpowiedzUsuń
 4. [No dobra, ogólnie to są sąsiadami, można tak powiedzieć. To już jakieś zaczepienie. Jakieś. I chyba jedyne, które wpadnie mi do głowy. Wiesz przecież że ja i myślenie to zły pomysł :( Nie potrafię wymyślać, łączyć wątków, eh. Lama. Ale zacznę jak coś podeślesz, bo też tego wątku za nic nie odpuszczę! <3]

  Oscar Wielki i Potężny

  OdpowiedzUsuń
 5. [Cześć, kochana siostro, bracie i możliwa teściowo w jednym pakiecie! xD
  Piękny opisik Merlina, więc trzeba go komuś do przejęcia wcisnąć, bo Lucy chce takiego zacnego teścia na blogu! <3
  Eh, i jeszcze muszę cię przeprosić, bo czuję się współwinna... Nie wiem, czy kiedykolwiek mi to wybaczysz... Obawiam się, że zostałaś zarażona tęczozą! Tak! Widzę to w zakładkach! xD Rainbow is in the air! <3 Nie wiem tylko, jak się zaraziłaś, ale nie poruszam tego tematu :> xD
  Kocham cię za sklep ogrodniczy i projektanta ogrodów! Rozumiem, że to stanowisko czeka na mnie? xD
  Wy i te wasze drewno... :")]


  Przyszła, piękna i cudowna synowa

  OdpowiedzUsuń
 6. [Cześć, mamo. :D Bardzo fajna karta, bardzo fajna Pani, do tego Cheryl w tytule, a nie słyszałem jej już całe wieki. Żyje jeszcze w ogóle? :D No, ale tak na poważnie, to dużo weny, żeby Ci wątków nie zabrakło, no i chodź do mnie, gdybyś chciała. <3]

  dziabąg

  OdpowiedzUsuń
 7. Wypuściła cicho powietrze z płuc. Od jakiegoś czasu stała. Po prostu stała. Z ramionami skrzyżowanymi pod biustem, obserwowała.
  Nocą nie było tego tak bardzo widać. Rankiem, gdy wzeszło słońce… wyglądać to mogło jeszcze na poranną mgłę. Ale było już popołudnie. A coś, co można było nazwać do tej pory zwykłym zjawiskiem pogodowym, rozprzestrzeniało się coraz bardziej, jakby wbrew naturze.
  Czuła się tak cholernie bezradna. Fakt, że nie miała pojęcia, jak rozprawić się z magicznym zagrożeniem dla Fabletown nie dawał jej chwili wytchnienia.
  To było jak jakaś magiczna apokalipsa dla wybranej części miasta. Mgła, która pojawiła się – wręcz znikąd – a potem zaczęła po kolei odbierać świadomość części dzielnicy. Ludzie przestali pojawiać się w pracy, w niektórych miejscach życie jakby nagle umarło – ktoś nawet, prowadząc samochód, zasnął i wbił się w lampę uliczną.
  To wszystko obserwować mogła tylko z daleka. Patrząc i czekając. Na cud albo na ratunek. Jak jakaś durna księżniczka więziona w wieży, czekająca na księcia z bajki.
  Z tym, że nawet we własnej bajce nie była księżniczką. Była królową, która własnoręcznie wzniosła lodowy pałac, która własnoręcznie powołała do życia śnieżną armię. Która zawsze kontrolowała swój los, układała swoje życie po swojemu.
  A teraz nie mogła nic zrobić. I jedyną nadzieję pokładała w osobie, o której wspomniał jej Mordred. Zaufała mu – czemu miałaby tego nie zrobić? Nie miała teraz też i zbyt wielkiego wyboru. Nie było czasu, aby wybrzydzać, szukać dziury w całym. Nimue, dawna uczennica największego maga wszechczasów, jest ich jedyną nadzieją.
  Gdyby jeszcze tylko…
  W momencie, w którym miała już w myślach wyklinać ją od wszystkiego, co najgorsze i nieodpowiedzialne, usłyszała pukanie do drzwi swojego apartamentu. Czym prędzej odeszła od okna, by otworzyć drzwi i wpuścić do środka – dzięki bogom – właśnie nią.
  — Na najjaśniejszą Amaterasu, powiedz mi, że masz pojęcie, co to w ogóle może być – rzuciła na dzień dobry, gdy zamykała za nią drzwi.
  Salon Miyuki był jakby przejściem do całkiem innego – azjatyckiego – świata. Ściany swoją barwą przypominały przybrudzoną biel. Na nich natomiast widoczne były czarne znaki, których znaczenie znała najwyraźniej jedynie sama pani domu. Japońska katakana przepleciona czasem z hirakaną stanowiła tajemnicę dla każdego wchodzącego – ale na tle czarnych znaków wybijał się dumnie odlatujący żuraw.
  Na suficie próżno było szukać jakiegokolwiek żyrandola – źródła światła nie było również i zawieszonego na ścianach. Stojące lampy osłonione czerwonym papierem poustawiane były w każdym rogu salonu. Natomiast w rogu, nieopodal okna, zauważyć można było niski stolik, przy którym porozrzucane były wielobarwne poduszki.
  I to właśnie w jego stronę podeszła teraz Miyuki.
  — Ta… mgła… zdaje się rozprzestrzeniać coraz bardziej. Jeśli będziemy zwlekać jeszcze dłużej… - westchnęła cicho, gdy raz jeszcze zerknęła przez okno, na dziwny pył pochłaniający miasto coraz bardziej – być może nie będzie miał nas kto ratować.

