środa, 13 czerwca 2012

I just want to be myself.

Kilka faktów o mojej Morganie:


Thank you, Merlin. I know now who I really am. And it isn't something to be scared of. Maybe one day people will come to see magic as a force for good.

 • Pierwszymi objawami magii były prorocze sny i wizje. Dar Wzroku, który znany był Avalonowi od dawna. Małe dziewczynki, które doświadczyły wizji, bądź były pierworodnymi przekazywano kapłankom na wychowanie. Wiele lat spędzały na Wyspie Błogosławionych (znanej jako Avalon).
  Morgana często miewała takowe sny, które uważano w Camelocie za koszmary senne. Większość z nich jednak sprawdzała się. Przez Gaiusa, nadwornego medyka została nazwana widzącą.
 • Morgana znalazła się w Avalonie za sprawą Morgause, starszej siostry, a zarazem pierwszej córki Vivianne.
 • Magia objawiła się niepostrzeżenie. Jednej nocy, podczas koszmarów, przypadkowo Morgana podpaliła swoją komnatę i zniszczyła w niej okno. Dzień później udała się do osady Druidów, którzy wytłumaczyli jej, co powinna uczynić w związku ze swoim darem.
 • Nie rozumiała i potępiała, często otwarcie, decyzje Uthera o egzekucjach osób parających się magią.
I don't want to be brave. I just want to be myself. I don't want to be alone anymore.

 • Według serialu, Morgana była biologiczną córką Uthera Pendragona. Przez dziesięć lat wychowywana przez Gorloisa, lecz po jego śmierci zostaje zabrana do Camelotu. Mieszkańcy nazywali ją Umiłowaną córką Camelotu, której ten nigdy nie posiadał. 
 • Dopóki nie poznała prawdy o sobie, Morgana była osobą dobrą. Jednocześnie była jedyną osobą na zamku, która potrafiła postawić się królowi.
 • Po odkryciu w sobie magicznych zdolności, zaczęła obawiać się o swoje życie i starała się ukrywać prawdę tak długo, jak tylko się dało. 
Merlin? He believes I've changed. And he's right. Soon he will see exactly how much.

 • Kiedy po raz pierwszy poznaje Morgause, ma wrażenie, że gdzieś kiedyś musiała ją widzieć. Prawdopodobnie znała ją z lat wczesnego dzieciństwa. Z racji tego, że zostały rozdzielone (Morgause została poświęcona Avalonowi), nie mogła dobrze jej zapamiętać. Otrzymała też od niej w prezencie bransoletkę uzdrawiającą.
 • Poznawszy prawdę o swoim pochodzeniu, postanawia zemścić się na Utherze. Skrycie przechodzi na stronę zła i zaczyna działać przeciwko królowi, jak i swojemu przyrodniemu bratu. Ostatecznie uznaje, że tron Camelotu powinien należeć się jej. Co byłoby możliwe, wszak była starsza od Artura i była z królewskiej krwi. 
First I want you to suffer as I suffered. To know what it's like to be alone and afraid. To be disgusted with who and what you are.

 • Od strony psychologicznej? Morgana była zagubiona i czuła się odrzucona. Cóż, trudno było się dziwić, wszak wyrzekł się jej własny ojciec. Pozwolił, by myślano, iż jest jedynie jego wychowanicą. 
 • Walczyła o to, co słuszne. Nie chciała władzy dlatego, że była zepsuta - wręcz odwrotnie, to się jej należało za lata życia w kłamstwie.
 • Poza faktami serialowymi, jest wiele nawiązań do Mgieł Avalonu. Z racji na relację, która łączyła ją z młodym druidem, Mordredem - ona, bądź Morgause jest jego matką.
 • Posiadała smoka o imieniu Aithusa.

Podpunktów może z czasem zrobić się więcej. Warto zaglądać, gdyby ktoś chciał się czegoś dowiedzieć. 

_____________________
Prophecy, For the King, Crann Na Beatha, Land of the free - Adrian von Ziegler.
Cytaty - serial Merlin.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon wykonany przez drama queen. Obsługiwane przez usługę Blogger.