  Miyuki Fuyuhime

  OdpowiedzUsuń
 8. [Ja jak zwykle na wątek bardzo jestem chętna, więc się zgłaszam. ;) Lepszych jakoś pomysłów mi brak, a przyszłam ostatecznie do tej pani bo no, muszę odwiedzić ten sklep ogrodniczy. A więc może Val by się tam wybrała i była świadkiem jakiejś nieciekawej sytuacji? Nie wiem, nie wiem, pustka w głowie ale staram się, naprawdę. XD]

  Valerie

  OdpowiedzUsuń
 9. [ Z opóźnieniem, ale witam serdecznie kolejną postać :D
  Życzę wielu ciekawych wątków i mnóstwa weny :D ]

  Alexander Heller

  OdpowiedzUsuń
 10. [Heloł Lucyfer is hir!
  Witam z opóźnieniem, ale jakoś wcześniej nie potrafiłem się zabrać do napisania czegokolwiek :/ Mam chwalić twoją kartę? Czy może powiedzieć, że ona jest zUa, okrutna oraz najlepiej żeby się nie pojawiała tutaj na tym świecie?
  Jeśli wybierasz opcję numer dwa, to wiedz że złego słowa nie usłyszysz ode mnie.
  To teraz przejdę ładnie i zgrabnie do spraw ważniejszych. Mianowice, nie ma że nie, ale chcę mieć z tobą wątek :D Ty dobrze o tym wiesz, osobiście to obojętnie mi z którą twoja postacią coś wymyślimy. Jedno będzie pewne, to będzie po po prostu E-P-I-C-K-I-E!]

  Lucyfer
  Will
  Ivan

  OdpowiedzUsuń
 11. [Dla mnie Bowie też jest nieśmiertelny. I idealny. :)
  Dziękuję i wpadam, żeby coś w końcu z Tobą napisać, bo ostatnio nam nie wyszło takie cudowne powiązanie. Trzeba to nadrobić :)]

  Kostia

  OdpowiedzUsuń
 12. [Hej! Ślicznie ci dziękuję za takie miłe powitanie :D W skórze Casha czuję się dużo lepiej, bardziej odpowiada moim zainteresowaniom :) Marianne była ciekawym doświadczeniem i naprawdę mile ją wspominam, ale... Cash jednak jest swobodniejszy.
  A tak kombinuje, obecnie robię dużo researchu żeby pomysł jaki mam w planach był mało "cringy", a bardziej uświadamiający :) Ty też coś kombinujesz widziałam - nie mogę się doczekać! Macie tu naprawdę super opowiadania i mega, mega różnorodne.
  Napisałam pod kartą Nimue bo wydaje mi się, że tu znajdziemy więcej powiązań - Hagen jest cudowny, ale nie wiem czy chce narażać się Tytanii i Oberonowi hahaha Może coś związanego z Merlinem? Wiadomo coś o nim?]

  Cash

  OdpowiedzUsuń
 13. [Witam ponownie i cieszę się, ze jesteśmy mile widziane :D Mam nadzieję, że wszystko u Ciebie już w porządku! Nimue mnie uciekła i przyznam, ze naprawdę ma śliczną buźkę :) Wcześniej myślałyśmy o wątku z inną Twoją postacią, więc Tobie pozostawiam decyzję! Osobiście uwielbiam dwie postacie i z każdą powiązałabym jakoś Amarcię. Pytanie tylko, czy uda nam się to z tymi dwiema paniami?]

  Amara

  OdpowiedzUsuń
 14. [Miejsce rezerwuję, a na pomysł czekam ;)

  (może się doczekam) :D]

  Oscar Wielki i Potężny i nikt nie jest tak mocno fejbjulus jak on!

  OdpowiedzUsuń
 15. [ Oj mamciu, jak to jak będziemy pisać na trzy wątki? Z wielką przyjemnością! XD <3
  Nimue i drewno, Hak i ruda kłoda. Taaaak... To zdecydowanie rodzinne ;) ]

  Hakuś

  OdpowiedzUsuń
 16. [ Dzięki XD
  Wątek chętnie jakiś napiszę :)
  Masz może jakiś pomysł? Albo chociaż myśl, którą moglibyśmy wykorzystać? ]

  Alexander

  OdpowiedzUsuń
 17. [Ja bardzo chętnie. Szczególnie, że wiem, które drzewo spodobałoby się Leszemu najbardziej.
  Proponuję na początek typowo pracowniczy wątek. Leszy pewnie pracuje już od miesiąca, pewnie niecałego na stanowisku ogrodnika.]

  Lachlan

  OdpowiedzUsuń
 18. [Ja jak zwykle wolałabym pokręcić, bo w zwykłe i zwyczajne kompletnie nie umiem. XD Myślę tylko co mogłybyśmy wykombinować, ale coś mi nie idzie. Dlatego bardzo chętnie przyjmę jakiś pomysł, może wtedy coś mnie natchnie. :)]

  Val

  OdpowiedzUsuń
 19. [Dziękuję i nawzajem. :)
  Kto wie, może namówisz... O ile więcej czasu uda mi się znaleźć. Zobaczymy jak to będzie. A tymczasem zapraszam Cię do wilczka.]

  Hati

  OdpowiedzUsuń
 20. [Pałsztajnie mój. <3 Wbijaj na wątek do Morgańci. ;)]

  Asherah Connor & Morgana Le Fay

  OdpowiedzUsuń
 21. [ Jej wróciłaś <3333
  Jeszcze pytasz? Za razem czekam, jaki i kombinujemy tutaj wąteczek <3 Drewno musi być XD ]

  Hakuś

  OdpowiedzUsuń
 22. [Wreszcie Nimcia wróciła do gry, jak się cieszę. <3 Szczek, szczek. ;) Jednakowoż poważnie, szukamy pomysłu na wątek, bo koniecznie musimy coś napisać! :D]

  ̶D̶o̶b̶r̶a̶ wiedźma Morgana

  OdpowiedzUsuń
 23. [Cześć, dziękuję ślicznie za powitanie i miłe słowa! Oczywiście chęć na wątek jest, ale nie mam żadnego konkretnego pomysłu :c]

  Keira Tyler

  OdpowiedzUsuń
 24. [Dziękuję za tak miłe powitanie Mary! Strasznie mi miło <3 Z wizerunkiem i owszem, bo co to jest dla wiedźmy przybrać inne rysy? :D
  Na wątek jestem jak najbardziej chętna! Tylko jak je połączyć? Masz może jakiś pomysł, czy robimy burzę mózgów? ;)]

  Jack & Mary

  OdpowiedzUsuń
 25. [Ja wiem, ze obiecałem. Ja wiem...no to masz może jakiś pomysł, albo cokolwiek? No i z kim chcesz konkretnie wątek? :D Bo wiesz, to jest taka rzecz istotna ;)]

  Lucek

  OdpowiedzUsuń
 26. [ Straciłam rachubę XD
  Co za pytanie XD Trochę ukochać, trochę podręczyć! To najlepsza kombinacja wszystkich możliwych opcji :> Ja kocham go męczyć. Nosz po prostu uwielbiam! ]

  Hakuś

  OdpowiedzUsuń
 27. [Po rozwodzie z Bestią moja Chelsey z chęcią zaprzyjaźniłaby się z Nimue <3 Bardzo dziękuję za powitanie i wiele ciepłych słów i mam nadzieję, że rzeczywiście właściwa matura pójdzie mi znacznie lepiej, niż totalnie zwalona próbna matura ;c]

  Chelsey

  OdpowiedzUsuń
 28. [W ogóle rodzina Eastwoodów to jakieś marzenie. A Scotty... Eh, rozpływam się za każdym razem jak widzę jego buzię. I sobie ostatnio go ukochałam. ♥ Długo nie mogłam znaleźć wizerunku, ale dobrze, że przypomniałam sobie o klonie Clinta. <3
  Powiem szczerze, że miałam cichą nadzieję na pojawienie się czarodziejki, która zmieniła Bestię, choć nie miałam konkretnego pomysłu na wątku. Dlatego z wielką chęcią przystanę na Twój pomysł. <3 Po głowie chodziło mi, aby Ryan, w ekstremalnych chwilach, wciąż zmieniał się w Bestię. Tylko pod wpływem silnych, negatywnych emocji. Więc jakby dało radę z tym, to mógłby z pretensją przyjść do Nimue, aby mu wyjaśniła co takiego się z nim dzieje, skoro znalazł tą prawdziwą miłość, klątwa zdjęta, więc nie powinno nic takiego mieć miejsca.;D]

  Beast

  OdpowiedzUsuń
 29. [Moja Chelsey naprawdę mocno kocha Bestie, ale czuje się niechciana i niczym zabawka przestawianą z kąta w kąt. Nowe środowisko zaważyło na ich małżeństwie i to za pewnie doprowadziło również do rozpadu małżeństwa, dlatego ktoś z kim będzie mogła czasem szczerze porozmawiać nawet przy szklaneczce czegos mocniejszego z pewnością jej się przyda :D
  Matura trochę mnie przeraża ale wszystko jest do przeżycia :3]


  Chelsey

  OdpowiedzUsuń
 30. [ Jestem sadystką i tego nie ukrywam xDDD
  Tak! Chcę mamusię :> ]

  Haczek

  OdpowiedzUsuń
 31. [Oczywiście! Już czekam na to. <3]

  Morgańsia

  OdpowiedzUsuń
 32. [Dziękuję za taką ilość serduszek, od razu mi się Mordred czuje dowartościowany. <3
  Porwij mnie na wątek Nimue, czekam! <3]

  Mordred

  OdpowiedzUsuń
 33. [Ja całą sobą pokochałam Scotta.♥ Myślę, że bez problemu się dogadamy, gdyby trzeba było się nimi "podzielić"... xDD
  I nie miałam o tym kompletnie pojęcia, ale cieszę się ogromnie, że to w ogóle jest możliwe. Już w trakcie tworzenia Bestii miałam taki zarys, bo z pewnością dzięki temu można w ciekawy sposób urozmaicić wątki. :D Tak mi wpadło do głowy, że mógłby zobaczyć ją kilka razy w kasynie. On niby jest z tych co najpierw robią, a potem myślą, ale teraz by mu odwaliło i chciałby się upewnić czy ta kobieta, to aby na to ta, która na niego sprowadziła tą klątwę. Więc przez jakiś czas mógłby ją śledzić, aby się upewnić czy aby na pewno to jest ona, bo by na przypadkową osobę nie nawrzeszczał. ;D Nimue może sobie z tego zdawać sprawę, gdyby z Twojej strony była chęć, albo i nie. To któregoś wieczoru przycisnąłby ją, aby zaczęła mówić. Jak myślisz?;D]

  Beast

  OdpowiedzUsuń
 34. [W drzewo? To brzmi fascynująco! XD
  Podoba mi się chyba bardziej druga opcja! Bo z pierwszej to z charakterem Mary ciężko byłoby coś wyklecić innego, niż czystą nienawiść później. xD Także wracając co do zmienienia Mary w wiedźmę i nauczenia jej tajemnej sztuki bycia złym do szpiku kości (XD)... tylko pytanie czy zaczynamy już tutaj, w Fable, czy piszemy od przeszłości? Jeśli od Fable to trzeba pokminić z przeszłością i ją jakoś ustalić. Hmmm... Mary mogła chodzić nieszczęśliwa i zapłakana przez długi czas, aż do czasu, gdy spotkała Nimue, bądź ta miała dość słuchania jej łkania i wtedy zaoferowała jej pomoc? A potem w Fable już mogły przechodzić obok siebie i rozpoznać? Mimo że Mary wygląda zupełnie inaczej niż wtedy (w końcu teraz wygląda jak Azjatka xd)]

  Mary

  OdpowiedzUsuń
 35. [A zobacz co to za smok... ;>]

  Drake&Erik

  OdpowiedzUsuń
 36. [ Każdemu może się taki napad zdarzyć XD
  Kurcze, dajesz mi wybór, a ja w podejmowaniu takich decyzji cienka jestem XD Choć do tej pory to o Merlinie była mowa, więc można by przy tym zostać.
  Co ustalałyśmy? Szczerze przyznam, że w tej kwestii pamięć mnie zawodzi. Bo w sumie to dość dawno było XD Także musimy chyba pokombinować, może przy okazji coś nam się przypomni ;) ]

  Haczek

  OdpowiedzUsuń
 37. [sama nie wiem co tu robie.
  Tiaaa a widzisz u mnie tlumy? Na dobra sprawe nie wiem kto w rzeczywistosci jest a lista nic nie daje. Moze jak wypuszcze korzenie i zakwitne znajdzie sie ktos na w miare regularne pisanie a tak to sobie bede wisiec az znowu zapomne o jakies liscie xD.
  Ksiecia nie ma (brzydkiego kaczatka ni ma xD) a zdjecie klatwy niestety skonczylo by sie ponowna smiercia najlepszym wypadku. Zreszta bycie ptakiem nie jest takie zle. Ma niezly zmysl pogodowy i nawet popularnosc w TV ^_^ (rankingi mowia wszystko - skromnosc xD)
  No ale mozemy cos sprobowac.
  A wez, Q mnie zje na miejscu. ;p
  btw. jak tam nasze drzewko? jeszcze zyje? *smiech*]

  sama-wiesz-kto xD

  OdpowiedzUsuń
 38. [ Się nie udał ci powie XD Ale też mi się zdaje, że przez wzgląd na oczka i drewno to tatko Merlin idealnie pasuje XDDD
  Też mi się coś tak kojarzy, jak mówisz. Myślę jednak, że rzeczywiście najlepiej będzie jak pokombinujemy sobie coś tam na gg i ładnie wszystko ustalimy. A kłótnie z Oberonem i hejcenie Lucy zawsze dobre XD <3 Kochana mamusia :3 Skoro synek sam o siebie zadbać nie umie to trza go trochę przypilnować XD Przecież to taki młodziak! ]

  synuś

  OdpowiedzUsuń
 39. [Tak! To jest świetny pomysł, bo Nimue mogła pomóc Mary w ukształtowaniu jej aktualnego charakteru. A co do pisania w przeszłości to jestem za, bo brzmi niezwykle ciekawie! Czyli piszemy od spotkania, gdzie Nim spotyka zapłakaną Mary, tak? To która zaczyna?]


  Mary

  OdpowiedzUsuń
 40. [A ja bardzo chętnie powalczę o tytuł najbardziej wrednej wiedźmy, mimo to! :D
  Dziękuję za powitanie. <3]

  Miyuki Fuyuhime

  OdpowiedzUsuń
 41. [Przepraszam za taki poślizg, troszeczkę mi się tutaj przysnęło. :D
  Myślę, że ta róża zadziała na niego tak jak czerwona płachta na byka. Róże to jego słaby punkt, przypominają mu o tym kim się stał i dlaczego, stąd też wieczna przypominajka na kciuku. :D Teraz tylko pytanko czy mam zacząć czy bierzesz na siebie. :)
  Wydaje mi się, że najważniejsze rzeczy mamy ustalone, więc chyba można już śmiało przejść do pisania. :D]

  Beast

  OdpowiedzUsuń
 42. [No i patrz, ty tak ładnie mi komentarz napisałaś, a ja co? Jak menda nie odpisałam na propozycje burzy mózgów... D:
  Nimcia ma jakiejś dziwne pragnienia lub dziwne przypadłości w których może jej pomóc Cash i przy których mogą się spotkać? Na przykład na jakimś *WIELKI CUDZYSŁÓW* "przyjęciu"?]

  Cash Paul Knowles

  OdpowiedzUsuń
 43. [Wszyscy mi piszą, że ona jest genialna, a poza zaczęciem u Smoka nie widzę tej genialności, no nie umiem tego dojrzeć po prostu xD
  Zostać na dłużej też bym chciała, bo mi się tu podoba i w ogóle, wena dopisuje :D więc przy okazji zaczepiam o wonteg!
  I bardzo klimatyczne zdjęcie do karty dobrałaś. W ogóle całość twojej karty sprawia, że mam ochotę brać się za Merlina ( bo w sumie i tak druga postać planuje) ale mój Merlin to byłby stary świr, a nie dostojny Pan Mag xD]

  Moryena

  OdpowiedzUsuń
 44. [To ja nam zacznę. Odżyłam tutaj, więc niedługo podeślę zaczęcie.:D]

  Bestia

  OdpowiedzUsuń
 45. [Dzień dobry! Zostańmy przy dokThorze :D Kwiatki doniczkowe i sekatory to co prawda nie nasz temat, preferujemy inne narzędzia, ale czarna magia, czemu nie... :D Mam kilka drobnych pomysłów do rozwinięcia, więc jeśli zainteresowanie jest, to chętnie rozwinę!]

  Harley Fletcher

  OdpowiedzUsuń
 46. [Wpadam, wpadam i dziękuję za powitanie :D Konkurencja jak w mordę strzelił! A co do wątku to bardzo chętnie, ale chwilowo nie przychodzi mi do głowy jak je połączyć, chyba łatwiej będzie z Charlotte, bo dwie wiedźmy to już zupełnie nie wiem co mogłyby robić :P]

  Charlotte & Jaga

  OdpowiedzUsuń
 47. [bo dziwnie to by zabrzmialo xD a to i tak lekka gra slow.
  Jak ogladalam seksowna wersje to prawie plakalam ze smiechu.
  Zrobisz mi Lanca? ^__^ Ale Nimcia tez dobra, tylko niestety starej religii ale sie wytnie hehe]

  G.

  OdpowiedzUsuń
 48. [Dziękuję ślicznie za powitanie i tak miłe słowa :)
  Do Złej Królowej przymierzałam się już od kilku miesięcy, ale dopiero Burton mnie pchnął do przejęcia jej :D Nie jestem pewna, czy szczęśliwe zakończenie w jej rozumieniu będzie równie szczęśliwe dla innych Baśniowców oraz Doczesnych, ale może coś się jeszcze w jej dążeniach pozmienia :D
  Do Nimue pasowałaby chyba i Regina, która para się czarną magią i Verity, która pomimo perfekcyjnego wizerunku wcale taka perfekcyjna nie jest. Obydwie mają równie krwawą przeszłość i teraźniejszość, ale Verity chyba niedługo się nieco uspokoi pod wpływem Kapelusznika. Także chęci z mojej strony jak najbardziej są i w sumie teraz zależy, z którą postacią wolałabyś pisać :)]

  Regina & Verity

  OdpowiedzUsuń
 49. [Zapowiada się naprawdę ciekawie, więc jestem za :D Można zacząć od luźnego spotkania w mieszkaniu Lorens przy lampce winka. Niestety nie mogę wziąć na siebie zaczęcia, zważywszy na fakt zaległości blogowych, ale i tych prywatnych ;c Mam nadzieję, że się nie gniewasz :)]


  Chelsey

  OdpowiedzUsuń
 50. [Dziękuję i przepraszam Cię, że dopiero teraz odpisuję. :) Ja się za to popłakałam ze śmiechu na notce świątecznej, więc jesteśmy kwita! A po wątek przybywam, najlepiej na jakąś burzę mózgów.]

  Nowoczesny Poseł Percy

  OdpowiedzUsuń
 51. [Dziękuję bardzo i przepraszam za opóźnienie. :) Mam nadzieję, że Inga się przyjmie i wytrwamy.]

  Inga Vijkner

  OdpowiedzUsuń
 52. [Bardzo lubimy prezenty :) Pamiętam, jak wspominałaś na chacie o tym zacnym pomyśle, więc z Arturem będziemy zaszczyceni jeśli obdarzysz nas rozpoczęciem, a my postaramy się sprostać zadaniu i kontynuować historię. Kochamy Merlina i bardzo chętnie dowiemy się, co tak naprawdę zaszło i czemu nie było go, gdy był najbardziej potrzebny.]

  ŚPIĄCA KRÓLEWNA AKA ARTUR

  OdpowiedzUsuń
 53. [Hej, hej! :D Dziękuję za miłe słowa i mam nadzieję, że uda mi się nie zepsuć Snow :D Z Nimcią chętnie bym coś napisała, bo jej kreacja mega przyadła mi do gustu :D Plus karta ślicznie wygląda z tym dobranym wizerunkiem :D Ale pojawia się problem, bo kompletnie nic nie chodzi mi po głowie :( Może, jak w końcu uda mi się przeczytać notki (w końcu do jednej sama wcisnęłam Snow), to coś mnie najdzie. Jak coś, to będę się odzywać :D. Chybam że Tobie coś chodzi po głowie, to chętnie wysłucham :) ]

  Snow White

  OdpowiedzUsuń
 54. [Chyba nie zaskoczę, że zacznę przeprosinami, ŻE TAK DŁUGO MI ZAJĘŁO - przepraszam. Bardzo. :<]

  Czekała dwa dni, a potem ujrzała go w ramionach innej. "Kocham cię, jesteś jedyna", czyli to były kłamstwa? Okłamywała mnie przez cały czas?, myślała zdruzgotana, patrząc na swojego ukochanego w ramionach innej. Co ta dziewczyna ma takiego, czego ona nie ma? Długie, czarne, piękne włosy? Są. Długie nogi? Są. Krągłości tam gdzie trzeba? Też. Twarz bardzo ładna? Jest. Charakter? Wierny i sympatyczny. Każdy ją lubił. To dlaczego? Czuła jak słone łzy spływają jej po policzkach, że nie może na to patrzeć, lecz obraz ten wracał i wracał, wciąż i wciąż.
  Pobiegła do lasu, by się ukryć przed światem. Nogi się jej ugięły, upadła na kolana przed drzewem, o które oparła czoło. Długo tak trwała, nim jej gardło rozdarł paniczny krzyk, przeplatany gorzkim szlochaniem. Dłonie wbiła w pień i trwała w swej rozpaczy, aż do momentu, gdy głos odmówił jej posłuszeństwa. Nie mogła dłużej krzyczeć, temu też zasłoniła palcami twarz przed roślinami. Miała wrażenie, że wszystko wokół ją obserwuje i współczuje jej tej rozpaczy. Ale czemu ona tak płacze za mężczyzną? Och, aleś ty jesteś żałosna. Pokręciła głową. Ale go tak bardzo kochała, co teraz ma zrobić? Mieli zamieszkać razem, mieli być razem. Miał być tylko jej, a ona jego? Co jej teaz pozostało?

  Mary

  OdpowiedzUsuń

Szablon wykonany przez drama queen. Obsługiwane przez usługę Blogger.